Tai jau trečiasis ciklo skaitymas, kviečiantis auditoriją susipažinti su naujausia vieno žymiausių ir dažniausiai Europoje statomų šiuolaikinio dramaturgo Ivano Vyrypajevo kūryba. 2019 m. menininkai jau pristatė pjeses „Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį“ ir „Mahamaya Electronic Devices“.

OKT „Irano konferencijos“ skaitymas

Idėja pristatyti šiuos iki šiol į lietuvių kalbą neverstus kūrinius, anot pranešimo spaudai, kilo skaitymų režisieriui Artiom Rybakov. Jaunasis kūrėjas stažuotės pas patį I. Vyrypajevą metu susipažino su jo pjesėmis, autoriui padedant jas išanalizavo ir išvertė į lietuvių kalbą.

„Irano konferencija“ – tai gyva ir apmąstymus skatinanti filosofinė pjesė. Veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur susirenka devyni unikalių sričių specialistai aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus.

Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito savo paruoštus pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį.

OKT „Irano konferencijos“ skaitymas

„Irano konferencija“ yra drąsus bandymas priartėti prie atsakymų, ieškoti pagrindinių žmonijos vertybių, pradėti diskusiją temomis, kuriomis dažnai nenorime kalbėti. Vaizdinga pjesės kalba kuriamas asmeniškas ir poetinis pokalbis apie gyvenimo prasmę, jo iššūkius, viltis. Žiūrovui pateikiami skirtingi požiūriai ir jų priešprieša šiandienos diskusijose apie religiją, politiką bei socialines problemas visame pasaulyje.

Siekiant kuo tiksliau perteikti dramaturgo mintį, skaitymo metu menininkai naudos audiovizualinius, muzikinius ir scenografinius motyvus. Kartu su skaitymų režisieriumi A. Rybakovu kurs kompozitorius Dominykas Digimas, scenografė Bartė Liagaitė, videomenininkė Aneta Bublytė ir kostiumų dailininkė Aistė Ažubalytė.

Pjesę skaitys aktoriai Giedrius Savickas, Darius Gumauskas, Toma Vaškevičiūtė, Airida Gintautaitė, Darius Meškauskas, Rytis Saladžius, Severina Špakovska, Arūnas Sakalauskas, Paulius Tamolė, Juozas Budraitis.

I. Vyrypajevo pjesės „Irano konferencija“ skaitymas – vasario 11 d., 19 val., OKT/Vilniaus miesto teatro studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius). Įėjimas laisvas. Būtina žiūrovų registracija el.paštu.

OKT „Irano konferencijos“ skaitymas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės