Kaip sakė pagrindinį festivalio prizą įteikęs žiuri narys japonų režisierius Ryuhei Kitamura, dėl „Vesper“ abejonių nekilo – komisija apsisprendė per penkias sekundes. „Filmas išskirtinis vaidyba, istorija, vizualiniais sprendimais, muzika ir garso dizainu – jis unikalus, o tai šiais laikais labai sudėtinga pasiekti“, – scenoje skelbė R. Kitamura.

Apdovanojimą ceremonijos metu atsiėmęs B. Samper sako, kad japonų kūrėjas jį patikino, jog Lietuvoje sukurtas mokslinės fantastikos filmas nuoširdžiai nustebino savo emocionalumu. „Vesper“ – tai istorija apie ateityje gyvenančią 13-metę, kuri po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje.

Kad „Vesper“ sėkmė – neatsitiktinė, liudija ir tai, kad jis pasirinktas jubiliejų šiemet mininčio festivalio atidarymo filmu. Režisierė K. Buožytė teigia, kad išskirtinis BIFFF bruožas – itin aktyvi auditorija, laužanti Lietuvoje žinomą stereotipą „ramus kaip belgas“: „Tiek premjeros metu, tiek atsiimant apdovanojimą visi kino kūrėjai, užlipę į sceną, privalo sudainuoti dainą – to reikalauja publika.“

Atidarymo „numeriui“ tarptautinė filmo komanda pasirinko „Pink Floyd“ kūrinį „Another Brick in the Wall“, o atsiimdamas „Auksinį varną“ B. Samper užtraukė Charlezo Aznavouro šansoną „La Bohème“ – jam karštai pritarė BIFFF apdovanojimų stebėti susirinkusi auditorija.

Be įdomiausių pastaraisiais metais sukurtų fantastinių ir siaubo filmų kūrėjų, 40-ojo Briuselyje vykstančio festivalio svečiais šiemet tapo tokie kino grandai, kaip „Vyrų juodais drabužiais“ ir „Adamsų šeimynėlės“ režisierius Barry Sonnenfeld bei „Kieto Riešutėlio“ ir „Grobuonies“ autorius John McTiernan.

Režisierė K. Buožytė BIFFF pirmąkart lankėsi prieš 10 metų, kai pristatė filmą „Aurora“. Didįjį BIFFF prizą lietuvė vertina kaip svarbų įvertinimą ne tik „Vesper“ komandai, bet ir visai Lietuvos kino industrijai: „Tai didelis pripažinimas ir puikus būdas dar plačiau paskleisti žinią apie mus – tikiuosi, tai paskatins ir Lietuvos žiūrovus nepraleisti progos filmą pamatyti didžiajame ekrane, kuriam jį ir kūrėme.“

„Vesper“ Lietuvos kino teatruose debiutuoja jau rugsėjo 30 dieną.

„Vesper“ kuria prodiuserių kompanija kompanijos „Natrix Natrix“ (Asta Liukaitytė, Daiva Varnaitė-Jovaišienė, Kristina Buožytė, Lietuva), „Ruble Fish“ (Alexis Perrin, Prancūzija) „1080 Films“ (Benoit Ronald, Belgija).

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės