Šių metų gegužę kultūros ministro įsakymu buvo sudaryta Lietuvos rusų dramos teatro veiklos krypčių ir pavadinimo keitimo rekomendacijoms parengti darbo grupė, kuri ministrui pateikė savo rekomendacijas. Šią savaitę S. Kairys susitiko su darbo grupės nariais, taip pat Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos, LRV ir Seimo atstovais, kitais kompetentingais profesionaliojo scenos meno sektoriaus atstovais aptarti darbo grupės siūlomų rekomendacijų.

Tiek darbo grupės, tiek Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos narių dauguma pasisakė už Vilniaus Senojo teatro pavadinimą. Ekspertų nuomone, Vilniaus Senojo teatro pavadinimas kartu yra ir nuoroda į ilgaamžę šio pastato istoriją, ir kartu atitinka šiandienius teatro nuostatus bei užsibrėžtą kryptį.

„Noriu padėkoti darbo grupės nariams bei kitiems ekspertams už jų indėlį formuojant naują teatro pavadinimą. Tai – ir simbolinis, ir tuo pat metu labai realus pokytis: Vilniaus Senojo teatro pavadinimas kur kas labiau atitinka esamas teatro veiklos gaires, atspindi jo pastato istoriją ir atveria dar platesnes galimybes vykdyti įvairias daugiakultūres iniciatyvas. Natūralu, kad pokyčiai gali kelti nerimo teatro trupei – tai suprantame ir norime dar kartą pabrėžti, kad niekas neabejoja nei šios trupės profesionalumu, nei jos reikalingumu bendrame Lietuvos teatro kontekste“, – sako kultūros ministras S. Kairys.

Aptardama LRDT veiklos kryptis, darbo grupė sutarė, kad jos yra tinkamos, nuostatai tinkamai apibrėžia dabartinę teatro veiklą. Taip pat darbo grupė akcentavo, jog rusų kalba vaidinanti dabartinė teatro trupė turėtų būti išsaugota.

Šią savaitę surengtoje diskusijoje, be darbo grupės atstovų, dalyvavo Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos atstovai Goda Giedraitytė (tarybos pirmininkė), Aušra Kaminskaitė, Ramunė Marcinkevičiūtė, Leonidas Melnikas bei Rima Povilionienė. Taip pat dalyvavo teatro kritikas Vaidas Jauniškis, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis ir Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė.

Darbo grupę sudarė Daina Urbanavičienė (kultūros viceministrė, darbo grupės vadovė), Elona Bajorinienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė), Goda Giedraitytė (Profesionaliojo scenos meno įstaigų tarybos pirmininkė), Marius Ivaškevičius (dramaturgas), doc. Pavel Lavrinec (Vilniaus universiteto Rusų filologijos katedros vedėjas), Artur Liudkovski (Vilniaus lenkų kultūros namų direktorius), Valentin Novopolskij (Lietuvos rusų dramos teatro atstovas), Olga Polevikova (Lietuvos rusų dramos teatro vadovė), Vladimir Serov (Lietuvos rusų dramos teatro darbuotojų atstovas) ir Helmutas Šabasevičius (menotyrininkas).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės