Bendroje Eglės Grėbliauskaitės ir Aurelijos Bulaukaitės parodoje lankytojai patenka į chaotišką trilerį, kurio siužetas skleidžiasi atminties, skausmo ir ironijos erdvėse. Šios, kad ir svetimos, yra kažkuo nepatogiai pažįstamos. Menininkių kūriniai atsiremia į skirtingai išgyventas, bet persipinančias kūrybos, mokymosi ir bendravimo patirtis. Tačiau užuot bergždžiai atakavusios neįveikiamas hierarchines sistemas, pramoninėse parodos erdvėse jos atskleidžia tokio patyrimo absurdiškumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Eksponuodamos specialiai šiai parodai sukurtus kūrinius – video- ir audio- darbus, instaliacijas ir objektus – Aurelija Bulaukaitė ir Eglė Grėbliauskaitė naujose „Autarkios“ patalpose įkurdina parodą apie makabriškus dalykus, vykstančius dienos šviesoje. Su jais susidūrę turime būti ypatingai atsargūs.

Visgi, dauguma lankytojų parodą pamatys jau prieblandoje – ją iki lapkričio 10 d. projektų erdvėje „Autarkia“ galima aplankyti ketvirtadienio ir penktadienio vakarais, 18-20 val. Tačiau menininkių akiratyje atsidūrusios problemos tokio patogaus galiojimo laiko neturi. Pasak Eglės Grėbliauskaitės ir Aurelijos Bulaukaitės, jos užgimsta sunkiai yrančiose socialinėse ir politinėse struktūrose, kurios per ilgai buvo nepajudinamos, ir apie kurias nebegalima nekalbėti – tiek žodžiais, tiek kūriniais.

Apie autores ir parodą

Aurelija Bulaukaitė – šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti ir Funen dailės akademijoje Odensėje, Danijoje reziduojanti menininkė. Ilgai kūrusi tapybos darbus, Bulaukaitė pastaruoju daugiau dirba su instaliacijomis – neretai pasitelkdama ir perdirbimo arba antrinio panaudojimo metodus – video- bei garso eksperimentais. Jos kūriniuose idealistiniai siekiai persipina su neretai jiems priešiškos tikrovės analize, kurdami brutalius kontrastus tarp banalios kasdienybės ir jos fantasmagorinio potencialo.

Eglė Grėbliauskaitė – šiuo metu Vilniuje gyvenanti ir kurianti menininkė, Vilniaus dailės akademijos doktorantė, aktyviai eksponuojanti Lietuvos ir užsienio galerijose bei viešosiose erdvėse. Menininkė renkasi šiuolaikines raiškos priemones, instaliaciją, skulptūrą, tapybą, intuityvias teorines ir fizines strategijas. Visuomenėje rezonuojančiais kūriniais, tokiais kaip „Kombinatas“ (2015 m.), „Triumfo arka“ (2016 m.), „Į šaltą mūrą atsitrenkus iš savo sapno nubudau“(2018 m.) ir kitais, Grėbliauskaitė gilinasi į represijų mechanizmus, veikiančius šiuolaikinėje visuomenėje, kelia į paviršių sudėtingus socialinius bei politinius klausimus, neturinčius nei patogių, nei vienareikšmiškų atsakymų.

Parodos kuratorė Monika Kalinauskaitė yra rašytoja ir šiuolaikinio meno parodų kuratorė, grafinio romano „The Great Outdoors“ bendraautorė, šiuo metu dirbanti Vilniaus dailės akademijoje. 2018–19 m. Kalinauskaitė kartu su Adomu Narkevičiumi kuravo „JCDecaux premijos“ parodų seriją. Ji taip pat reguliariai publikuoja grožinius tekstus ir parodų recenzijas Lietuvos ir užsienio spaudoje bei aktyviai dirba su jaunųjų menininkų parodomis.

Paroda veiks iki 2019 m. lapkričio 10 d. Parodą galima aplankyti ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 18 iki 20 val., arba pagal susitarimą telefonu +37067631456.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją