Dauguma Sandro Botticellio kūrinių, tokių kaip garsioji „Pavasario alegorija“ ar „Veneros gimimas“, eksponuojami Florencijos Uficių galerijoje, kur kas retesni privačiose kolekcijose cirkuliuojantys kūriniai.

Po septynias minutes trukusio trijų pirkėjų mūšio telefonu paveikslas „The Man of Sorrows“ buvo parduotas už 39,3 mln. dolerių, o pridėjus mokesčius ir komisinius iš viso sumokėta 45,41 mln. dolerių. Tai viršijo „Sotheby“ pradinę 40 mln. dolerių kainą ir siekė beveik pusę 2021 m. rekordo, kai S. Botticellio paveikslas „Young Man Holding a Roundel“ buvo parduotas už 92,2 mln. dolerių.

„The Man of Sorrows“ – Jėzaus portretas juodame fone. Jis įdėmiai žiūri, su erškėčių vainiku ant galvos, apsuptas angelų, rankos surištos virvėmis, randuotos. Meno ekspertai sako, kad paveikslas nutapytas 1500-ųjų pradžioje, S. Botticellio gyvenimo pabaigoje (1445–1510 m.). Be darbų Uficių galerijoje, menininko freskos puošia Siksto koplyčią Vatikane.

Puikiai išsilaikęs paveikslas nuo XIX amžiaus vidurio priklausė tos pačios šeimos, gyvenusios Britanijoje ir Italijoje, meno kolekcijai, 1963 m. per aukcioną parduotas dabartiniams savininkams už 10 tūkst. svarų.

Prieš išstatant paveikslą Niujorke, jis keliavo po pasaulį. „Sotheby's“ taip pat sukūrė virtualią koplyčią šedevrui demonstruoti.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės