aA
Sugriežtinta karantino situacija nesustabdė 2020 m. gruodžio 11 d. 18.00 val. įvyksiančio LXV Vilniaus aukciono, tačiau pakoregavo jo formą: tradiciškai Tolerancijos centre organizuotas renginys persikelia į specialiai sukurtą virtualią platformą „Live.menorinka.lt“, kurioje vyks realiu laiku.
Vilniaus aukcionas
Vilniaus aukcionas
© Organizacijos archyvas

Nors šiuo periodu meno kūrinių aukcionus lydi įvairios prognozės apie galimybes prisitaikyti prie įvairių ribojimų, Vilniaus aukciono namų naujovė byloja: patirti realią aukciono atmosferą ir įsigyti puikių meno kūrinių ir vertybių kolekcijoms ar tiesiog namų interjerui dar niekada nebuvo taip paprasta, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Viena vertus, aukcionas yra išties gyvas reiškinys su magiška atmosfera, kita vertus, persikėlęs į virtualią erdvę, jis kuria naujas dalyvavimo galimybes ir ypač tiems, kurie nedrįso, neprisiruošė ar tiesiog niekada neturėjo laiko atvykti į renginį. Suvokdami situacijos sudėtingumą, ruošėmės ir sukūrėme Vilniaus aukciono namų virtualią platformą, kurioje bus galima ne tik pajusti realią aukciono atmosferą ir realiu laiku įsigyti patikusių vertybių, bet ir tam tikra prasme įsileisti šį reiškinį į savo namus, asmeninę erdvę, kurioje gal visai kitaip nei ekspozicijoje „suskambės“ siūlomi meno kūriniai“, – sako Vilniaus aukciono vadovė, dailėtyrininkė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

LXV Vilniaus aukcione bus galima dalyvauti dviem įprastais būdais – iš anksto paliekant „nedalyvaujančio pirkėjo“ anketą arba registruojantis dalyvauti telefonu, o taip pat bus galima dalyvauti aukcione realiu laiku specialiai Vilniaus aukciono namams sukurtoje naujoje virtualioje platformoje „Live.menorinka.lt“ – tam reikės iš anksto užsiregistruoti šioje platformoje ir sulaukti elektroninio laiško su prisijungimo kodais. Dalyvių telefonu registracija baigiasi 2020 m. gruodžio 11 d. 14.00 val., kitais dviem būdais dalyvauti aukcione galima registruotis beveik iki renginio pradžios – 2020 m. gruodžio 11 d. 17.00 val.

Dr. S. Skaisgirytės-Makselienės teigimu, nors LXV Vilniaus aukcionas keliasi į virtualią erdvę, apžiūrėti dominančius kūrinius iki jo pradžios galima gyvai sostinės galerijoje „Kunstkamera“. „Žinoma, ekspozicijos lankymui taikomos visos rekomenduojamos saugumo sąlygos: laukiame tik iš anksto dėl individualaus vizito susitarusių lankytojų, kurių prašome nurodyti dominančius kūrinius, taip pat dėvėti veido apsaugos priemones ir laikytis kitų reikalavimų“, – primena Vilniaus aukciono namų vadovė.

Atsižvelgiant į meno rinkos tendencijas ir esamą situaciją, LXV Vilniaus aukciono vertybių kolekcija suskirstyta į 9 temas, o iš viso ją sudaro 160 lotų, tarp kurių – tapybos ir grafikos kūriniai, skulptūros, knygos, keramikos kūriniai ir kitos kolekcinės vertybės.

Dvi šio aukciono rubrikos „In focus“ skirtos ne autoriams, o reiškiniams: atkreiptas dėmesys į moterų kūrybą, taip pat – scenografiją. Kolekcijos rubrikas „Lietuvos dailė“ ir „Išeivijos dailė“ puošia tokie autoriai kaip Kazys Šimonis (1887–1978), Adomas Galdikas (1893–1969), Jonas Mackevičius (1872–1954), A. Žmuidzinavičius (1876–1966), Igoris Piekuras (1935–2006), Antanas Martinaitis (1939–1986), Jonas Čeponis (1926–2003), Jūratis Zalensas (1952–2015), Algirdas Petrulis (1915–2010), Aloyzas Stasiulevičius, Pranas Gailius (1928–2015), Pranas Domšaitis (1880–1965), Vytautas Kasiulis (1918–1995), Povilas Puzinas (1907–1967), Silvestras Džiaukštas, Povilas Ričardas Vaitiekūnas, Kęstutis Zapkus ir kt.

