Asmik Grigorian metų pabaigoje grįžta į Lietuvą ir su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) surengs du naujametinius koncertus „Traviatos“, kuriuose dainuos drauge su savo mama, taip pat išskirtinio talento operos soliste, Irena Milkevičiūte.

Operos žvaigždės į koncertus kviečia paskutinėmis gruodžio dienomis: 30 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenoje, 31 d. – Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje.

***
"Traviata" LNOBT

Šįmet sugrąžinama naujametės „Traviatos“ tradicija (gruodžio 31 d., 18 val. 30 min.) Organizatoriai žada, kad tai bus prabangiausias šios operos pastatymas LNOBT teatre. Jis buvo sukurtas prieš metus, bet dėl pandemijos „Traviatos“ premjera neparodyta.

Pirmą kartą Lietuvoje parodyta 1920 m. gruodžio 31-ąją, visą šimtmetį buvo neatskiriamas tautos valstybingumo simbolis.

Premjeriniuose spektakliuose žiūrovai girdės dvi visiškai skirtingas Violetas, kurias įkūnys operos solistės Joana Gedmintaitė ir Viktorija Miškūnaitė. Pasak režisieriaus F. Ceresos, jos abi – kaip saulė ir mėnulis: „Joana – šilta, miela ir švelni. Viktorija – aštresnė, gyvesnė, pasižyminti stipresne balso dramaturgija. Jos man kaip dvi mylimos sesės, bet kiekviena savaip įspūdinga“.

V. Miškūnaitei šis „Traviatos“ pastatymas – jau ketvirtas. Ir su kiekvienu iš jų, pasak dainininkės, operos turinys vis gilėjo, apaugdamas naujais sluoksniais ir palengva atsiverdamas lyg perlas kriauklėje. „Šis pastatymas pakylėja virš buities, jame tampi tarsi pasakos personažu. Scenoje viskas nepaprastai puošnu, todėl ir žiūrovės, besiruošiančios į teatrą, turėtų nebijoti pasinaudoti proga iš spintų išsitraukti savo puošniausias sukneles“, – priminė LNOBT operos solistė.

***
 Filharmonijoje - „Trimitas“ koncertas

Naujųjų metų šventės neatsiejamos nuo kasmetinių Valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ koncertų Nacionalinėje filharmonijoje. Šįkart metus kolektyvas palydi pristatydamas putojančią lyg šampanas programą, kurioje rungtyniaus džiazo ir XX a. klasikos šedevrai, per ilgus dešimtmečius išlikę kaip vis dar stebinantys ir įžiebiantys emocijas. Gruodžio 30 d., 19 val. vyksianti programa pavadinta pagal George’o Gershwino dainos „Žydroji rapsodija“ pavadinimą, pranašaujantį, kad klausytojai bus įsukti į džiazo ritmiką ir laisvės dvasią.

Koncerto solistas – žymus pianistas Petras Geniušas, garsėjantis savo plačiu repertuaru nuo klasikos iki moderniosios muzikos bei džiazo, bendradarbiavimu su įvairių sričių menininkais. Pirmai bendrai programai P. Geniušas ir orkestras „Trimitas“ susibūrė 2019 m. teatralizuotame koncerte „XX amžiaus rapsodija“, kurio ašis buvo žymioji Gershwino „Žydroji rapsodija“.

Petras Geniušas

Šiame koncerte taip pat skambės šis nemarus opusas, kaip ir kiti įspūdingi Gershwino kūriniai bei XX a. pirmos pusės įžymybių Satie ir Stravinskio opusai, tuomet kėlę ažiotažą ir prieštaringų nuomonių bangas, o šiandien skambantys kaip mielas ausiai „vintažas“ su ano meto stilingojo kabareto, lotynų muzikos, bliuzo, džiazo, miesto atgarsiais ir nuotaikomis. Solo klarnetu Stravinskio „Ebony concerto“ gros orkestro klarnetininkas Rimvydas Savickas, dažnai koncertuojantis kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis. Dar vienas kūrinys – genialaus filmų kompozitoriaus Nino Rotos muzika iš garso takelio garsiam Federico Fellini filmui „La strada“ („Kelias“, 1954).

Programai diriguoja jau pripažinimą pelnęs jaunas dirigentas Karolis Variakojis – vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjų, neseniai tapęs ir „Trimito“ dirigentu.

***
Pasitikti artėjančius Naujuosius metus (gruodžio 31 d., 16 val.) Kauno valstybinė filharmonija kviečia su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru.

Koncerto atlikėjams diriguos Robertas Šervenikas, o į vokalinio meno aukštumas pakylės solistai: tenoras Kristian Benedikt ir sopranas Monika Falcon. Šventiškai nusiteikusi publika galės mėgautis nuostabiausiomis melodijomis, chorais ir arijomis iš pasaulio muzikos aukso fondui priskiriamų operų bei operečių.

***
Naujametinis klasikinės muzikos koncertas Kernavės archeologinės vietovės muziejuje – gruodžio 31-ąją, 18 val.

Kernavės muziejaus salėje skambės daininkės Juditos Leitaitės, smuikininkės Paulinos Daukšytės-Šereckienės ir pianisto Jurijaus Suchanovo atliekami klasikinės muzikos kūriniai.

Naujametinės šventės dalyviai taip pat turės progą aplankyti Kernavės muziejaus ekspoziciją, bei įspūdingą, juvelyro Evaldo Babensko, Kernavėje atrastų juvelyrikos dirbinių rekonstrukcijų parodą. Taip pat kviečiama nepraleisti progos pasivaikščioti po nakties šydu apsigaubusius rezervato piliakalnius, bei aplankyti unikalią Kernavės prakartėlę.

***

Jau tradicija tapusiame koncerte VDU Didžiojoje salėje Kaune (gruodžio 31 d., 19 val.) ir vėl skambės viena populiariausių orkestro programų – „Johano Štrauso kūrybos perlai“. Koncertą ir atlikėjus muzikiniu keliu ves charizmatiškasis dirigentas Vytautas Lukočius, operečių arijas ir duetus atliks operos solistai Ieva Goleckytė ir Egidijus Bavikinas.

Atlikėjai padovanos neužmirštamą valsų karaliumi tituluojamo Johano Štrauso kūrybos koncertą – skambės VDU Kamerinio orkestro atliekami valsai, polkos, maršai, o muzikos specialistų ir publikos simpatijas pelnę jaunosios kartos dainininkai atliks arijas ir duetus iš operečių „Vienos kraujas“, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas“, „Linksmasis karas“, „Naktis Venecijoje“.

***

Naujametinis vakaras kartu su Neda Malūnavičiūte ir Olegu Ditkovskiu Šiaulių kultūros centre (gruodžio 31 d., 19 val.)

Atlikėjų nuomone, Naujųjų metų vakaras nėra vien tik blizgučiai, fejerverkai ir šampanas. Tai laikas, kai gimsta naujos viltys ir svajos. „Labai džiaugiuosi, kad senus metus palydėsime su Šiaulių publika. Prisiminsim, pasvajosime ir pasikalbėsime muzikos kalba. Laukiu šio užburiančio muzikinio mūsų susitikimo“ – sakė Neda Malūnavičiūtė.

***

Šiemet trisdešimtmetį scenoje švenčianti grupė „Skylė“ kviečia klaipėdiečius į šviesų šventinį koncertą Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2). Giedros muzikos kupinas vakaras padės apžvelgti praėjusių metų ratą ir lengva siela pasitikti Naujuosius. Koncerte (gruodžio 31 d., 20 val.) skambės šviesiausios ir gražiausios grupės dainos, laiko patikrintos ir mylimos „Devynios baltos upės“, „Jūržolių šokis“, „Jūratės ir Kastyčio meilės duetas“ ir kt. Bus atliekamos ir labai retai scenoje grojamos dainos iš kalėdinio ciklo „Saulės kelionė“.

***
Katedros bokštas

Naujųjų išvakarėse Vilniaus arkikatedros varpinės bokštas atgis – šventinė vaizdo projekcijų instaliacija kvies į kelionę laiku, kuri simboliškai nušvies metų ir laiko virsmą. Moderni instaliacija, jau trečioji per pastaruosius kelerius metus, – tvari ir šiuolaikiška fejerverkų alternatyva, o ir demonstruojama ji kur kas ilgiau – projekcija praeiviai galės grožėtis nuo gruodžio 31 d. 18.00 val. iki sausio 1 d. 01.00 val.

Vilnius prisijungė prie pasaulio miestų, atsisakiusių naujamečių fejerverkų. Gruodžio 31-ąją Katedros aikštėje, paisant rekomendacijų nerengti masinių švenčių, nevyks ir jokie proginiai renginiai. Kviečiame rinktis saugias, tvarias pramogas, atsisakyti pavojų žmonių sveikatai ir gyvūnų gerovei keliančių, gamtos taršą didinančių fejerverkų, didesnių susibūrimų.

Sausio 1-ąją nuo 1.00 iki 8.00 val. varpinę puoš Trispalvė.

***

Sausio 1 d. 19 val. Muzikos klube Ramybė, Palangoje vyks geros muzikos vakaras. Shinkarenko Jazz4N jus nudžiugins originalia programa „2022- ieji“.

Lietuvos džiazo žvaigždės viename unikaliame projekte Shinkarenko Jazz4N (L. Šinkarenka, V. Labutis, V.Ramoška, L. Būda) žada neužmirštamą, linksmą, pilną šventinių siurprizų 2 dalių programą.

***

Sausio 2 d. sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje pasirodys Evelina Sašenko, kuri atliks Edith Piaf dainas. Pasirodymo metu Evelinai pritars ištikimi jos bendražygiai, neatsiejami nuo atlikėjos ir jos mūzos E. Piaf akistatų: pianistas Paulius Zdanavičius bei akordeonistas Nerijus Bakula.

Programoje skambės puikiai pažįstamos bet naujai suskambėsiančios dainos: „La Vie En Rose“ „Padam padam“, „Hymne a L'amour“, „La Foule“, „L accordeniste“ ir kitos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės