„Žuvėdra“ – vienas daugiausiai scenų Lietuvoje ir užsienyje aplankęs režisieriaus O. Koršunovo spektaklių. Tarp šalių, kuriose pristatytas spektaklis – kone visa Europa ir tokios šalys, kaip Kinija, Pietų Korėja, Taivanas. „Žuvėdros“ biografijoje – ir pasirodymas prestižinės Venecijos bienalės programoje, vienbalsiai kritikų įvertintas kaip festivalio nr. 1, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esame sukaupę didelę patirtį vaidinant skirtingose erdvėse. Sunku pasakyti, kaip bus tą vakarą, kai vaidinsime Chodkevičių rūmų kieme. Kiekvienas spektaklis yra yvas procesas, kurio negali nuspėti, kad ir kiek patirties turėtum“, – spektaklio išvakarėse mintimis dalinasi M. Nedzinskas.

Beje, pasirodymas Chodkevičių rūmų kieme įrengtoje scenoje yra ne pirmas „Žuvėdros“ vaidinimas po atviru dangumi. Pirmą kartą tai įvyko prieš ketverius metus Ribadavijoje (Ispanija), festivalyje „MIT Mostra Internacional de Teatro Ribadavia“.

„Prisiminus spektaklį Ribadavijoje, pirmiausia į galvą ateina iššūkiai, kylantys vaidinant lauke, kur aplink loja šunys, kavinėse groja muzika, virš kalnų šviečia tikras mėnulis ir matosi tikras dangus. Kaip bebūtų, tokia patirtis leidžia sugrįžti į pačią pradžią ir prisiminti, kam vaidini, dėl ko vaidini. Kad ir kokia erdvė bebūtų, svarbiausia yra papasakoti istoriją, pasidalinti ja su žiūrovais. Manau, jog ir šį kartą bus taip pat“, – prisimena M. Nedzinskas.

„Žuvėdra“ – tai trečioji režisieriaus O. Koršunovo trilogijos dalis, sintezuoja visą trilogiją ir visą OKT/Vilniaus miesto teatro veiklą. Ją taip pat sudaro spektakliai „Dugne“ ir „Hamletas“.

„Oskaras Koršunovas yra pastatęs dvi Antono Čechovo „Žuvėdras“. Jei Maskvos Dailės Teatro „Žuvėdra“ kalba rafinuotai didmiesčio auditorijai, tai Vilniuje, mejerholdiškoje Oskaro Koršunovo teatro laboratorijoje pastatyta kartu su puikiais aktoriais ji prakalba labai intymiai, asmeniškai, nors kartu dramatiškai ir nenuspėjamai. „Kas tu esi?“ – šis Oskaro Koršunovo „Hamlete“ veidrodiniam atvaizdui duodamas klausimas dabar užduodamas esančiam šalia. Todėl „Žuvėdra“ yra nepamirštamas kolektyvinės kūrybinės magijos eksperimentas, kur nuostabūs aktoriai – Martynas Nedzinskas (Trepliovas), Nelė Savičenko (Arkadina), Darius Meškauskas (Sorinas) ir kiti – žvelgia vienas į kitą, tyrinėdami tiek hamletiškos Čechovo pjesės horizontus ir kraštutinumus, tiek dar neatrastas aktorinio talento galimybes“, – apie spektaklį pasakoja filosofas, OKT/Vilniaus miesto teatro literatūros konsultantas Kasparas Pocius.

A. Čechovo „Žuvėdra“ (rež. O. Koršunovas) – jau šį šeštadienį, rugpjūčio 29 d., Chodkevičių rūmų kieme (Didžioji g. 4, Vilnius, įėjimas iš Bokšto g.). Pradžia 21 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės