XIV a. viduryje, besibaigiant Europą siaubiančiam marui, G. Boccaccio parašė savo žymųjį „Dekameroną“ – šis kūrinys tapo didžiausia kūrybinės grupės inspiracija.

„Tai virš šimto pasakojimų, kurių daugelis kalba apie seksą, kaip apie malonumą, praktikuojamą visų – vyrų ir moterų. G. Boccaccio buvo bene pirmasis užrašęs, kad moterys apskritai turi lytinių norų, susietų su malonumu, o ne tik reprodukcija, jo kūrinyje moterys netgi labiau seksualiai aktyvios nei vyrai“, – teigia spektaklio režisierius Gildas Aleksa.

Kūrybinei grupei ieškant patogiausio būdo kalbėti apie iškilusias nepatogias temas, nuspręsta pasinaudoti ilgamečiu Teatrono kūrėjo – kompozitoriaus Jokūbo Tulabos muzikiniu talentu. Teatronas šįkart žada daug melodingų dainų, šiek tiek nepatogumo ir jokių aktorių kuriamų personažų. Trupės praktikoje dažnai jungiant įvairius scenos menus, šiame spektaklyje aktoriai taps atlikėjais, nesislepiančiais už personažų kaukių. Tai itin padės vienam iš spektaklio tikslų – nevengti gėdos jausmo, susijusio su sekso tema.

„Kūrybos procese pastebėjome, kaip kinta požiūris į lytines problemas ir nesklandumus, kai apie tai kalbi dažnai – viskas tampa savaime suprantama. Tereikia su(si)kurti saugią aplinką ir suprasti, jog nėra vieno normalaus būdo mylėtis, todėl smerkti save, jei netelpi į kažkurią iš normos lentynų yra beprasmiška“, – teigia spektaklio režisierius.

Teatronas kviečia į muzikinio spektaklio „Make Love“ premjerą 2023 m. gegužės 12 d. Kauno miesto kameriniame teatre, gegužės 13 ir 28 d. Menų spaustuvėje (Vilnius) ir gegužės 19 d. Elektrėnų kultūros centre.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės