„Dar pernai skaičiavome, kad pradėjome festivalį net prieš dešimt metų, tuo pačiu suprasdami, kad tai – tik pradžia. Šiandien įžengiame į naują „Nida jazz maratono“ etapą. Ir, matyt, neatsitiktinai pirmieji jo akordai yra spontaniški, kaip ir džiazo improvizacija, – tai pirmą kartą vyksianti „Nida jazz maratono“ žiemos sesija. Du kameriniai jaukūs vakarai šiltoje Nidos prieplaukoje sušildys ir čia atvykusius džiazo mėgėjus“, - pasakoja festivalio siela ir prodiuseris Leonidas Šinkarenko.

Pirmojo vakaro metu, vasario 25 dieną, skambės unikalus džiazas – scenoje pasirodys gitaristas iš Japonijos Ryo Kawasaki su Estijos muzikantais bendrame projekte „Art of Trio“. Džiazo gitaristas, kompozitorius ir eksperimentatorius Ryo Kawasaki savo muzikoje supina daugelį tradicijų ir kultūrų: Japonijos, Niujorko, Rytų Europos, Indijos muzikos sąskambius.

2005 m. susibūrusi „Art of Trio“ - tai gitaristas Ryo Kawasaki, estų kontrabosininkas Toivo Unt ir būgnininkas Aivar Vassiljev. Pastaruoju metu jie koncertuoja Suomijoje, Švedijoje, Baltijos šalyse. Žymus džiazo kontrabosininkas ir prodiuseris T. Unt groja su daugeliu muzikantų. Jis yra koncertavęs su „New York voices“, „The spirit of life“ ir kitais muzikiniais projektais. Mušamaisiais grojantis Aivar Vassiljev, taip pat muzikuoja su Estijos simfoniniu orkestru, yra Talino G. Ots Muzikos Kolegijojeos ritmikos ir mušamųjų klasės pedagogas. Atlikėjas koncertavo su Ted Curson, Leroy Jones, Larry Price ir daugeliu kitų klasikos ir džiazo muzikantų.

Šeštadienio, vasario 26 dienos, festivalio vakaras bus skirtas naujausiam L. Šinkarenkos soliniam albumui „Island“, kurį Lietuvos ir užsienio scenose žinomas boso gitaristas pristatytas su ilgamečiais scenos bendražygiais. Antroji šio koncerto dalis skirta koncertui, kuriame kartu su „Shinkarenko Jazz 5“ dainuos festivalio viešnia vokalistė Maria McTurk iš Danijos. Ši danų dainininkė, dainų autorė Maria McTurk siejama tiek su klasikine, tiek su džiazo, pop ar roko muzika, tačiau pirmuosius žingsnius žengė kaip operos ir miuziklų atlikėja. 2007 m. išleistas pirmasis jos albumas. Atlikėja sako, kad jos dainos grindžiamos potyriais, meile, tarpusavio santykiais ir branda.

Kartu su ja muzikuos L. Šinkarenkos grupės neatsiejami nariai Linas Būda – mušamieji, Dainius Pulauskas – klavišiniai, Valerijus Ramoška – trimitas ir fliugelhornas, bei spontaniškiausiasis Vytautas Labutis – saksofonai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt