aA
Sprendžiant koronaviruso protrūkio sukeltas problemas kultūros sektoriui planuojama skirti dar apie 5 mln. eurų, sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Teatro scena
Teatro scena
© Shutterstock

Šiam planui trečiadienį pasitarime pritarė ir Vyriausybė, tad bendra parama kultūros sektoriui dėl koronaviruso ir karantino padarinių siektų apie 7 mln. eurų, BNS patvirtino Kultūros ministerijos atstovė spaudai Jana Mikulevič. Dar apie 1,3 mln. eurų bus nukreipta kompensaciniams mechanizmams perskirsčius pinigus iš vidinių resursų.

„Priemonės yra skirtos ir kultūros įstaigoms, organizacijoms, ir individualiems kūrėjams, menininkams, išskiriant tam tikras prioritetines sritis: skaitmeninę nuotolinę kultūros sklaidą, kuri yra šiuo metu tikrai be galo aktuali, kurią reikia sustiprinti galvojant apie ateitį, Lietuvos kino sektorių ir socialinę pagalbą pajamas praradusiems menininkams“, – Seimo Kultūros komiteto posėdyje ketvirtadienį sakė M. Kvietkauskas.

Ministerija nurodo, kad 3 mln. eurų bus paskirstyti per Kultūros rėmimo fondą, skaitmeninių kultūros paslaugų kūrimo programai. Šios lėšos bus turėtų pasiekti kultūros organizacijas, įskaitant nevyriausybines organizacijas ir biudžetinio sektoriaus kultūros įstaigas. Paraiškų laukiama jau balandį.

Dar 2 mln. eurų skiriami Lietuvos kino sektoriui remti, šias lėšas administruos Lietuvos kino centras, skirdamas paramą kino gamybai ir platinimui, priemonėms, skatinančioms kino teatrų atsigavimą, naujiems televizijos ir kino produktams kurti ir panašioms veikloms.

Vyriausybei skyrus papildomus 2 mln. eurų meno kūrėjų socialinės apsaugos programai, t.y. kūrybines prastovas patiriantiems asmenims, turintiems meno kūrėjų statusą. Prastovos bus mokamos tris mėnesius.

Papildomi 1,3 mln. eurų rasti iš vidinių resursų: su Lietuvos kultūros taryba perskirsčius Kultūros rėmimo fondo lėšas, 600 tūkst. eurų skirta kūrybinėms stipendijoms. Šiuo metu Lietuvos kultūros taryba jau priima kūrėjų paraiškas, stipendijas planuojama skirti daugiau nei 300 kūrėjų.

Dar apie 700 tūkst. eurų paramą, kurią planuojama nukreipti individualiai dirbančių kūrėjų nuostoliams kompensuoti, ministerija derina su autorių ir gretutinių teisių asociacijomis, agentūromis.

Rems žiniasklaidą

M. Kvietkauskas taip pat sako, kad Vyriausybė premjero vadovaujamoje darbo grupėje jau apsisprendė remti žiniasklaidą tiesiogiai per Vyriausybės kanceliariją ir kai kurias atskiras ministerijas, įgyvendinant „skubų integruotos komunikacijos ir viešųjų ryšių paslaugų pirkimą“. Pavedimą vykdyti pirkimus, anot M. Kvietkausko, jau davė sveikatos ministras Aurelijjus Veryga, vadovaujantis Valstybės ekstremalios situacijos situacijų koordinavimo centrui.

Tokiam modeliui, pasak M. Kvietkausko, pritarė žiniasklaidos atstovai.

Ministras patvirtino, kad taip pat numatoma padengti įmokas už žiniasklaidos transliacijas Lietuvos radijo ir televizijos centrui bei išlaidas už leidinių prenumeratos pristatymą per Lietuvos paštą.

Susisiekimo ministerijos atstovai komiteto posėdyje tvirtino, kad ministerijos nuomone, prenumeratos išlaidos turėtų būti kompensuojamos kitu būdu – ne per „Lietuvos paštą“, kuris miestuose teikia tik apie pusę spaudos pristatymo paslaugų, bet per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą, taip siekiant padengti visas išlaidas. Skaičiuojama, kad tam prireiktų apie 300 tūkst. eurų per mėnesį. Dėl šios paramos modelio dar bus sprendžiama artimiausiomis savaitėmis.

M. Kvietkauskas sako, kad planas nėra galutinis ir gali būti dar pildomas, ministerija taip pat peržiūri ir savo vidinius resursus, kuriuos galėtų nukreipti kultūros įstaigų praradimų kompensavimui.

Ministras taip pat patikino, kad yra aptariamas kultūrinius renginius organizuojančių įstaigų pageidavimas nukelti pinigų grąžinimo terminą už neįvykusius renginius, tačiau tam reikėtų keisti Civilinį kodeksą, tad dėl to dar bus diskutuojama. Dabartinė tvarka leidžia pinigus už bilietus grąžinti per dvi savaites pasibaigus karantinui.

Dėl PVM mažinimo renginiams, anot jo, argumentai yra girdimi, tačiau Finansų ministerijos nuomonė „yra neigiama“. M. Kvietkauskas pabrėžia, kad lengvatinis mokestis jau taikomas knygų, spaudos leidybai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

3 labiausiai lankytojų fotografuojami kūriniai parodoje MO muziejuje. Kokie jie?

Ar susimąstote, kodėl ilgesniam laikui sustojate prie vieno ar kito parodoje eksponuojamo kūrinio?...

Festivalyje „Mes – Ukraina`22“ – unikali ukrainiečių skulptoriaus paroda karo tema

Šiandien Lietuvos rusų dramos teatre startavus dramaturgijos festivaliui „Mes – Ukraina`22“,...

Pažaislio festivalyje – šviesa ir harmonija unikaliame violončelininko Vilensky solo koncerte

Liepos 3 d. Pažaislio muzikos festivalis nusikels į Kauno evangelikų liuteronų bažnyčią,...

Pirmą kartą Lietuvoje – legendinės fortepijono įžymybės Katia ir Marielle Labèque

Šį rudenį pirmą kartą Lietuvoje koncertuos tikros klasikinės muzikos įžymybės – Katia ir...

Vaikų literatūros konkurso knygos laimėtojos – jau mažųjų skaitytojų rankose

„Skelbdami Vaikų literatūros konkursą tikėjomės, kad autoriai atvers senus savo kompiuterių...

Top naujienos

Ekspertas: ar Rusija gali ryžtis smogti Lietuvai – paskaičiuokime, kokias pasekmes tai jai sukeltų (1)

Lietuvai ribojant Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį,...

Kaip Rusijos „defoltas“ gali paveikti karą: ekspertai išskiria vieną grėsmę agresorei

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (5)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Įspūdingiausi atlyginimai Lietuvoje gegužę: viršūnėje – vidutiniškai 56 tūkst. eurų mokėjusi įmonė (5)

Gegužę 21 įmonė mokėjo didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus , o algų medianų...

Užpulta serialo „Rimti reikalai“ aktorė Dovilė Kundrotaitė: vyras spyrė į galvą, kreiptasi į policiją

LNK televizijos serialo „ Rimti reikalai “ žvaigždė Dovilė Kundrotaitė pateko į itin...

Tiesioginė transliacija / Iš esmės. Kibernetinės atakos: kas gresia ir kaip turi pasiruošti gyventojai

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įspėja, kad šiuo metu prieš Saugųjį valstybinį...

Šalyje svilinant karščiui – kelininkų įspėjimai vairuotojams: gali atsirasti pavojingų kelio ruožų

Šalį alinant karščiui kelininkai įspėja, kad prakainuoja ne tik žmonės, bet ir asfaltas ,...

Berankis įveikė milžiną iš JAV ir žengė į kitą Vimbldono etapą

Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas 32-ejų metų Ričardas Berankis Vimbldono turnyrą pradėjo nuo...

Keturios gudrybės, kurios padės ištverti šios savaitės karščius: pataria bent trumpam atsisakyti vieno daugelio pamėgto įpročio

Šią savaitę Lietuvoje termometro stulpeliui viršijus trisdešimties laipsnių oro temperatūros...