aA
Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ketvirtadienį atidaryta meno mugė „ArtVilnius'16“. Joje dalyvauja 60 meno galerijų iš 12 pasaulio šalių. Šiųmetės mugės šalis viešnia – Lenkija. Atidaryme buvo paskelbti „ArtVilnius'16“ laureatai.
ArtVilnius 2016
© A. Smailytės nuotr.

Geriausio jaunojo menininko laurai teko Beatričei Mockevičiūtei, geriausią skulptūrą-instaliaciją sukūrė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, išsiuvinėjusi kareiviškus šalmus gėlytėmis. Geriausia „ArtVilnius'16“ menininkė – Zuzanna Janin iš Varšuvos. Geriausia užsienio galerija – „Y galerija“ iš Minsko. Geriausia „ArtVilnius'16“ Lietuvos meno galerija – architektūros galerija „Nulinis laipsnis“.

„Visi besidomintys šiuolaikine daile žino, kad lenkų menas lyderiauja ne tik Europos, bet ir pasaulio meno scenoje. Lenkai turi gerų menininkų, muziejų, dinamiškai dirbančių galerijų. Manau, kad iš lenkų pasimokysime strategijų“, – parodos atidaryme sakė Lenkijos programos kuratorė prof. Raminta Jurėnaitė.

Galerija „local 30“ yra viena svarbiausių privačių šiuolaikinio meno galerijų Varšuvoje. Ji meno mugėje pristatys skandalingos menininkės Natalios LL (Natalia LL) kūrybą. Mugės lankytojai išvys ir Karolinos Bregulos, Filipo Berendto, Zuzannos Janin kūrinių. Galerijos „local 30“ įkūrėja ir garsi menininkė Z. Janin „ArtVilnius'16“ atvežė vieną naujausių kūrinių – milžiniškų dronų, kuriuos sukūrė iš automobilio „VolvoV70 Cross Country“.

Šešerius metus veikianti galerija „Czulosc“ jau mėnesį įsikūrusi naujoje erdvėje Varšuvos senamiestyje. „Czulosc“ savininkas ir menininkas Janekas Zamoyskis sakė, kad ši naujoji vieta yra savotiškas eksperimentas, nes galerija dirba su šiuolaikine fotografija, o yra įsikūrusi vienoje senamiesčio gatvėje.

ArtVilnius 2016
ArtVilnius 2016
© A. Smailytės nuotr.

Krokuvos meno galerija „Zderzak“ kvies į paslaptingą ir vieną romantiškiausių parodų. Galerijos vadovė Marta Tarabula atskleidžia, kad žiūrovai klaidžios ypatingu labirintu, kuriame susidurs su penkiomis skirtingomis temomis – nuo vampyrų iki lunatikų. Ekspozicijoje bus pristatoma penkių Lenkijos menininkų kūryba: Vilniuje gimusio Andrzejaus Wroblewskio, Monikos Szwed, Cyrylo Polaczeko, Piotro Jaros ir Lukaszo Stoklosos, kurio darbai yra įtraukti į reikšmingą knygą „100 rytojaus tapytojų“. Parodą „Vampyrai iš Krokuvos“ rengiantis kuratorius Janas Michalskis sakė, kad tai bus romantiškiausia ekspozicija visoje Vidurio ir Rytų Europoje.

Dažna Krokuvos galerija įsikūrusi daugiabutyje, jos neturi ryškių iškabų gatvėse, tačiau į šių galerijų parodų atidarymus susirenka šimtai žmonių. Netradicines erdves galerininkai išnaudoja kūrybiškai, todėl galerijos veikia kaip tam tikras socialinis tinklas. Galerijos „F.A.I.T“ savininkai Magdalena Kownacka ir Gawelas Kownackis pasakojo, kad bute įrengta galerija turi daug pliusų. Ji ne tik išnaudoja netradicinio eksponavimo galimybes, bet ir tampa įvairių susitikimų vieta, o galerijoje esantis baras yra vienas iš traukos židinių.

ArtVilnius 2016
ArtVilnius 2016
© A. Smailytės nuotr.

Ryškiausia Krokuvos meno institucija – Šiuolaikinio meno muziejus MOCAK į Vilnių atvežė garsiausių Lenkijos menininkų kolekciją. MOCAK centrui priklauso tokių žymių menininkų kaip Marinos Abramovič, Sarah Lucas, Ai Weiwei, Miroslawo Balkos, Pawelo Althamerio ar lietuvio menininko Artūro Railos darbai.

Taip pat bus galimybė išvysti mugės ypatingojo partnerio – fondo „Lewben Art Foundation“ kolekciją. Šiemet „Lewben Art Foundation“ pristatys projektą „Formuojant idėjas: skulptūros“. Bus pristatomi devyni pasaulinio garso įvairių šalių menininkai, kurių darbai buvo rodyti žinomose meno parodose, mugėse. Lankytojai galės išvysti jų sukurtas devynias skulptūras ir vieną videodarbą.

Mugėje pasirodys žinomi menininkai Vladimiras Tarasovas ir Vytenis Jankūnas iš Niujorko, Stasys Eidrigevičius, Kęstutis Svirnelis ir Z. Janin iš Varšuvos.

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. „Kill(ed) for Peace“
Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. „Kill(ed) for Peace“
© Organizatorių nuotr.

Jau tradicine tapusi skulptūrų ir instaliacijų paroda „Takas“ šiais metais pristatys 24 menininkus iš Lietuvos, Latvijos, Olandijos, Lenkijos, Danijos. Mugėje vyks ir edukacinė programa vaikams, jaunimui ir suaugusiems „Tarp kūrėjų“, ekskursijos po mugės ekspoziciją su menotyrininkais, susitikimai su menininkais. Edukacinėje programoje bus galima patikrinti dailės istorijos žinias ir dalyvauti proto mūšyje „Lietuvos dailės ir architektūros istorija“.

Menininkė Miglė Pužaitė mokys tušo liejimo, o Lina Itagaki supažindins vaikus su grafičių menu bei leis kūrybines mintis perteikti piešimu ant sienos. Beatričė Mockevičiūtė dirbtuvėse „Orlapis“ kvies stebėti pūkų judėjimą ir paišyti nuojautos žemėlapius.

Norintys iš meno mugės grįžti su savo kūrybos darbu kviečiami į Dalios Juodakytės „Spalvotos knygrišybos dirbtuves“, kuriose bus kuriamos individualios užrašų ir meninės knygutės. Justina Gražytė ir Dovilė Stasiulytė dirbtuvėse „Pagausiu, pagausiu!“ mokys, kaip pasigaminti sapnų gaudyklę, kad sapnai būtų patys originaliausi. Menininkės kvies ir į „Draugsytės apyrankės“ audimo dirbtuves. Savo kūrybiškumą mažiausieji atskleis popierinių ir tekstilinių maišelių dirbtuvėse, kuriose bus kuriami meniškiausi maišeliai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Mirė italų rašytojas Andrea Camilleri, komisaro Montalbano nuotykių autorius

Italų rašytojas Andrea Camilleri, pelnęs pasaulinį pripažinimą maždaug 30-čia detektyvinių...

Nedidelis Žemaitijos miestelis Kuliai vilioja lankytojus „Sofijos festivaliu“

Liepos 21 – 27 dienomis Kulių miestelyje, jau trečiąjį kartą vyks unikalaus formato „Sofijos...

Rašytojų sąjunga rengia diskusiją apie sostinės viešąsias erdves (6)

Lietuvos rašytojų sąjunga trečiadienį Vilniuje rengia diskusiją apie sostinės viešųjų...

VDA Nidos meno kolonijoje – grupinė vasaros paroda „Gyventi smarkiai“

2019 m. liepos 19 d. 18 val. atidaroma Nidos meno kolonijos vasaros paroda „Gyventi smarkiai“....

Kūrybos festivalyje „Dpoezijos šaltinis“ susitiks muzika, poezija, teatras ir dailė

Šių metų rugpjūčio 2 - 4 d., sodriais miškais apaugusio Dubysos regioninio parko pašonėje,...

Top naujienos

Ilgai slėptoje apklausoje – tikroji rinkėjų nuomonė apie Vyriausybės darbus (116)

Lietuvos gyventojai labiausiai ant dabartinės Vyriausybės pyksta dėl vaistų ir švietimo reformų,...

Pasakiškus atlyginimus gaunantys jūrininkai: kai viską suskaičiuoji, tie keli tūkstančiai eurų nebeatrodo daug (20)

„Lietuvos jūrininkai bėga iš Lietuvos dėl prastos mokesčių sistemos“, – taip DELFI teigė...

Stalo žaidimų bumas ir 2700 dolerių kainuojantys stalai (2)

Kai Chrisas Stagno susirenka su draugais pažaisti, dažniausiai jie pliekia „Tekančią saulę“...

Pamirškite Černobylį ar Fukušimą: šis rojaus kampelis yra labiausiai užteršta vieta Žemėje (4)

Po branduolinio reaktoriaus sprogimo Černobyllio atominės elektrinės stogas buvo pramintas...

Suskaičiavo, ką reiškia būti studentu Lietuvoje: net jei dirbi, turi prašyti tėvų paramos (1)

Vieni į studijas atvyksta prabangiais automobiliais, kitiems tėvai įdeda maisto, kad turėtų, ką...

Milijonas amerikiečių šturmuos legendinę „Area 51” – kariuomenė perspėja neiti į teritoriją, kurioje yra ginkluotų karių (164)

Daugiau nei milijonas žmonių nusprendė surasti Jungtinėse Amerikos Valstijose esančią „ Area...

Lietuvių ambicija – lyderiauti ne tik krepšinio aikštėje: įkvėpimo sėmėsi iš legendinių marškinėlių

Liepos 22-ąją dieną Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės pasirengimą Kinijoje rugsėjį...

Gaisras Japonijoje neapsiėjo be aukų: įtaria tyčinį animacijos studijos padegimą

Vakarų Japonijoje vienas žmogus žuvo ir dar dešimtys buvo sužeisti per gaisrą, ketvirtadienį...

Siuntos pristatymas pavirto detektyvu: kurjeris nurūko iš pat panosės (186)

Panevėžiečių šeima, iš Lenkijos užsisakiusi brangių, per 1 000 eurų kainavusių, pirkinių,...

Kaip atsikratyti nereikalingų daiktų: šis metodas gali padėti

Apsisprendimas, ką pasilikti, įvertinant daikto keliamą džiaugsmą, yra svarbiausias tvarkymosi...