Gruodžio viduryje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje E. Whitacre ir Lietuvos choras pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje pristatys bendrą muzikinį projektą – „Revolution Together“. E. Whitacre diriguos gruodžio 11 ir 12 d. choro „Bel Canto“ koncertus. Gruodžio 13 d. koncertą diriguos choro meno vadovas Artūras Dambrauskas.

E. Whitacre ir choras „Bel Canto“ savo Kalėdiniuose koncertuose pristatys gražiausią E. Whitacre chorinę muziką ir ryškiausių mūsų dienų Lietuvos kompozitorių kūrinius. Pagrindinis koncertų akcentas – naujausi E. Whitacre kūriniai – „Deep Field“ orkestrui, chorui ir mobiliajai programėlei bei „Godzilla Eats Las Vegas!“.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas A. Dambrauskas teigia, kad choro pažintis su E. Whitacre kūryba prasidėjo prieš penkerius metus nuo jo legendinio kūrinio „Sleep“.

Choras "Bel Canto"

„Kaip ir tūkstančiai chorų visame pasaulyje, mes taip pat pasidavėme E. Whitacre muzikos kerams. Vėliau į choro repertuarą įtraukėme ir daugiau amerikiečių kompozitoriaus kūrinių, kurie atskleidė naujus, kartais visiškai netikėtus jo muzikos bruožus – nuo sakralinio susikaupimo iki muzikinio „chuliganizmo“.

E. Whitacre yra garsus eksperimentuotojas, ieškantis ir labai sėkmingai randantis naujų kelių į šiuolaikinių klausytojų ir jaunų atlikėjų širdis. Jo muzikos klausytojas yra tikras XXI amžiaus žmogus – pragmatiškas ir labai gerai išmanantis modernias technologijas. Kompozitorius sugeba internetą ar mobilųjį telefoną paversti muzikos atlikimo įrankiu ir įtraukti publiką į kūrinių atlikimą.

Didžiuojamės šia unikalia galimybe supažindinti Lietuvos publiką su E. Whitacre kūryba. Koncertai kartu su bene svarbiausiu pasaulyje chorinės muzikos lyderiu mums patiems yra ne tik didelė garbė ir atsakomybė, bet ir neeilinė Kalėdų dovana“, – teigia choro „Bel Canto“ meno vadovas.

„Mūsų asmeninė pažintis su E. Whitacre ir jo komanda prasidėjo 2014 m., kai choras pradėjo tartis dėl kompozitoriaus tuo metu dar tik kuriamo kūrinio „Deep Field“ premjeros Lietuvoje. Ilgą bendravimo maratoną vainikavo mano ir choro kolegos, tarybos nario Aurimo Maldūno susitikimas su E. Whitacre praėjusių metų kovą „Royal Albert Hall“ Londone, kur vyko „Deep Field“ europinė premjera.

Neslėpsiu – mūsų pagrindinis tikslas buvo ne tik „Deep Field“ premjera Lietuvoje, bet ir bendras projektas su E. Whitacre. Tokio lygio žvaigždės bet kur ir pas bet ką nevažiuoja. Gerų chorų – tiek mėgėjų, tiek profesionalų – pasaulyje yra šimtai, todėl, manau, kad E. Whitacre sudominome ne tik savo nuolatiniu tobulėjimu, bet ir vizija, ambicija bei konkrečiais darbais siekiant keisti chorinės muzikos įvaizdį. Turime ambicingą, padūkusią, nepasiduodančią ir didelių tikslų siekiančią choro komandą. Esu tikras, kad mus pastebi jau ne tik Lietuvoje,“- choro „Bel Canto“ prezidentas Audrius Valatkevičius.

E. Whitacre ir choro „Bel Canto“ koncertuose „Revolution Together“ taip pat dalyvaus šiam projektui suburti geriausių šalies kolektyvų – Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas Sergej Krylov), Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestro (vadovas Egidijus Ališauskas), ansamblio „Giunter Percussion“ – muzikantai, taip pat solistė Lina Dambrauskaitė ir pianistas Artūras Anusauskas.

Choras „Bel Canto“ yra geriausias neprofesionalų choras Lietuvoje. Įkurtas 2009, šiuo metu choras vienija 70 dainininkų, turinčių didelę dainavimo patirtį įvairiuose šalies choruose. „Bel Canto“ yra nepriklausomas choras, jo veiklą finansuoja patys choristai ir choro rėmėjai.

Eric Whitacre ir choro „Bel Canto“ muzikinio projekto „Revolution Together“ rėmėjais tapo IT kompanijos „Alna“ ir „CSC Baltic“, bei konsultacijų bendrovė „Strategic Staffing Solutions“; informaciniai projekto partneriai – naujienų portalas „Delfi“ ir LRT televizija; projekto reklamos agentūra – „Adell Taivas Ogilvy“, organizavimo partneris – „Partizanas“.

E. Whitacre fenomenas – inovacijos, talentas ir neblėstanti charizma

E. Whitacre – „Grammy“ laureatas, kompozitorius ir dirigentas, vienas populiariausių mūsų kartos muzikos kūrėjų. Jo kūrinius visame pasaulyje atlieka milijonai dainininkų ir muzikantų, o savo unikaliu „Virtual Choir“ projektu suvienijo dainininkus iš daugiau kaip 110 skirtingų šalių.

Kompozitorius diriguoja chorui „Eric Whitacre Singers“ ir yra išleidęs kelis topų viršūnėse karaliavusius albumus. Vienas jų – 2011 m. „Grammy“ apdovanojimą pelnęs „Light and Gold“. Eric yra ypač trokštamas kviestinis dirigentas, surengęs daugybę chorinės ir instrumentinės muzikos koncertų įvairiuose pasaulio kampeliuose. Bilietai į Londono simfoninio orkestro, Karališkojo filharmonijos orkestro ir Minesotos orkestro koncertus buvo išgraibstyti akimirksniu. Be to, Eric ne kartą bendradarbiavo su legendiniu Holivudo kompozitoriumi Hans Zimmer, dirbo su britų populiariosios muzikos legendomis Laura Mvula, Imogen Heap ir Annie Lennox.

Ericas taip pat žavi savo charizma bei pranešėjo talentu. Jis skaitė pranešimus daugeliui „Fortune 500“ sąrašo įmonių, tokių kaip „Apple“ ir „Google“, jo pranešimai taip pat skambėjo Pasaulio ekonomikos forume Davose, Jungtinių Tautų renginiuose ir dviejose pagrindinėse TED konferencijose. Eric yra prestižinės Džiulijardo muzikos mokyklos absolventas. 2016 m. jis baigė penkerius metus trukusią reziduojančio kompozitoriaus programą Kembridžo universitete Jungtinėje Karalystėje.

Savo kūryba JAV kompozitorius tarė naują drąsų žodį šiuolaikinės muzikos pasaulyje. E. Whitacre pirmasis iš profesionalių muzikos kūrėjų sujungė tradicinį muzikos atlikimą su neribotomis interneto galimybėmis – jo unikalus „Virtual Choir“ projektas ryžtingai ir iš esmės modernizavo chorinės muzikos viziją. Whitacre fenomenu žavisi ir daugelis kritikų – jis išsiskiria savitu muzikos stiliumi, originaliomis ir techniškai inovatyviomis idėjomis ir neblėstančia charizma. E. Whitacre muzika greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje, o kompozitorius John Rutter titulavo jį kaip vieną reikšmingiausių XXI amžiaus kompozitorių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės