aA
Šiauliai. Vieno vaikino istorija iškart po nepriklausomybės. Kožos ir treningai, meilė ir pinigai, laukinis kapitalizmas ir regbis. Juokas pro ašaras… i viskas – originals. DELFI publikuoja romano „Pietinia kronikas“ ištrauką, kur Šiaulių šneka liejasi laisvai.
Knygos iliustracija
Knygos iliustracija
© L. Parulskio iliustr.

Kitą dieną pasidailinau sava plytą, primečiau, ką čia galietume paveikt’ – nu, jeigu iškart į namus nekvies. Skambinu. Pakel’ jinai.

– Labas, čia Rims.
– Kas toks?
– Rims. Nu, sykiu iš Joninių grįžom.
– A.

Kas per „a“, galvoju – čia gerai, ka prisimen, a blogai, ka tas prisiminims tiera „a“? Bet reik’ kabintis i toliau varyt’.

– Ką veiki?
– Nieka.
– Tai gal paveikiam ką?
– Nu i ką?

Supratau, ka jeigu nieka nepasiūlysiu, tai i nesusitiksme. Gerai, ka buvau apgalvojęs variantus.

– Čia parke tokia aitvarų švente, – sakau pigiausią variantą. – Tai gal nieka būtų.
– Gal ne.
– Nu arba galiam į koncą...
– Į kokį?
– Nu čia Džordanas koncas kultūrkėj.
– Gerai.

Iš jos atsakymų šiaip nieka nesuprastum, bo tie jos sakiniai po vieną du žodžius daug informacijas neduod. Bet už Džordanas, jutau, užsikabina, bo balsas iškart pagyvieja. Čiuju, jeigu būč’ pasiūlęs varyt’ į kokį Augulį, Sekmadienį a Combo, tai vėl būtų ką nors užviemus, o aš būč’ likęs an leda, bo kietesnių variantų mergai nebeturiejau.

Knygos iliustracija
Knygos iliustracija
© L. Parulskio iliustr.

Ajau susitikt’ i jutau, ka kojas kažkaip dirbtinai dėliojas, o nuo kojų iki pirštų galiukų kai elektra ka variniej. Atruode, ka viduj verd kažkoks katiliuks, i buva baisu, ka kas neperdegtų i nesprogtų. Bo ką aš žinau, kaip ten būn, kai varai į pasimatymą – kas ten kaist i kas ten kada sprogst. Iki šiol jeigu i varydavau pas kokią klasiokę, tai vis suskielęs kokią nesąmonę – nu, tarkim, nugirsti, ka jos bratkis atseit tur’ daug kaskių, i sakai: „Davaj, atvarysiu pas tave, persirašysiu gal ką.“

– „Nu atvaryk.“

Nuvarai, tėvai tik akikes susmeig’ i šypsos kažkaip durnai. Tipo, žentelis atvare... Visi vyresni bratanai klauses Kino, Mašina vremeni i visokius rokus rinkiniuose pavadinimais Rock ballads, Rock power i panašiai. Bet persirašiniejau, bo noriejos ilgiau pasitrint’. Pabazariji, persirašai vieną kitą, o tada tau jau saka, nu, jeigu da kas įdomu, tai gal imk, namuose persirašysi. Tėvai trinas visą laiką namuose, nu tai pasijami tas kaskes i varai lauk. Tuom i baigias draugišks vizits.

Rimants Kmita i Saulius Urbonavičius-Sams
Rimants Kmita i Saulius Urbonavičius-Sams
© Asmeninio albumo nuotr.

O čia tikras pasimatyms.

Autike iki kultūrnamia jinai vėl beveik visą laiką tylieja, o aš jau buvau kaip i viską išpasakojęs. I ko aš kai durnelis visą laiką turiu malt’ liežuviu? Tai bandžiau iš jos ką nors išpešt’ – kur mokos, ką veik’, kokią muziką klausa. Protingesnis dėl tokių klausimų neatruodžiau, bet jinai bent jau praviere burną. Nebuva iš droviųjų, iš išvaizdas pasakytum, ka net atvirkščiai, bet kažkodie jutau, ka aš jai nelabai įdomus. Man jau i pačiam pasidare įdomu, kode jinai su manim susitika. Važiuojam, aišku, su mana taloniukais. Nu i kas, ka aš juos su prosu palyginęs kokį trečią kartą mušu, da niera pagavę. Bet jie vis tiek mana. Meile, aišku, neatsisake, ka aš už ją išmušč’.

Rimanto Kmitos knygos viršelis
Rimanto Kmitos knygos viršelis
© L. Parulskio iliustr.

Trinamės kultūrkes fojė, laukiam, kol ateis teta i mumis praves.

– Tai tu bilietų neturi?

Nu pagaliau jai kažkas įdomu i ji tur’ ko manes paklaust’!

– Ne, čia mana teta dirb, praves, – sakau aš nutaisęs tokią intonaciją, ka jinai suprastų, kaip yra krūta, kai ką nors gali susišaudyt’ ne už pinigus, o per pažintis arba kaip nors kitaip, svarbu, ka nemokiet’ už viską pinigais, katruos gauni už sąžiningai atartas valandas.

– A, – saka jinai, nors žodis „saka“ tam burnos pravierimui biški perdėts. Bet i jo užtenk, ka pajusč’, kaip viskas slyst man iš rankų.

Išsitraukiu iš kišenes Snickerį, pasiūlau, i pirmą kartą pamatau jos santūrią šypseną. Brangiai man ta šypsena kainava, galvoju i laukiu nesulaukiu, kada ateis ta teta, bo žmonių pilna, paskiau sakys prie durų, ka nė vienos vietas nebelikę, net stovimos, i ka negal’ nieka padiet’. Tada tai pravals, i jokie snikeriai neišgelbėtų.

Bet vos jinai įsisavina snikerį, preja teta. „Ainam, vaikiukai“, – pamoj jinai, o aš krentu į kraskę. Ne, nu geresnia kreipinia tokioj situacijoj neparinksi. Apsimetu, ka negirdiejau, i ainu tokią pachodkę įmetęs, ka ji vieną sykį pamirštų apie kažkokius vaikiukus.

Rimanto Kmitos knyga
Rimanto Kmitos knyga
© DELFI / Kiril Čachovskij

Gavom visai neblogas vietas, net ne prie krašta. Musiet kas nors neateja i mumis greitai pasodina į tas vietas. Jeigu pasirodys vėliau, patys kalti, bus tamsu i nieks ten jau nesiryškins, kur kieno vieta. Nors tos vietas i tos kiedes eiliem sustatytas primine kažkokį mokyklas renginį. Pradžioj, kol viskas įsivažiuoj, gal i nieka, paskiau jau norietųs i pajudiet’. Džordana įsijautus spaudž’ iki dugna, o tu siedi sava vietoj, bo visi siedž’ sava vietose, bo čia niera nei kur šokt’, nei ką. Mokykloj per kokį dišovą renginį tai gali susmukt’ į tą kiedę i žiovaut’ iki pabaigos, o čia žiovulys nejam, bet turi sėdiet’ lygiai taip pat. Nu, ploji ten, kartais net rankas iškielęs, o jau per kulminaciją, kai uždainuoj „Nemylėjau tavęs“ arba „Gimimo diena“, visa sale atsistoj, trypčioj, o kartais net banda visa eilie susikibt’ už rankų i siūbuot’, nu, jeigu gabals lėtesnis. O čia jau visiška loterija. Jeigu šalia taves normali merga, tai smagu, bet jeigu kokia mymra? O jeigu koks čiuvs? Tai stovi, linguoji kai medis i visą laiką galvoji apie jo prakaituotą ranką, katra jis prieš koncą tulike laike sava štlocą.

Rimantas Kmita
© manipuliacija.lt nuotr.

Nu bet šį kartą loterijas nebuva. Iš kultūrkes ajom jau susikabinę už rankų. Jaučiau, ka nors jinai daug nešnek, tikrai negulietų perbalus i kai malka, jeigu jau pavyktų kada ją rimčiau priremt’. Prie namų apkabinau, ji nepradieja draskytis kai klasiokes už spintas. I aš kažkaip pasilenkęs pabučiavau ją tiesiai į lūpas. Mana paširdžiuose tik suūže, kai koks malūns ka būtų įsijungęs. Tas malūns taip ūže, ka aš net nesureagavau, kai jinai pasake „labanakt“ i dinga laiptinėj. Nebuva nė minties, ka galieč’ užeit’. Skridau namo kai koks Karsons su tuo malūnu paširdžiuose. Turiu paną! Ne iš sava klases i net ne iš sava mokyklas! Plaukai jos kai anglis, i ta anglis prie mana auskariukų da labiau spindies! Visi prikraus į kelnes iš pavyda pamatę mane su ja. „Iš kur tokią parovei?“ – bus parašyta an jų kaktų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

2021 m. finansuoti 32 kino kultūros sklaidos projektai

Lietuvos kino centras paskyrė finansavimą 2021 m. Kino kultūros sklaidos projektams. Parama...

Šeštadienį planuoja protestą „Einanti paroda“ dėl uždarytų kultūros erdvių

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta informacija apie šį šeštadienį organizuojamą taikų...

Atrinkti Lietuvai tarptautiniame šokio ir teatro projekte atstovausiantys dalyviai

Europos Komisijos finansuojamas tarptautinis 4 metų trukmės šokio ir teatro projektas „People...

„Apelsinų kontrabanda“: pavasarį išauga dviračių kontrabanda, o apie potvynį praneša šernai knygos ištrauka

Pavasarį išpopuliarėja dviračių kontrabanda, baigiasi tabako atsargos, o apie potvynius praneša...

Į jokią kitą nepanaši pirmoji repeticija – Klaipėdoje darbą pradėjo režisierė Agata Duda-Gracz

Klaipėdos dramos teatre – šventė. Po ilgos pertraukos vėl vyksta repeticijos. Spektaklį kuria...

Top naujienos

Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis dar labiau sumažėjo, Estijoje tapo keturženklis (33)

Lietuvoje naujų atvejų užsikrėtimo koronavirusu ir mirtingumo rodikliai per savaitę dar labiau...

Po didelių sunkumų „Narbutas“ stato naują gamyklą: investuoja 25 mln. Eur, sukurs 50 darbo vietų (57)

Biuro baldų gamybos ir prekybos įmonė „ Narbutas International “ pandemijos pradžioje...

Profsąjungų atstovės kritika Vyriausybei: nėra planų, kaip bus padėta labiausiai nukentėjusiai grupei (4)

Prezidentas ketvirtadienį su profesinių sąjungų atstovais aptarė geresnės darbuotojų apsaugos...

Bilotaitė: judėjimo ribojimams atšaukti modelio dar neturime, matome didelių rizikų (319)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį po susitikimo su šalies savivaldybių...

Didžiulis nerimas Telšių rajone: dingo kieme žaidęs 2 metų berniukas

Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio 2,4 metų berniuko, kurio...

„Kesko Senukai“ prezidentas Rakauskas: Vyriausybės rankomis perskirstoma rinka ir skriaudžiami šalies žmonės svarsto kreiptis į Europos teisingumo teismą (69)

Didžiausią remonto, statybos, buities prekių tinklą Baltijos šalyse valdančios bendrovės „...

Skelbia klaidinančią informaciją: kam skiepytis, jei vitaminas D suteikia tik vos mažesnę apsaugą nuo COVID-19

Socialiniuose tinkluose nerimsta bandymai juodinti vakcinas nuo COVID-19 ir tokiu būdu skatinti...

Kernavės piliakalnius ištiko Gedimino kalno likimas: pačioje matomiausioje vietoje nuslinko šlaitas

Trečiadienį Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija paskelbė toliau stebinti...

„Sputnik V“ vakcinos jau gavusi Slovakija – dar vieno skandalo sūkuryje: Rusijai pažadėjome dalį Ukrainos papildyta (282)

Slovakijos užsienio reikalų ministras Ivanas Korčokas atsiprašė už šalies premjero Igorio...