Šįkart itin stebina ir rubrika „Knygos“, į kurią atkeliavo tokie raritetiniai leidiniai kaip bendrame konvoliute su leidiniu „Octavianus Cacheranus“ esantis iš Ispanijos kilusio poeto, tapusio artimu Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1520–1572) teisės patarėju, Petro Roizijaus (apie 1505–1571) veikalas „Decisiones...“, 1587 m. išleista prancūzų poeto Scaevola Sammarthanus (1536–1623) panegirika Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Henrikui Valua (1551–1589), taip pat – Juozo Zavadskio spaustuvėje spausdinti 24 Vilniaus labdarybės draugijos mėnraščio, leisto 1820–1824 m., numeriai, ypatingai retas Mažojoje Lietuvoje gyvenusio Kristijono Endrikio Mertikaičio (~1775–1856) giesmių rinkinys, 1869 m. Vilniuje kirilicos atmaina – graždanka – atspausdintas ir išleistas Lenkijos vyskupo, bibliofilo Marcin Białobrzeski (apie 1522–1586) pamokslas „Išguldymai šventų evangelijų“ ir kt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Selemonas Paltanavičius: mes gyvename taip, kad skrajūnams nebelieka vietos (29)

„Visą gyvenimą man neduoda ramybės profesoriaus Tado Ivanausko priesakai, galvoju, kaip vaikus, o...

Romualdas Požerskis parodai atvėrė autobiografinį archyvą: įamžino, kaip laisvės ieškojo jo kartos jaunimas (9)

Tądien, kai kalbinome fotografą Romualdą Požerskį, dėl karantino švelninimo buvo atlaisvintas...

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Rodionas Petrovas? (2)

Klaipėdietis tapytojas Rodionas Petrovas pasakojo šiuo metu gyvenantis pasiruošimo personalinei...

Šiaurės Korėjoje prasidėjo grafito piešinių ir kaligrafijos (2)

Pchenjane laikantis koronaviruso saugumo reikalavimų vakar prasidėjo grafito piešinių ir...

„Baltų lankų“ naujienos: nuo apdovanotų įtraukiančių romanų iki kultinių trilogijų ir šviesių istorijų

Šį pavasarį rekomenduojama dėmesį atkreipti į naujus solidžius, tarptautinius apdovanojimus...

Top naujienos

Tarp Europos galingųjų bręsta naujas konfliktas: netikėtos galimybės gali atsiverti ir Lietuvai (26)

Prancūzija ir Vokietija. Jei reikėtų įvardyti dvi šalis, aplink kurias sukosi didieji XIX ir XX...

Partnerystės įteisinimui prognozuoja liūdną ateitį: gali būti, kad politikai bus priversti balsuoti prieš savo sąžinę (425)

Visuomenę poliarizuojantis partnerystės įteisinimo klausimas vos prasidėjus Seimo pavasario...

Profesorius: laikas nuleisti skiepijimo kartelę (262)

Vyriausybei nusprendus nebetęsti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, ekspertai ir valdžios...

Rimvydas Valatka. Nupušęs pasaulis, veidrodžio karalystė (67)

Kareivių gatvėje – kokia simbolika! – įvyko pirmasis atviras Vilniaus jaunuomenės sukilimas...

Negirdėtą sanatoriją Širvintų rajone įkūrusi pora: arkliai neprivalo keliauti į skerdyklas (25)

Tradiciškai vos išgirdus žodį ūkis , susidaro įspūdis, kad jame gausybė žemės ūkio...

Ilgai lauktos LKL kautynės: „Žalgiris“ – „Rytas“ tiesioginė vaizdo transliacija (45)

„Betsafe-LKL“ favoritai Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšininkai dėl...

BMW su valstybiniu numeriu „M5 5UKA“ turėjusiam vyrui sparnai pakirpti: sustabdė prie „Lamborghini“ vairo be teisių (78)

Atrodo, pagarsinus apie naujus išskirtinių automobilių ganytojo išsišokimus Kauno gatvėse,...

Kritikuoja Vyriausybės komunikaciją: pasigenda empatijos ir logiškumo (213)

Ingridos Šimonytės Vyriausybės darbą pandemijos sąlygomis kritikuoja ne tik politiniai oponentai,...

Kuriam laikui išlieka vakcinų suformuotas imunitetas nuo koronaviruso: prognozės džiugina (228)

Ianas Haydonas praėjusiais metais padėjo išbandyti „Moderna“ vakciną nuo koronaviruso ....