Parodos atidaryme dalyvaus pats menininkas. Specialiai Nacionalinei dailės galerijai parengtoje ekspozicijoje galima išvysti P. Kirkeby grafikos darbus iš Jorno muziejaus Silkeborge saugomo unikalaus jo raižinių rinkinio, bronzos skulptūras iš Bo Bjerggaard galerijos Kopenhagoje ir archyvinę medžiagą iš Orhuso dailės muziejaus ARoS. Tai 59 spalvoti ir nespalvoti raižiniai, dvi skulptūros ir 80 polaroido nuotraukų.

Pasaulyje P. Kirkeby išgarsėjo ekspresyviais tapybos kūriniais, taip pat bendradarbiaudamas su žymiu režisieriumi Larsu von Trieru, kuriant jo filmų meninį įvaizdį. 2009 m. P. Kirkeby kūrybos retrospektyva buvo surengta Tate Modern muziejuje Londone, šiais metais – Palais des Beaux-Arts Briuselyje.

Paroda Nacionalinėje dailės galerijoje siekia atverti P. Kirkeby kūrybos procesą – ypač domėjimąsi struktūromis, atsiskleidžiantį per nuolatinį vieno motyvo kartojimą ir jo transformavimą. Išryškinamas vienas būdingiausių – medžio – motyvas. Menininkas atidžiai tyrinėja medžių formas, faktūras ir paviršių, suteikia jiems antropomorfiškų bruožų, perkelia šiuos motyvus iš gamtos į kultūros erdvę.

P. Kirkeby susidomėjimą struktūromis ir savitą meninį mąstymą paveikė geologijos studijos Kopenhagos universitete, paraleliai lankant alternatyviąją Eksperimentinę meno mokyklą. Studijų metais jis dalyvavo ekspedicijose į Grenlandiją, kur taip pat pasisėmė neišdildomų įspūdžių.
Parodos kuratorės: Teresa Østergaard Pedersen (Jorno muziejus, Silkeborgas) ir Milda Žvirblytė (NDG).

P. Kirkeby parodos proga Nacionalinė dailės galerija pristato atnaujintą vieną nuolatinės Lietuvos dailės ekspozicijos salę, kurioje pristato peizažo žanro transformaciją XX-XXI a. sandūros Lietuvos tapyboje. Eksponuojami dailininkų Henriko Čerapo, Jono Gasiūno, Rimvydo Jankausko-Kampo ir Arūno Vaitekūno tapybos darbai iš Lietuvos dailės muziejaus, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir privačių rinkinių. Kuratorė – Milda Žvirblytė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt