aA
Šių metų Vilniaus knygų mugėje leidykla „Baltos lankos“ įvairaus amžiaus bei skirtingų pomėgių skaitytojams žada ne vieną įdomų ir įsimintiną renginį. Grožinės literatūros mėgėjams savo kūrybą pristatys Undinė Radzevičiūtė, Kaderas Abdolah ir Kristina Sabaliauskaitė.
Kristina Sabaliauskaitė
© Žurnalas "Moteris"

Undinė Radzevičiūtė daugeliui skaitytojų pažįstama iš romanų „Strekaza“, „Frankburgas“ ir apsakymų rinkinio „Baden Badeno nebus“. Jos rašymo braižo neįmanoma supainioti su jokio kito rašytojo braižu. Taupūs, trumpi, tikslūs sakiniai, prasminiai nutylėjimai, intelektualus, subtilus humoras, netikėtos pasakojimo situacijos – šios prozininkės vizitinė kortelė. Jos kūriniai pelnytai patenka į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto sudaromų kūrybiškiausių metų knygų sąrašus.

Naujas Undinės Radzevičiūtės romanas „Žuvys ir drakonai“ nustebins ne vieną skaitytoją –autorė mus nukelia į tolimąją Kiniją ir ten vykstančią istoriją netiesiogiai susieja su vienos neeilinės Lietuvos šeimos gyvenimu. „Žuvys ir drakonai“ – tai romanas apie šiuolaikinį žmogų, norintį pabėgti į nebeegzistuojančią Kiniją. Ir apie Rytus, kurie visada su mumis, nesvarbu, į kurią pusę žiūrėtume.

Renginys įvyks vasario 22 d. 20 val. 5.2 salėje, dalyvaus autorė, menotyrininkė prof. dr. Raminta Jūrėnaitė ir „Baltų lankų“ vyr. redaktorius Saulius Repečka.

Susitikimas su garsiu persų kilmės Nyderlandų rašytoju Kaderu Abdolah įvyks vasario 23 d. 15 val. salėje 5.2. Į lietuvių kalbą išverstos dvi jo knygos – „Mečetės namai“ ir „Mano tėvo užrašų knygelė“. Mūsų šalyje abi jos buvo įtrauktos į geriausių metų verstinių knygų sąrašus, o 2007 m. romanas „Mečetės namai“ per geriausios visų laikų olandiškos knygos rinkimus užėmė antrąją vietą.

Rašytojo kūriniai kupini autobiografinių motyvų. Knygoje „Mano tėvo užrašų knygelė“ pagrindinio knygos veikėjo Ismaelio likimas lyg aidas atkartoja rašytojo gyvenimo vingius. Revoliucijos metu priverstas palikti savo šalį, Ismaelis gyvena Nyderlanduose ir stengiasi į olandų kalbą „išversti“ savo kurčnebylio tėvo dantiraščiu parašytus užrašus, kurių tyrinėjimas pamažu atskleidžia ne tik jo šeimos, bet ir viso Irano praeitį.

Olandijoje literatūrine sensacija tapęs romanas „Mečetės namai“ – turtingos ir garbingos giminės, tarnaujančios pagrindinei miesto šventyklai, saga.

Renginį ves žurnalistas Martynas Starkus.

Nemažai Lietuvos skaitytojų tikriausiai nekantriai laukia susitikimo su Kristina Sabaliauskaite, išleidusia naują knygą „Danielius Dalba & kitos istorijos“. Šis apsakymų rinkinys ir žanro atžvilgiu, ir pasakojimo būdu, ir laikmečiu gerokai skiriasi nuo garsiųjų romanų „Silva rerum“ ir „Silva rerum II“.

Pati autorė teigia: „Manau, kad kūryboje nereikia daryti to, ko iš tavęs visą laiką tikisi skaitytojas. Nes, kaip juokauju, tada prasideda nebe kūryba, o gamyba.“

Pagrindinės naujosios knygos temos – emigracija, savitumo, tapatybės paieškos, atmintis, keičianti dabartį, literatūrinės dilemos ir rašytojo santykis su savo kūriniais, meilė, nuo kurios negali pabėgti ir kuri gali pražudyti.

Autorė nebeapsiriboja Lietuva – veiksmas keliamas į Paryžių, Londoną, Marakešą, tačiau iš tiesų nenorima pabėgti nuo Vilniaus. Galbūt esame naujos Vilniaus legendos gimimo liudytojai?

Renginys įvyks vasario 23 d. 17 val. 5.3 salėje. Dalyvaus autorė, žurnalistas Rimvydas Valatka, „Baltų lankų“ vyr. redaktorius Saulius Repečka.

Rimtosios akademinės literatūros skaitytojai kviečiami apsilankyti net keturiuose renginiuose.

Vasario 21 d. 17 val. 5.5 salėje įvyks daugiatomės „Lietuvos istorijos“ pristatymas. Tai didžiausias tokio pobūdžio akademinis leidinys šiandien. Jame nagrinėjamas periodas nuo Lietuvos priešistorės iki XX amžiaus pabaigos įvykių. Renginį moderuos prof. Jūratė Kiaupienė, dalyvaus dr. Česlovas Laurinavičius, dr. Rimantas Miknys, dr. Alvydas Nikžentaitis, prof. Rimvydas Petrauskas, prof. Zigmantas Kiaupa, dr. Saulius Žukas.

Vasario 22 d. 16 val. 5.2 salėje bus pristatyta unikali kolektyvinė monografija „Lietuvos žydai“. Knygos pristatyme bus diskutuojama apie išsiskiriančius požiūrius ir interpretacijas į skirtingų istorijos laikotarpių Lietuvos žydų istoriją, siekiant parodyti, kad šiandien tiek Lietuvos, tiek Vakarų istoriografijoje iki šiol buvę itin aktualūs požiūrio skirtumai pamažu niveliuojasi. Diskusiją moderuos prof. Šarūnas Liekis, prof. Tomas Venclova, doc. dr. Vladas Sirutavičius, dr. Darius Staliūnas, doc. dr. Jurgita Šiaučiūnaitė-Verbickienė.

Vasario 23 d. 16 val. 5.2 salėje rengiamas Krzysztofo Buchowskio knygos „Litvomanai ir polonizuotojai“ pristatymas. Knygoje atvirai naujovišku žvilgsniu žvelgiama į lenkų ir lietuvių santykių raidą, analizuojami mitai, abipusės nuostatos ir stereotipai, viešpatavę lenkų ir lietuvių santykiuose XX a. pirmoje pusėje. Renginyje dalyvaus knygos autorius, vertėja Irena Aleksaitė, Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys, prof. Alfredas Bumblauskas, dr. Ryšard Gaidis, dr. Małgorzata Kasner, dr. Antanas Kulakauskas, dr. Alvydas Nikžentaitis.

Vasario 23 d. 18 val. 3 salėje savo naują knygą „Per fenomenologiją į dzenbudizmą“ pristatys filosofas Algis Mickūnas. Renginyje bus aptariamos pagrindinės šios knygos idėjos, saitai, siejantys Vakarų filosofiją ir Japoniją.
Renginyje dalyvaus knygos autorius, doc. Kyoko Koma, dr. Laura Junutytė, moderuos Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Dalius Jonkus.

Mugėje nuotaikingi renginiai laukia ir mažųjų „Baltų lankų“ knygų skaitytojų.

Vasario 24 d. 13 val. Vaikų scenoje su skaitytojais bendraus Lietuvos vaikų labai pamėgtas garsusis „Graužikų aido“ redaktorius Džeronimas Stiltonas. Beje, jį sutiksite ir kitomis mugės dienomis.

Vasario 24 d. 14 val. prie „Baltų lankų“ leidyklos stendo savo knygeles pristatys Mažasis Varniukas.

Po visų renginių turėsite galimybę asmeniškai pabendrauti su rašytojais ir gauti jų autografus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ankstyvojo kino festivalyje „Pirmoji banga“ – vienas pirmųjų kino pasakojimų apie moterų meilę (5)

Praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio pradžios Berlynas buvo nuodėmių sostinė. Tačiau...

Ypatingas seansas „Baltijos bangoje“ Juodkrantėje primins dokumentinio kino misiją

Sekmadienį, rugpjūčio 25 d. Juodkrantėje prasidės 11-asis kasmetinis festivalis „ Baltijos...

Viktorijos Prėskienytės-Diawaros „Džiaugsmo ašaros“ – pokario laikų istorijos (1)

Antroji Viktorijos Prėskienytės-Diawaros knyga – apsakymų rinkinys „Džiaugsmo ašaros“...

Paliesiaus dvaro fenomenas: nedaugeliui žinoma vieta, priviliojanti pasaulines žvaigždes (3)

Paliesiaus dvaras , įsikūręs atokiame Lietuvos kampelyje, pritraukia net pasaulinio lygio...

Naują knygą išleidusi Agnė Žagrakalytė – apie buitį ir kardais užkapotus priešus (1)

Kai skaitote šį tekstą, rašytoja Agnė Žagrakalytė laiką leidžia Druskininkuose, kovos menų...

Top naujienos

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (180)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (45)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (86)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (195)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

13 daug antioksidantų turinčių produktų: valgydami juos kovojate su kenksmingais procesais organizme (7)

Antioksidantai yra junginiai, padedantys atitolinti ląstelių pažeidimus ar net galintys užkirsti...

Investuotojai nenurašo penktojo pagal dydį miesto: vaiduoklį keis nauja verslo oazė (18)

Nors per pastarąjį dešimtmetį Panevėžyje gyventojų sumažėjo daugiau nei dvidešimčia...

Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (107)

Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „ Misija Sibiras “ dalyvių pirmą kartą buvo...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (13)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (75)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (90)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...