aA
Lietuvos klausytojai kovo pradžioje turės galimybę išgirsti pianisto Kasparo Uinsko solinius koncertus magišku pavadinimu „Mėnesienos sonata“. Koncertai vyks kovo 4 dieną – Klaipėdos koncertų salėje, kovo 7 dieną – Kauno filharmonijoje, o paskutinysis, šventinis, skirtas Moters dienai – kovo 8-ąją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Kasparas Uinskas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Koncertai vyks kovo 4 dieną – Klaipėdos koncertų salėje, kovo 7 dieną – Kauno filharmonijoje, o paskutinysis, šventinis, skirtas Moters dienai – kovo 8-ąją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Muzika, kuriai skambant sustoja laikas...“ – taip apie būsimą koncerto programą sako pats pianistas. Koncertuose skambės gerai klausytojams pažįstama įstabioji Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, taip pat K. Uinsko itin mėgstamo ir dažnai atliekamo romantizmo epochos genijaus Fryderyko Chopino opusai: didinga, audringas žmogaus emocijas ir išgyvenimus atskleidžianti sonata, virtuozinis skerco bei du lyriški noktiurnai, kuriais K. Uinskas pradės savo pasirodymą.

„Pastaruosius porą metų Lietuvoje koncertavau su scenos partneriais, tačiau solinis rečitalis – intymiausia susitikimo su klausytojais forma, labiausiai atskleidžianti mano vidinį pasaulį. Visuomet ilgai dėlioju programą, ieškodamas kūrinių sąsajų. Tai nėra šiaip atsitiktinis atskirų kūrinių kratinys. Koncertą pradėsiu dviem F. Chopino noktiurnais. Tai nakties, romantiška, kontempliatyvi muzika. Po jos seks L. van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, tarsi pratęsianti noktiurnų sukurtą nuotaiką. Beje įdomus sutapimas, kad šie noktiurnai ir sonata, nors dviejų skirtingų kompozitorių, bet turi vienodą 27 opusą. „Mėnesienos sonata“ labai gili minties prasme, tarsi sustabdanti laiko tėkmę ir nunešanti į gyvenimo prisiminimus, tarsi akistata su pačiu savimi. Rečitalį pabaigsiu F. Chopino sonata Nr. 3. Neįsivaizduoju savo solinio koncerto be šio kompozitoriaus muzikos. Jo kūryba yra aukščiausia pianizmo muzikos viršūnė, kurios paslaptis bando įveikti tūkstančiai atlikėjų. Ji perfekciškai tobula, ir jeigu atlikta meistriškai, tuomet klausytojui aukščiausias malonumas jos klausytis“, – apie būsimų koncertų programą pasakoja K. Uinskas.

Ypatingą F. Chopino vietą pianisto kūryboje byloja ir jo išleisti įrašai. Paskutinysis – 2015 m. Didžiosios Britanijos įrašų kompanijos „Stone Records“ išleista solinė K. Uinsko plokštelė „Passions and reflections.“ „Seen and Heard International“ kritikas R. Beattie apie įrašą atsiliepė taip: „K. Uinskas yra vienas geriausių jaunosios kartos F. Chopino muzikos atlikėjų, kurių teko klausytis pastaraisiais metais.“ „Tai buvo aukščiausio lygio išskirtinis grojimas, kurį galima lyginti su geriausiais F. Chopino etiudų atlikimais.“

Pastarieji keli metai buvo intensyvūs K. Uinsko kūrybiniame gyvenime. Jis pasirodė su skirtingais orkestrais: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), West Bohemian Symphony orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Filarmonica de Stat Targu Mures orkestru Rumunijoje, o taip pat surengė solinius pasirodymus Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series“ ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke – Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Borisoglebskiu, kamerinės muzikos ture su legendiniu violončelininku Aleksandru Kniazevu, duete su pianistu Jevgenijumi Božanovu.

Į klausimą, ar nepavargsta, pianistas K. Uinskas atsako: „Būti scenoje, ruošti naujus kūrinius, susitikti su publika – atlikėjo prasmė ir tikslas. Žinoma, nuovargis būna didelis, bet muzika yra geriausias variklis, uždegantis ir neleidžiantis sustoti.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vladas Bagdonas: aktorystė – didelis kamavimosi procesas (1)

Aktorius Vladas Bagdonas , šiais metais apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už indėlį į...

Išdalyti Kanų kino festivalio apdovanojimai

Baigėsi 72-ąjį kartą surengtas Kanų tarptautinis kino festivalis. Kaip ir visada, jis...

Ar galima neštis namus su savimi – klausia teatro kūrėjai

Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje gegužės 24 d. įvyko antroji šių metų...

Vasarą MO kviečia leisti laiką savo atvirose erdvėse (1)

MO muziejus vilniečiams ir miesto svečiams pristato vasaros programą – kvies įsitraukti į...

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus vykdo edukacinį projektą „Lietuvos...

Top naujienos

Prezidento rinkimų finalas: Šimonytė jau pasveikino Nausėdą su pergale (1974)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių....

Nausėdos pergalės kalba: esu kitoks žmogus nei Grybauskaitė papildyta (5)

Prezidento rinkimuose ryškiu atotrūkiu pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda sako, kad tikisi,...

Šimonytė pripažino pralaimėjimą: pasaulis nepasibaigė (27)

Kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pripažino pralaimėjimą prezidento rinkimuose...

Rinkimai į Europos Parlamentą: balsavo tiek už numylėtinius, tiek už tuos, „kurie trukdo dirbti Lietuvoje“ (9)

Sekmadienį Lietuvos gyventojai sprendė ne tik dėl būsimo šalies Prezidento, tačiau rinko ir...

Maldeikienė kirto Nausėdai: jis tautos, kuri prarado kritinę savivoką, produktas (48)

Kandidatė Europos Parlamentą (EP) Aušra Maldeikienė sakė, kad daugiau rinkimuose nežada...

Europos šalių rinkimų į EP rezultatai: Le Pen pirmauja prieš Macroną, prognozuojama triuškinama Orbano partijos pergalė aktyvumas didžiausias per du dešimtmečius, atnaujinta 21:54 (4)

Sekmadienis Europos Sąjungoje (ES) – pagrindinis Europos Parlamento (EP) rinkimų etapas. Septynių...

Skvernelis sako, kad jo ateities planai nebūtinai susiję su „valstiečiais“ (8)

Vilnius, gegužės 26 d. (BNS). Premjeras Saulius Skvernelis ragina Lietuvos valstiečių ir...

Skaičiuojami balsai – liko 600 apylinkių: atotrūkis milžiniškas naujausi duomenys (194)

22.15 val. duomenis pateikė 1334 apylinkės iš 1972. Užtikrintai laimi G. Nausėda – 72,93...