LKO narius su Ezio Bosso (1971–2020) siejo ne tik kūrybiniai ryšiai, bet ir artima bičiulystė. Muzikas labai vertino bendradarbiavimą su orkestru, o Lietuvos publika visada jį pasitikdavo ovacijomis.

„Ezio Bosso du kartus koncertavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su LKO ir S. Krylovu, grojo ir dirigavo jau sunkiai sirgdamas, bet švytėdamas ir įkvėpdamas visus aplinkinius. Tad prisimename jį ypač šiltai ir kartu su LKO kviečiame per muziką pagerbti šio mus jau palikusio menininko atminimą“, – sako Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Daugelio prestižinių premijų laureato E. Bosso muziką nepaprastai vertina teatrai, šiuolaikinio šokio trupės (jis yra bendradarbiavęs su choreografais Christopheriu Wheeldonu, Edwaardu Liangu, Rafaeliu Bonachela), ji skamba ne viename režisierių Gaby Dellal, Gabriele’s Salvatoreso kino filme. E. Bosso kūryba labai įvairi: be minėtos muzikos teatrui, kinui, šokio trupėms, jis yra parašęs operų ir simfonijų, daugybę vokalinių ir instrumentinių opusų smuikui, altui, violončelei, kontrabosui, vargonams, fortepijonui, trimitui, trombonui, saksofonui, akordeonui. Kūrinių jam yra užsakę „Royal Opera House“, „New York City Ballet“, Vienos valstybinė opera, „San Francisco Ballet“, „Théâtre du Châtelet“ ir kiti teatrai.

E. Bosso savo muzikoje pina įvairiausių žanrų ir formų elementus, taip sukurdamas unikalų stilių, kuris atsiskleis ir jo atminimui skirtame vakare skambėsiančiame Koncerte smuikui ir styginių orkestrui Nr. 1 „Esoconcerto“. Kaip yra sakęs E. Bosso, šiame kūrinyje užkoduota jo meilė Bachui ir pastarojo žavėjimasis Vivaldi koncertais smuikui. Antra vertus, „Esoconcerto“ yra duoklė kūriniui, kuris padarė perversmą smuiko koncertų istorijoje, tai – Mendelssohno Koncertas smuikui e-moll, op. 64. Tačiau čia nerasime šių kompozitorių muzikinių citatų ar stilistinių bruožų: „Esoconcerto“ yra prisodrintas neoromantizmo ir minimalistinio stiliaus skambesio, o, E. Bosso žodžiais, atlikėjai juk yra tiltai tarp vakar, šiandien ir rytoj.

Greta solisto Sergejaus Krylovo ir LKO jautriai atliekamo E. Bosso Koncerto smuikui publika išgirs dar du orkestro ir jo meno vadovo sykiu interpretuojamus kitų kompozitorių kūrinius. Skambės geriausiai žinomas XX a. pirmos pusės anglų kompozitoriaus Peterio Warlocko kūrinys, šokių siuita „Capriol Suite“, ir populiarusis ryškiausio vengrų kompozitoriaus Bélos Bartóko Divertismentas styginių orkestrui, atspindėsiantis autoriaus credo „negaliu kurti muzikos, kuri absoliučiai nieko neišreiškia“.

Orkestro muzikos koncertas „Ezio Bosso atminimui. LKO, Sergej Krylov“ vyks kovo 25 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Visą LNF 82-ojo sezono programą rasite interneto svetainėje www.filharmonija.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės