Monumentalūs autorės paveikslai parodai rado puikiai tinkančias erdves pačiame Vilniaus centre Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Garsi menininkė išplėtė ne tik savo kūrinių apimtį – dar nematyta raiška ji atvėrė naujas platumas: iš kūnų užgimstančias galaktikas.

„Po trejų mums visiems nerimo persmelktų metų nekantrauju su jumis pasidalinti mane įkvėpusiomis patirtimis ir atrastomis formomis. Mano tapyba man kaip dienoraštis. Kasdien tarsi naujai gimsti ir kuri savo istoriją iš naujo, – sako M. Furmana. – Tapydama bandau atskleisti fundamentalius egzistencinius dalykus ir tuo pačiu gilinuosi į mažiausią detalę, kuri gali pasukti visą pasakojimą netikėta linkme“.

Parodos atidarymo nepraleido žinomi žmonės – meno mylėtojai: Viktoras Butkus, Antanas ir Ramunė Zabuliai, Daiva Lialytė, Vidmantė Martikonytė- Medišauskienė su vyru Pauliumi, Indrė Valantinaitė, Vladas Mackevičius.

Įspūdingo formato M. Furmanos paveikslai yra pelnę pripažinimą Lietuvoje ir už jos ribų.

Menininkė savo darbuose įprasmina sudėtingą moters pasaulį – nuolatinę įtampą tarp to, kas esi, ir ko iš tavęs tikisi kiti. Moters kūnas, pasak menininkės, puikiai geba derinti kontrastingiausius dalykus.

„Negali būti gyvenimo diktatorius. Mano paveikslų personažai ieško kompromiso su gyvenimu,“ – kalba M.Furmana.

„Pandeminės vienatvės akivaizdoje viskas apsivertė ir realybė ištirpo, tapo lengviau tikėti pasakomis. Sukurti savo veidrodžių pasaulį. Gyventi ten... Ilgą laiką keliavau su savo paveikslų personaže iš bunkerių, klaustrofobiškų erdvių į lauką. Paskutinius kelerius metus žemė tiesiog pradėjo slysti iš po kojų. Ir štai jos nebeliko. Tik nesvarumo būsena. Moteris pateko į visatą su visais šviesuliais ir juodosiomis prarajomis savo kūne, o gal pasiekė pradinę embriono formą. Paveikslų tema įsiliejo į ekologiją, evoliuciją, virtualiąją realybę, susipynė su žmogaus trapumu galingoj begalybėje.“

M. Furmanos paroda „(Ne)Įmanoma VisaTA“ Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos V a. atrijuje bus eksponuojama iki birželio 30 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės