„Tikimės rasti kūrėją su savitu braižu ir gatvės meno patirtimi. Tai nuostabi proga prisidėti prie šiuolaikinės Vilniaus meno istorijos kūrimo. Labai džiaugiuosi, kad šio projekto metu užsimezgė nuostabus bendradarbiavimas su Izraelio ambasada bei Vilniaus savivaldybe. Prie šio meno projekto taip pat prisidėjo ir Lvivo mieste Ukrainoje gimusi Izraelio menininkė Zoe Sever, Vilniaus miestui dovanojanti ypatingą savo kūrinį. Jame pavaizduotas šiuolaikinės Izraelio valstybės tėvas Theodor Herzl, gerai žinomas dėl savo garsiosios frazės: “Jei nori – tai ne svajonė. Dabar ieškome paskutiniojo šios bendrystės nario – kūrėjo iš Lietuvos, kuris padės projektą paversti realybe. Tikimės rasti menininką, kuris gerai išmano gatvės meno techniką, ir tuo pačiu turi savo autentišką braižą“, – apie atvirą šaukimą pasakojo galerijos “Open Gallery” kuratorė Živilė Diawara.

Mintis apie naująjį gatvės meno kūrinį sostinėje kilo Lietuvoje reziduojančiam Izraelio ambasadoriui Yoseff Levy. ,,Žiūrėjau į priešais stovinčio pastato sieną ir tariau sau: gaila, kad negaliu ant jos nupiešti mėlyno dangaus ir auksinių paplūdimių. Tada susimąsčiau: o kodėl gi ne? Kodėl nepaprašius mūsų draugų nupiešti Izraelio atviruką, kuris įlietų Vilniuje spalvų ir akimirkų? Tikiu, kad izraelietiškas sienos piešinys turės ne tik ilgalaikį įspūdį ir edukacinę vertę, bet taip pat taps vieta susitikti ir išreikšti mūsų abipusę draugystę“, – pasakoja Y.Levy.

Ambasadorius prie siūlomos idėjos įgyvendinimo pakvietė prisijungti urbanistinės galerijos po atviru dangumi „Open Gallery“ sumanytoją Živilę Diawarą. „Labai džiaugiuosi, kad gatvės menas Vilniuje tampa vis labiau pastebimu reiškiniu. Be galo smagu matyti, kad mūsų galerija plečiasi už buvusios gamyklos „Elfa“ kiemo ribų ir pamažu iš Naujamiesčio keliauja link senamiesčio. Svarbu ne tik tai, kad Vilnius tampa gražesnis. Mes dažnai neįvertiname tikrosios meno reikšmės. Jis skirtas ne tik puošti, bet tuo pačiu komunikuoti svarbias žinutes. To sieksime ir su šiuo projektu, primindami vilniečiams apie istorinę draugystę tarp Izraelio ir Lietuvos “, – planais dalijasi viena iš projekto įgyvendintojų Ž.Diawara.

Naujausias „Open Gallery“ meno kūrinys , pasak ambasadoriaus, skirtas ne tik priminti šimtus metų trunkančią draugystę, bet ir atskleisti šiuolaikinį Tel Avivo veidą. „Abi mūsų tautos didžiuojasi savo ilgamečiu kultūriniu paveldu. Litvakų indėlis į Lietuvos ir Izraelio kūrybą buvo milžiniškas. Visgi, šiame projekte mes bandėme išeiti iš Šiaurės Jeruzalės ribų į šiuolaikinį Izraelį. Tel Avivą vadiname niekada nestovinčiu miestu. Jis užburia savo energija, laisve ir modernumu. Tel Avivas taip pat žinomas ir dėl besivystančios gatvės meno kultūros, teikiančios miestui savitumo. Žavinga stovėti priešais sieną, pasakojančią jums puikią istoriją“, – dalijosi Izraelio ambasadorius Lietuvai Y.Levy.

Menininkui, laimėjusiam šaukimą, ir prisidėjusiam prie Tel Avivo dvelksmo sostinėje atsiradimo, numatytas atlygis.

Susidomėjusius kūrėjus organizatoriai kviečia užpildyti anketą čia.

„Open Gallery“ – pirmoji ir vienintelė unikali tarptautinė gatvės meno galerija Vilniuje po atviru dangumi, atvira ištisus metus dideliems ir mažiems alternatyvių įspūdžių mėgėjams.Galerijoje eksponuojami spalvingi Lietuvos ir užsienio šalių menininkų piešiniai ant gamyklų sienų, įspūdingos didelio masto šviesos instaliacijos ir skulptūros. Tai tęstinis projektas, kurį kasmet papildo nauji ilgalaikiai kūriniai bei instaliacijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės