Jau trejus metus drauge scenoje pasirodantys vienas žymiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis ir Baltijos gitarų kvarteto solistas Sergejus Krinicinas džiaugiasi, galėdami koncertuoti su šiuo orkestru ir klausytojams dovanoti unikalią programą: Antonio Vivaldi koncertą violai d'amore ir liutniai d-moll, RV 540 (versija smuikui ir gitarai) bei Geraldo Garcia koncerto smuikui ir gitarai premjerą. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos svečias iš Serbijos, dirigentas Robertas Bokoras.

Vilhelmas Čepinskis puikiai pažįstamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publikai, koncertuoja ir kaip solistas, ir su scenos partneriais. Yra surengęs koncertinius turus Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, grojo su charizmatiškąja lietuvių pianiste Guoda Gedvilaite, žymiais atlikėjais Vladimiru Spivakovu, Jurijumi Bašmetu, Gidonu Kremeriu ir kitais.

Prieš trejus metus duetu su Baltijos gitarų kvarteto atlikėju Sergejumi Krinicinu koncertuoti ėmęs Vilhelmas Čepinskis teigia, kad norint perteikti muzikinę mintį, yra labai svarbus scenos partnerių vieningumas. „Su Sergejumi atrandame bendrą muzikinį alsavimą, mums nereikia primityviai aiškintis detalių, sekasi rasti bendrą idėją. Vertinu tai. Kartu džiaugiuosi, kad grojame platų repertuarą: nuo Baroko iki tango stiliaus muzikos“. Pasiteiravus, ką smuikininkui reiškia šie dviejų styginių instrumentų pokalbiai, lydimi orkestro, atlikėjas neslėpė, jog džiaugiasi galimybe groti su orkestru, kurio koncertai yra gausiai lankomi. „Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras yra aukščiausios klasės orkestras, visuomet malonu dirbti su tokiu kolektyvu. Mūsų atliekama programa yra unikali, nes grosime ne tik smuikui ir gitarai aranžuotą Antonio Vivaldi koncertą violai d'amore ir liutniai d-moll, RV 540, bet taip pat atliksime ir Geraldo Garcia koncertą smuikui, gitarai ir orkestrui, kurį Lietuvos publika turės galimybę išgirsti pirmąjį kartą“.

Sergejus Krinicinas – Baltijos gitarų kvarteto narys, surengęs koncertinius turus Vokietijoje ir Rusijoje, grojęs su orkestrais. Neseniai iš koncertinio turo su Baltijos gitarų kvartetu po Belgiją, Olandiją, Rusiją grįžęs atlikėjas maloniai sutiko pasidalinti mintimis apie muzikinius smuiko ir gitaros pokalbius: „Gero atlikėjo rankose instrumentas prabyla. Su Vilhelmu turime išskirtinį kontaktą, mums nereikia ilgų repeticijų ar diskusijų muzikinio kūrinio minčiai išgvildenti. Tiesiog susitinkame ir pasikalbame muzikos kalba. Džiugu, kad mus vienija bendras požiūris.“ Pasak atlikėjo, profesionalių smuiko ir gitaros duetų Lietuvoje nėra daug, todėl klausytojams turėtų būti įdomu išgirsti šiuos muzikinius dialogus. „Geraldo Garcia koncertas yra labai įdomus ir sudėtingas kūrinys. Jame susipina šiuolaikiniai ir tradiciniai žanrai. Tai – premjera ir Lietuvos, ir pasaulio mastu. Šis kūrinys bus atliekamas antrąjį kartą. Pirmąjį kartą jis skambėjo Oksforde. Taigi, norėčiau pakviesti klausytojus nepraleisti galimybės išgirsti šio styginių instrumentų pokalbio su orkestru“.

Vakaro metu taip pat skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekama Franzo Schuberto uvertiūra „Rozamunda“ D. 797 ir keturių dalių L. van Beethoveno simfonija nr. 7, A-dur, op. 92. Orkestrui vadovaus dirigentas iš Serbijos Robertas Bokoras. Jis diriguoja geriausiems Europos orkestrams, Austrijos Arpeggione kameriniam orkestrui dirigentas vadovavo koncertinio turo Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Olandijoje, Argentinoje, Centrinėje Amerikoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose metu. Nuo 2008 iki 2012 metų jis buvo Belgrado filharmonijos orkestro meno vadovas ir garsino orkestrą tarptautiniu mastu. Publikos ir kritikų yra vertinamas dėl „kvapą gniaužiančio virtuoziškumo ir slaviško temperamento dermės“ .

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt