Daugelio skaitytojų pamėgta knyga – tai pasakojimas apie laiko ir ideologijų keičiamą XX a. miestą. „Neįgyvendintas Vilnius“ kviečia pažinti urbanistines utopijas, architektūrines ir memorialines vizijas, taip ir netapusias realybe. Daugiau nei šimtas knygoje pristatomų projektų pasakoja apie siekį sukurti geresnę visuomenę, tenkinant modernių miestiečių poreikius.

„Vilniečiai teisingai ir teisėtai reikalauja savo antrojo tiražo. Juk knyga apie neįgyvendintus Vilniaus projektus nėra vien architektūra ir urbanistika – ji apima visą XX amžiaus miesto istoriją, joje telpa daugybė miesto ir miestiečių idėjų, kurias įdomu apžvelgti ir palyginti iš laiko perspektyvos“, – antruoju knygos tiražu džiaugiasi architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė Marija Drėmaitė.

Knygos bendraautorė, menotyrininkė, Vilniaus muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė taip pat neslepia entuziazmo: „Džiaugiuosi, kad mūsų su Marija, leidyklos „Lapas“ ir Vilniaus muziejaus bendradarbiavimas yra toks sėkmingas. Ir švenčiu, kad neįgyvendinti projektai susitiks su dar tūkstančiu žmonių ir jie gyvens paraleliniame Vilniuje, kuris vis iš naujo susiformuos knygos skaitytojų vaizduotėje.“

Pažintį su Vilniaus utopijomis ir knygoje pristatomais vizionierių projektais interaktyviai papildo ir keturi virtualūs pasakojimai – nuorodas į juos rasite Vilniaus muziejaus interneto svetainėje. Antrojo knygos tiražo proga skaitytojai nusikels į paralelinį sporto, meno ir pramogų Vilnių ir susipažins su daug aistrų tarpukariu kėlusiais paminklo Adamui Mickiewicziui projektais ir konkursais.

Pasivaikščioti kvies ir nerealizuoti nauji miesto centrai, ir iki šių dienų lyg užburta miesto erdvė – Lukiškių aikštė. Kartu su Vilniaus savivaldybės įmone „Vilniaus planas“ kurtuose virtualiuose pasakojimuose skaitytojai susipažins ne tik su istorinėmis Vilniaus vizijomis ir utopijomis, bet ir išvys, kaip kai kurie projektai atrodytų šiandienos mieste.

Knyga išleista bendradarbiaujant su Vilniaus muziejumi, leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir įmonė „Baltisches Haus“.

Virtualių pasakojimų nuorodos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės