„Dešimtys fotojuostelių ir ne viena savaitė vaikščiojimo, norint pažinti, atrodo, jau pažįstamą ir nujaučiamą Kauną. Keliauti pradėjau nuo ant kalvos esančio Aleksoto. Jo epicentre, žinoma, yra senoji turgavietė ir vienas seniausių Europoje oro uostų. Tačiau labai nustebau Aleksote aptikęs tiek daug nedidelių gatvelių, vedančių šlaitų, kur atsiveria netikėtos Senamiesčio perspektyvos, link. Aleksoto prabanga - erdvė. Platūs kiemai, vienas nuo kito oriai atskirti namai. Tačiau didžiausias atradimas man buvo nedidelė medinė jau neveikianti tarpukariu perstatyta Šv. Kazimiero bažnytėlė ir jautrus vietinių rūpinimasis jos likimu“, - rengiantis parodai patirtus įspūdžius pasakojo menininkas.

Jis prisimena, kad kiekviena aplankyta vieta buvo unikali. „Petrašiūnų ir Šančių nuotaiką, be abejo, diktuoja Nemunas. Visi ten kalbinti žmonės pabrėžia ramią mūsų upių tėvo kaimynystę. Šančiai ir Vilijampolė yra nepaprastai teatrališki rajonai, kurie galėtų tapti įkvėpimu menininkams. Vaikštinėdamas šių rajonų tankiu gatvelių tinklu, tarp daugybės medinukų jautiesi tarsi profesionalios scenografijos dalimi. Radus fotogenišką gatvės perspektyvą Žaliakalnyje, kartais tekdavo stoviniuoti ir pusvalandį, norint sulaukti bent vieno praeivio. Kalbinti žaliakalniečiai išsiskiria stotu ir kaunietišku rafinuotumu. Miegamieji rajonai - daugelio kauniečių namai. Įdomu stebėti, kaip gyventojai prisijaukino daugiabučių kvartalus. Nepaisant asfaltuotų šaligatvių, jie sukūrė savo pramintų gatvelių tinklą“, - apie savo patirtis vaikščiojant po Kauną pasakojo A. Morozovas.

Kviesdamas į parodą, Kauno miesto muziejus primena, kad Artūras Morozovas jau bene dešimtmetį dirba fotožurnalisto darbą, nušviesdamas Lietuvos ir Europos įvykius, karinius konfliktus Kaukaze, Palestinoje ir Ukrainoje. Fotografas įvertintas įvairiais apdovanojimais, jo darbai spausdinti didžiausiuose pasaulio leidiniuose: „The Guardian“, „Al Jezeera“, „Der Spiegel“ ir kituose. A. Morozovas yra vienos iš pirmųjų Lietuvoje dokumentinių platformų Nanook.lt įkūrėjų, „Kaunas 2022“ ambasadorius. Nuo 2015 metų A. Morozovas - ir vienas iš Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos katedros lektorių.

Paroda Kauno rotušėje veiks iki kovo 24 dienos. Vėliau numatyta ją eksponuoti įvairiose Kauno mikrorajonų bendruomenių susibūrimo vietose.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA