Gitaristas yra prestižinio „Grammy“ ir daugelio kitų svarbių apdovanojimų laimėtojas, nuolat pelnantis kritikų liaupses už savo grojimo technikas elektrine ir akustine gitaromis. Gitaros virtuozas taip pat jau penkis kartus laimėjo žurnalo „Guitar Player“ geriausio džiazo gitaristo titulą ir kitus apdovanojimus už atlikimą akustine gitara, studijinius darbus. O 2015 m. jis buvo pagerbtas ypatingu Mileso Daviso vardo prizu už nuopelnus džiazo muzikai. Gitaros profesionalas savo diskografijoje turi daugiau nei 20 solinių albumų, yra surengęs daugybę pasaulinių turų, pasirodęs svarbiausiose didžiųjų miestų koncertų salėse, koncertavo ryškiausiais pasaulio atlikėjais, tokiais kaip Luciano Pavarotti, Stevie Wonder ir kiti.

Prieš atvykstant į festivalį, Al Di Meola kalbasi su festivalio „Midsummer Vilnius“ vadovu Valdu Petreikiu.

– Vilniuje esate buvęs keletą kartų, ką prisimenate iš apsilankymo čia?

– Pirmi kartai Vilniuje man paliko didelį įspūdį, nustebino miesto modernumas, ryškus pokytis po išsilaisvinimo iš Sovietų Sąjungos. Lietuva keliauja į ateitį su teigiamu nuostata, gera tai matyti ir dėl to aš labai laukiu kelionės į Vilnių.

– Mūsų publika taip pat jūsų laukia. Kokia yra jūsų pagrindinė žinutė ar idėja, kurią norite perduoti žmonėms koncertuodamas?

– Pastaruosius pandeminius metus aš paskyriau atidesniam savo kūrybos šlifavimui, savikūrai, galvodamas, kad mano žiūrovai verti gilesnės perspektyvos atlikimo. Pasirodymas skirsis nuo ankstesnių mano koncertų, su intencija, kad solinis gitaros koncertas išreikštų mane ryškiau ir gilesniu būdu, nei kai grodavau su grupe. Grojant grupėje į bendrą melodiją susilieja daug instrumentų ir asmenybių, o dabar visas fokusas bus tik ties gitara. Tikras solo!

Koncerto metu apjungsiu dvi visiškai skirtingas muzikos geografijas – viena gija bus iš Indijos, kita – lotyniškoji, daug naujos muzikos, kurią papildysiu senaisiais savo kūriniais: tango, Lennon, McCartney muzikos elementais ir kt.

– Jūs koncertuojate skirtingose vietose, štai „Midsummer Vilnius“ vyksta Valdovų Rūmų kieme po dangaus skliautu, tik ką pasirodėte Veronoje, senovinėje erdvėje. Kokią įtaką pasirodymo erdvė daro koncertui?

– Tiesa, erdvė daro įtaką „susikalbėjimui“ su publika, daug kas priklauso nuo garso atspindžio, galinės sienos, garso kokybės nepriekaištingumo. Jei publika mane gerai girdi ir aš viską gerai girdžiu – įvyksta jungtis ir koncertas liejasi.

– Koks jūsų didžiausias dabartinis interesas?

– Šiuo metu esu susikoncentravęs ties autobiografine knyga. Šie memuarai užima visą mano laiką. Esu ties penkiasdešimt metų koncertavimo riba, turiu daug nuostabių istorijų ir įvykių iš šios patirties, iš tiesų yra ką papasakoti – tai bus knyga, kokias aš mėgstu skaityti. Jau trejus metus dėlioju naratyvą, už metų arba dvejų ji pasirodys!

– Ar išsipildė jūsų svajonės?

Kartais manau, kad mano svajonėse Dievas pasuoja man kamuolį. Aš buvau didžiulis The Beatles fanas, ir kai buvau 19-kos, su savo mėgstamiausia grupe „Return to Forever“ viešėjau garso įrašų studijoje, tuo pat metu Džonas Lenonas buvo kitame kambaryje – man buvo neįtikėtina taip prie jo priartėti. Kita įsimintina akimirka – kai įrašinėjau dainą grodamas gitarų trio su savo mėgstamiausiais gitaristais Džonu McLaughlin‘u ir Paco de Lucía. Buvo daug įsimintinų akimirkų, kai turėjau groti ne savo komforto zonoje, tokiu būdu tobulėdamas. Svarbiausia, kad visada grojau savo mėgstamą muziką ir radau klausytojų visame pasaulyje, kurie vertina mano kūrybą ir dėl to esu labai dėkingas. Aš laimingasis Al Di Meola.

– Pasidalinkite savo mintimis apie modernų pasaulį, muziką, turus ir žmones?

– Mano atmintis man sako, kad anksčiau turėjome daugiau laiko susikoncentruoti ties tikslais ar projektais, dabar praleidžiame 5 - 8 valandas žiūrėdami į ekranus, nes jie teikia daug skirtingų dalykų, bet atima laiką, per kurį galėtume atlikti kažką svarbaus.

Aš seku naujienas ir žinau, kas vyksta pasaulyje. Kai kurie dalykai yra tokie baisūs, kokių nesitikėjau išvysti, bet jie vyksta. Su demoniškų lyderių veiksmais turime kovoti savais būdais ir tikėtis, kad trečiasis pasaulinis karas neįvys.

– Kokia yra jūsų vasara, daug koncertuojate ir keliaujate, ar turite laisvo laiko pabūti su šeima?

– Su žmona kartu esame jau beveik 10 metų, turime 6 metų dukrą, jos keliauja kartu su manimi beveik pusę visų gastrolių laiko. Kartu pamatėme daug pasaulio ir tai yra geriausi dešimt mano gyvenimo metų.

Antrąją festivalio „Midsummer Vilnius“ savaitę žiūrovų dar laukia vieno garsiausių šiuolaikinių tenorų tituluojamo Charles Castronovo koncertas liepos 18 d. Liepos 19 d. festivalyje gros džiazo ir roko gitaros virtuozas Al Di Meola. Liepos 20 d. bus galima išgirsti 6 unikalias kompozicijas ir džiazo standartus, kuriuos atliks Ukrainos dainininkė, 2016-ųjų metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala kartu su Andrey Chmut BAND. Liepos 21 d. festivalyje „Midsummer Vilnius“ bus galima išgirsti savo dešimtmetį mininčios grupės „ba.“ akustinę pasirodymo versiją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės