Sausio 21 d. (šeštadienį) serbų kilmės pianistė Jovana Kosanović pateiks originalų koncertinės programos konceptą. Jai bus patikėti trijų epochų didžiųjų kompozitorių kūriniai: Josepho Haydno preciziškos sonatos – tarsi pasikartojantis programos leitmotyvas, grįstas skaidria harmonija ir racionalia struktūrine logika; toliau seks Ferenco Liszto religinės pajautos inspiruota Legenda „Šventasis Pranciškus Asyžietis ir jo pamokslas paukščiams“, pasižyminti subtiliu programiškumu. Aleksandro Skriabino Preliudas ir Noktiurnas kairei rankai reprezentuos nakties mistiką, o programą užbaigs „amerikietiška svajonė“ – George‘o Gershwino Trys preliudai. Tad šiame koncerte didžiųjų talentų kūriniai bus patikėti jaunos pianistės talentui. Ar patikėsite juo Jūs?

Sausio 29 d. (sekmadienį) Ukrainos pianistas Petro Bondar paskambins rečitalį „Faustiškieji klausimai“. Koncerte atsiskleis skirtingi Ferenco Liszto kūrybos atspalviai: nuo virtuoziškų populiarių melodijų transkripcijų, Franzo Schuberto dainų bei religinių kūrinių, – iki vienos reikšmingiausių Romantizmo epochos viršūnių – Sonatos h-moll, kuri tiesiogiai atkartoja „Fausto simfonijos“ ir Johanno Wolfgango von Goethe's tragedijos „Faustas“ vaizdinius. Tai filosofiškas pianisto manifestas kovoje už savo šalies pergalę. Renginys klausytojams nemokamas, kviesime aukoti Ukrainai. Koncertą ukrainiečių kalba ves ir komentuos Ukrainos menininkė Jelizaveta Drač.

Vasario 3 d. (penktadienį) „Organum“ salėje klausytojai išvys Vaidman-Krasovsky duetą – Verą Vaidman (smuikas) ir Emanuelį Krasovskį (fortepijonas) iš Izraelio, kurie užsienio kritikų yra vadinami muzikos titanais. Ir ne veltui: dueto nariai pasižymi įspūdingais karjeros pasiekimais ir aukštai įvertinta profesine meistryste. Emanuelis Krasovskis, Vilniuje gimęs ir augęs muzikas, po daugelio metų sugrįžta į Lietuvą šiam vieninteliam koncertui. Jis taip pat atliks žiuri komisijos pirmininko misiją Tarptautiniame J.S. Bacho konkurse, kurį rengia Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Šiame koncerte Vaidman – Krasovsky Duo atliks sudėtingiausius Ludwigo van Beethoveno ir Franzo Schuberto opusus smuikui ir fortepijonui – kūrinius kompozitorių, kuriuos atlikėjai išmano geriausiai.

Vasario 11 d. (šeštadienį) įvyks ansamblio „Classic+“ debiutinio CD albumo „Compose me“ („Sukurk mane“) pristatymas. Ansamblio narės – dainininkė Julija Karaliūnaitė ir trys instrumentininkės: pianistė Simona Zbarauskaitė, arfininkė Viktorija Smailytė ir akordeonininkė Agnė Dūkštaitė. Nuo 2017 m. veikiančio ansamblio repertuaro spektre – ir šiuolaikinė muzika, ir naujų kūrinių iniciatyvos.

Albumą sudaro talentingų lietuvių moterų kompozitorių Godos Marijos Gužauskaitės, Beatos Juchnevič, Monikos Sokaitės, Rūtos Vitkauskaitės ir Viltės Žakevičiūtės kūriniai, skirti „Classic+“.

„Mūsų ansamblio sudėtis netradicinė, galbūt net vienintelė tokia pasaulyje. Labai patiko ansamblio apibūdinimas – trys galingi instrumentai ir dangiškas sopranas. Grodamos tokiais skirtingais instrumentais atrandame labai įdomių ir netikėtų sąskambių. Albume galima išgirsti kompozicijų, kurios plačiau atspindi mūsų instrumentų galimybes“, – teigia ansamblio narės.

Pristatyme dalyvaus kūrinių autorės, koncertą ves ir diskusiją moderuos muzikologė Rasa Murauskaitė-Juškienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir asociacija LATGA. Įėjimas laisvas.

Vasario 25 d. (šeštadienį) Fortepijonų salonas „Organum“ surengs naujo fortepijono sutiktuvių iškilmę. Pirmą kartą Lietuvoje „Organum“ salėje visuomenei bus pristatytas koncertinis fortepijonas „Yamaha“, kol kas vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Naujos kartos fortepijono kūrėjai, japonų projektuotojai ir meistrai nepaprastai didžiuojasi savo kūriniu:

„Yamaha CFX sukurtas didžiosioms pasaulio scenoms. Jo tyras garsas lengvai sklinda nuo pianisto pirštų prie klaviatūros ir pasiekia publiką užpildydamas pasaulio koncertų sales...“

Instrumentui muzikinę dvasią įkvėps Lietuvoje ir pasaulyje pripažintas pianistas ir jautrus fortepijonų žinovas bei ekspertas Lukas Geniušas. Šiam kultūrinio gyvenimo įvykiui skirta F. Schuberto ir F. Liszto kūrinių programa „Organum“ publikai atskleis naujojo fortepijono technines ir menines galias.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos