Ši moderni meilės istorija prasideda Pietų Korėjoje – aklai įsimylėjęs paauglys sužino, kad jo simpatija netrukus emigruos į kitą žemyną. Turėjo praeiti dvylika metų, kol Seule likęs Hae Sung (akt. Teo Yoo) išdrįso ieškoti į Kanadą išvykusios savo meilės (akt. Greta Lee). Pasirodo, ji pakeitė vardą ir išsikėlė Niujorko dangoraižių vertus tikslus. Ar tarp jų liko vietos jausmams? Šio svajingo ir autentiško filmo herojai galiausiai susitinka vienai lemtingai savaitei. Jai baigiantis tenka persvarstyti meilės ir likimo, taip pat – šaknų ir ambicijų, sampratas.

Filmo režisierė Celine Song (g. 1988 Pietų Korėjoje) paauglystėje emigravo į Kanadą, o 2014 m. įstojo į Kolumbijos universitetą Niujorke studijuoti dramaturgijos. Tiek debiutinė šios menininkės pjesė teatrui, tiek pirmojo ilgametražio scenarijus atsispiria nuo jos pačios biografijos.

„Šis filmas, kalbant itin paprastai, yra apie tai, ką reiškia egzistuoti kaip žmogui, arba ką reiškia pasirinkti tokį gyvenimą, kokį nugyveni“, – kalba C. Song. Jos filmo pagrindinė herojė nuolat renkasi – emigruodama pasikeičia vardą, išmokusi angliškai siekia tapti Pulitzerio premijos verta rašytoja. Visgi naująją „aš“ kurianti moteris negali atsispirti iš ekrano žvelgiančiai vaikystės šmėklai. Tačiau ar gali Nora gyventi du gyvenimus? Ką apie tai man jos niujorkietis vyras, neslepiantis, kad laukia ne seno žmonos bičiulio atvykimo, bet jo išvykimo?

Filmo „Praėję gyvenimai“ premjera įvyko Sandanso festivalyje, o Berlinalėje jis nominuotas Auksiniam lokiui. Abiejose Atlanto pusėse filmas sutiktas puikiais atsiliepimais – kritikams įsiminė tiek C. Song scenarijus ir režisūra, tiek aktorių vaidyba.

Artėjant 96-iesiems JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimams vis garsiau kalbama apie tai, kuriuos „Oskarus“ galėtų susižerti šis itin autentiškas debiutas. Tarp garsiausiai apkalbamų – itin jautriai pagrindinę filmo heroję sukūrusi aktorė Greta Lee, įtikinamas Noros vyro Arthuro personažą suvaidinusio John Magaro darbas bei C. Song parašytas scenarijus. Giriamas ir odą šiaušiantis „Praėjusių gyvenimų“ garso takelis, kurio autoriai – kompozitorius Christopher Bear ir vokalistas Daniel Rossen.

Filmą prodiusavo ir pristato JAV kino studija „A24“. Įdomu, kad šią vasarą įprastai didelį Holivudo tempą sustabdžius Ekrano aktorių gildijos streikui, ši nepriklausoma kompanija galėjo toliau tęsti darbus, o filmo aktoriai – dalyvauti reklaminėje kampanijoje, nes „A24“ komanda – ne Kino ir televizijos prodiuserių aljanso, atstovaujančio industrijos gigantėms, nariai.

Netrukus „Kino Pavasaris Distribution“ į kino teatrus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje palydės ir daugiau „A24“ filmų“. Tarp laukiamiausių premjerų – komedija su Nicolas Cage „Sapnų scenarijus“ (Dream Scenario), Kanuose abejingų nepalikusi „Interesų zona“ (Interest Zone) ir istorija apie amerikietiškų imtynių dinastijos Von Eric pakilimą ir nuopuolį „Geležiniai gniaužtai“ (The Iron Claw).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją