aA
Kai 2008 –aisiais metais pirmą kartą įvyko Paežerių dvaro festivalis, vargiai kas galėjo patikėti, kad ši profesionalios klasikinės kamerinės muzikos šventė prigis Sūduvos krašte, taps kasmetiniu ir vienu svarbiausiu renginiu Suvalkijoje, turės savo klausytojų ir gerbėjų būrį. Džiugu, kad penktą vasarą vyksiantis festivalis nestovi vietoje, generuoja įvairias muzikines koncepcijas, plečia koncertines erdves, perauga į tarptautinį renginį.
"Duo Strimaitis"
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paežerių dvaro festivalio idėją sumanė ir kiekvienais metais stengiasi įgyvendinti profesionalūs muzikai – pianistė Eglė Strimaitienė ir smuikininkas Aidas Strimaitis, klasikinės muzikos scenoje žinomi kaip „Duo Strimaitis“.

Duetas ne tik aktyviai reiškiasi Lietuvos muzikinėje scenoje, kaip kamerinės muzikos atlikėjai, tačiau įsteigę viešąją įstaigą „Musicus ictus“ organizuoja įvairius koncertus ir vykdo projektus.

Birželio 9 -tą dieną Vilkaviškio kultūros centre prasidės penktasis Paežerių dvaro festivalis. Festivalio atidarymo koncerte – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras vadovaujamas prof. Donato Katkaus, žymus savo griežimo lengvumu ir precizika, dėl kurių dažnai vadinamas „solistų kolektyvu“ ir duetas Duo Strimaitis. Gražus orkestro ir dueto kūrybinis bendradarbiavimas, prasidėjęs Vilniuje 2011 m. gruodžio mėnesį festivalyje “Kristupo Kalėdos” tęsiasi.

“Žėrintys pasažai” – taip pavadintas festivalio atidarymo koncertas ir tai taikliausiai apibūdina koncerte skambėsiantį jaunatvišką, spalvingą, romantinį, virtuozišką keturiolikmečio kompozitoriaus F.Mendelsohno sukurtą kūrinį – koncertą smuikui, fortepijonui ir styginių orkestrui. Antrojoje koncerto dalyje klausytojai mėgausis orkestro atliekamomis žėrinčiomis miniatiūromis nuo W.A.Mozarto iki A.Coplando. Koncertą ves mylimas ir visuomet laukiamas festivalio klausytojų, muzikologas Viktoras Gerulaitis. Festivalio atidarymo koncertą globoja seimo narys Algirdas Butkevičius.

Antrasis festivalio koncertas lauks savo klausytojų erdvioje ir šviesioje Vilkaviškio švč.M.Marijos apsilankymo katedroje. Čia birželio 17 dieną savo programą „Giesmė ir žodis Tavo garbei“ pristatys aktorė Gražina Urbonaitė, dainininkai Gintarė Skerytė, Dainius Puišys, vargonininkas Bernardas Vasiliauskas.

Taip pat jau tampa tradicija vieną iš Paežerių dvaro festivalio koncertų skirti džiazui ir tai būtinai pristatyti Marijampolės kultūros centre. Prisiminus itin sėkmingą 2010 –ųjų metų “Džiazo traukinį” kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru ir Neda Malūnavičiūte, festivalis tęsia tradiciją ir šiais metais pakvietė Lietuvos nacionalinės premijos laureatą, džiazo virtuozą saksofonininką Petrą Vyšniauską. Koncerte “Man patinka” dalyvaus pianistė Lina Šatkutė ir trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.

Paežerių dvaro festivalis praplės savo nusistovėjusias koncertines erdves Vilkaviškyje, Marijampolėje ir pasieks šiais metais Kazlų Rūdos miestelį. Švč.Jėzaus Širdies bažnyčioje Valstybės dieną miestelėnai ir svečiai galės pasiklausyti poezijos ir muzikos šventės pagal Maironio eiles “Neužmigdys naktis žvaigždės”, dalyvaus aktorius Algirdas Latėnas, bei Kauno ir Vilniaus muzikų jungtinės pajėgos – dainininkė Rita Preikšaitė, vargonininkė Dalia Jatautaitė, fleitininkė Viktorija Zabrodaitė, violončelininkas Mykolas Rutkauskas ir smuikininkas A.Strimaitis.

Pirmą kartą festivalis taps tarptautiniu. Paežerių dvaro festivalio organiztoriams vš.į. „Musicus ictus“ bendradarbiaujant kartu su viešąja koncertine įstaiga „Banchetto musicale“ liepos 4 dieną Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai turės galimybę pasiklausyti choro ir konsorto „Brevis“ – bendro Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos senovinės muzikos meistrų projekto, o festivalio uždarymo koncerte liepos 14 dieną Paežerių dvaro rūmų parke kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus) koncertuos Norvegijos baritonas Steinas Skjervoldas.

Festivalio uždarymo koncerte “Arijos ir kabareto dainos” – nuo G.Rossinio iki B.Britteno, nuo G.Donizetti iki A.Coplando, nuo P.Čaikovskio iki K.Weilio dainų ir orkestrinių miniatiūrų. Kartu su įpusėjusios vasaros nuotaika, žydinčiame Paežerių dvaro rūmų parke muzika atneš tolimą britų ir amerikiečių dainų bei kabareto dvelksmą…Kviečiame apsilankyti festivalio koncertuose ir pasiklausyti muzikos nuo žėrinčių F.Mendelsohno pasažų iki ilgesingų K.Weillio kabareto dainų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pianisto Uinsko pasirodymas įtrauktas į prestižinį tarptautinių žvaigždžių kompaktinių plokštelių rinkinį

Įrašų kompanija „Avanticlassic“ praneša, kad rugsėjo 13 d. tarptautinėje prekyboje pasirodė...

Mirė vengrų rašytojas ir disidentas Gyorgy Konradas

Garsus vengrų rašytojas ir antikomunistinis disidentas Gyorgy Konradas mirė penktadienį, būdamas...

Ansamblis „Lietuva“ naują sezoną pradeda su bardais ir modernaus šokio spektakliu (2)

Ansamblis „ Lietuva “ pradeda naują sezoną, kuriame šalia tradicinių programų atsiranda...

Vilniuje, Tautų mugėje, registruotas naujas Lietuvos rekordas – didžiausia klasikinė gitara (2)

Agentūra „Factum“ Vilniuje, Tautų mugėje, šeštadienį registravo naują Lietuvos rekordą....

LNOBT pradeda šimtąjį sezoną: žiūrovai susirinko į operetės „Kandidas“ premjerą (27)

Penktadienio vakarą šventiškai nusiteikę svečiai susirinko į Lietuvos nacionalinį operos ir...

Top naujienos

Orai: teks pratintis prie darganos (1)

Artimiausiomis dienomis mūsų šalies orus lems aktyvus Atlanto ciklonas, jis neš vėjuotus,...

Kai skiriasi garsūs ir įtakingi: įvardijo didžiausią viešumo žalą ir naudą (42)

Vieni visuomenėje žinomi, garsūs ir įtakingi asmenys savo asmeninio gyvenimo dramas bando slėpti...

„Raganiaus“ autorius Andrzejus Sapkowskis: kvailių širdys yra pramogų namuose (41)

„Taip, kai kurie mano herojai konservatyvūs. Jie išpažįsta tvirtas klasikines vertybes”, –...

Jau ruošiasi naujai erai: 4G sujungė žmones, o 5G sujungs daiktus (168)

5G vadinamos mobiliojo ryšio technologijos leis darbus atlikti greičiau, paprasčiau ir nuotoliniu...

Giedrė Kilčiauskienė atsakė į intriguojančius vaikų klausimus: kam reikalingi „influenceriai“ ir kur dingo sniegas? (9)

Muzikinių grupių „Pieno lazeriai" ir „Empti" vokalistė Giedrė Kilčiauskienė ne iš...

Rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas regi „Žalgirį“ atkrintamosiose, savo buvusių klubų – ne (1)

Rezultatyviausiam Eurolygos krepšininkui skiriamą Alphonso Fordo apdovanojimą praėjusį sezoną...

Ekspertas apie Rusijos kariuomenę: net sovietmečiu taip nebūdavo (576)

Pastarųjų dvidešimties metų Rusijos tiriamosios žurnalistikos atstovai Andrejus Soldatovas ir...

Psichologė patarė, kaip pasirinkti palankiausius gyvenimo sprendimus

Kiekvieną dieną mes priimame sprendimus. Sprendžiame, ką valgyti, ką rengtis, kur eiti, ką...

10 geriausių Europos poilsio vietų atostogoms prie ežerų ir upių

Rudens pradžia – idealiausias metas keliauti. Turistų minios atslūgsta, alinanti kaitra – taip...