Ugdo XXI a. kompetencijas

MO muziejaus ir Kazickų šeimos fondo iniciatyva įtraukia vis daugiau jaunuolių. Antrus metus vykstančiose nemokamose edukacijose MO muziejuje sudalyvavo daugiau negu 1 000 jaunuolių iš visos Lietuvos. Daugiausia jų – socialiai jautrios jaunuolių grupės iš mažesnių Lietuvos miestų bei miestelių, nutolusių nuo Vilniaus, vaikų dienos centrų bei globos namų auklėtiniai, įvairių mokyklų jaunimas.

„Edukacijos sukurtos ugdyti kritinį mąstymą, gebėjimą bendradarbiauti, argumentuoti bei lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą. Užsiėmimų metu MO tampa erdve, kur jaunuoliai, atsispirdami nuo meno kūrinių ir parodų temų, gali kalbėti apie tai, kas svarbu, megzti dialogą, reflektuoti. Tai kompetencijos, kurių XXI amžiuje reikia kiekvienam“, – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

MO muziejaus vadovei antrindama Kazickų šeimos fondo prezidentė Jūratė Kazickaitė priduria, kad labai svarbu suteikti lygias galimybes šias kompetencijas vystyti ir socialiai jautrioms jaunuolių grupėms. „Jau 7 metus Lietuvos regionuose vykdydami programą „Jaunimas gali“, suprantame, kad turime padėti jaunajai kartai stiprinti pasitikėjimą savimi, ugdyti kūrybiškumą, skatinti smalsumą, domėjimąsi menu ir kultūra. Džiaugiamės, kad kartu su MO muziejumi galime daryti pokytį mažindami socialinę atskirtį tarp didmiesčių ir mažesnių regionų“, – teigia J. Kazickaitė.

Vasarą kviečia registruotis į edukacijas

MO muziejus kviečia organizacijas, atstovaujančias socialiai jautrioms jaunimo grupėms, dalyvauti programoje ir apsilankyti muziejuje nemokamai. Registruotis kviečiami vaikų, jaunimo dienos centrai, globos namai, jų auklėtiniai, mažesnių miestų ir miestelių gyventojai, ypač nuo Vilniaus nutolusių mokyklų jaunimas.

Muziejus siūlo edukacijas kiekvienam patogia forma: gyvos edukacijos MO muziejuje, MO edukatorių atvykimas į pasirinktą miestą ir įstaigą, virtualios edukacijos bei galimybė lankytis MO muziejuje savarankiškai. Daugiau sužinoti, registruotis galima čia.

Dovanoti MO bilietą gali kiekvienas

MO lankytojai taip pat kviečiami prisidėti prie iniciatyvos ir dovanoti bilietą į MO jo įsigyti negalinčioms jautrioms visuomenės grupėms.

Muziejaus lankytojui dovanojant vieną bilietą, MO muziejus drauge su Kazickų šeimos fondu papildomai pridės dar du bilietus, kurie bus skiriami jautrioms visuomenės grupėms.

Muziejaus atstovų teigimu, jau 250 tokių bilietų yra padovanoti pabėgėlių šeimoms iš Tadžikistano, Turkijos, Sirijos, Lietuvos romų bendruomenei, dienos centrų ir globos namų auklėtiniams iš Vilniaus ir visos Lietuvos. Šeimos ir jaunuoliai iš Ukrainos muziejuje ir edukacijose taip pat gali lankytis nemokamai.

Dovanoti bilietus galima MO muziejaus kasoje arba internetu, pasirenkant opciją „Standartinis bilietas + bilietas, negalintiems jo įsigyti“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos