Jau pirmame sezone „Otelas“ tapo lankomiausiu ir laukiamiausiu OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliu, Lietuvoje parodytu daugiau nei dešimt kartų. Didžiosios salės buvo sausakimšos ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje. Festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“ spektaklio trupė buvo apdovanota prizu už klasikos aktualizavimą.

Tarptautinė „Otelo“ premjera, dėl pandemijos neįvykusi Avinjono festivalyje, įvyko Shakespeare’o festivalyje Gdanske (Lenkija). „Tai Oskaro Koršunovo teatro triumfas ir ilgai lauktas gurkšnis deguonies“, – po premjeros Gdanske rašė lenkų kritikai. Čia vilniečiams kompaniją palaikė tokie garsūs vardai kaip portugalas Tiago Rodriguesas, belgas Janas Lauwersas ir jo „Needcompany“.

Intensyvią gegužę „Otelo“ trupė pradėjo pasirodymu Klaipėdoje vykstančiame tarptautiniame festivalyje „TheAtrium“. Čia susirinkusiai publikai buvo pristatyti dar du OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliai, režisuoti jaunų režisierių – Lauros Kutkaitės „Fedros meilė“ pagal Sarah Kane ir Kamilės Gudmonaitės „Šventė“.

Pasirodymą jau 25-ąjį kartą rengiamame tarptautiniame Shakespeare’o festivalyje Krajovoje drąsiai galima laikyti šio sezono „vinimi“. „Dar niekur taip nejautėme, jog publika mus suprastų, „pagautų“ tai, ką norime pasakyti ir reaguotų“, – po spektaklio džiaugėsi „Otelo“ aktoriai. Tokia publikos ir aktorių bendrystė buvo vainikuota nuoširdžiais aplodismentais ir net keturiais kvietimais sugrįžti į sceną.

Per savo gyvavimo laiką Krajovos Shakespeare’o festivalis suspėjo tapti vienu karščiausių Europos teatrinių taškų, pavasarį pritraukiančiu viso pasaulio šekspyrologus. Savo interpretacijas čia jau pristatė tokie aukščiausio lygio režisieriai, kaip Peteris Brookas, Eugenio Barba, Robertas Willsonas, Thomas Ostermeieris, Krzystofas Warlikowskis, Romeo Castellucci, Lucas Percevalis ir kiti. Šių metų programoje O. Koršunovui kompaniją palaikė tokie vardai, kaip kanadietis Robert Lepage ir britai The Tiger Lillies.

„Otelas“ – jau ketvirtasis O. Koršunovo spektaklis, pristatytas Krajovoje. Anksčiau čia parodyti „Vasarvidžio nakties sapnas“ (2006 m.), „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (2012 m.), „Hamletas“ (2010 m.) ir „Miranda“ (2014 m.).

Pirmąjį spektaklio gyvavimo sezoną „Otelo“ trupė uždarys Katovicuose (Lenkija) rengiamame festivalyje „Open The Door“. „Gyvename sunkiu metu – tik atsigauname po pandemijos, išgyvename karą, tačiau mūsų festivalis nebijo sunkių temų, nes jas turime spręsti visi“, – taip festivalio organizatoriai pristato šių metų programą. Joje – menininkai iš Čilės, Ukrainos, Ispanijos, Kosovo, Čekijos, Lenkijos ir Lietuvos.

„Labai džiaugiamės galėdami susitikti su OKT/Vilniaus miesto teatru. Festivalyje pristatysime vieno įdomiausių ir labiausiai pripažintų Europos režisierių O. Koršunovo režisuotą „Otelą“. Jo Shakespeare’o dramos pastatymas nagrinėja rasizmo, atskirties, kitoniškumo temą, todėl puikiai atspindi „Open The Door“ festivalio idėją“, – apie vilniečių „Otelą“ kalba festivalio organizatoriai.

Rudenio planuose – „Otelo“ gastrolės festivalyje „Temporada Alta“ Žironoje, neabejotinai tapusiame pagrindiniu scenos menų įvykiu visoje Ispanijoje. Tai festivalis, trunkantis daugiau nei du mėnesius. OKT/Vilniaus miesto teatras – nuolatinis jo dalyvis, pristatęs visus esminius savo pastarųjų 15 metų spektaklius.

Ateinantį sezoną Lietuvos žiūrovų laukia intensyvūs „Otelo“ rodymai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Pirmasis sezonas parodė, jog publika išties myli šį spektaklį, tad OKT/Vilniaus miesto teatras stengsis jų nenuvilti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės