Perduodami daiktus muziejui, dainininkai Liveta ir Petras Kazlauskai sakė: „Mes jaučiamės atsakingi už a. a. Nelly Paltinienės padovanotus asmeninius koncertinius rūbus ir daiktus, buvome Nelly šeimos draugai. Kai buvome pakviesti atvykti į Nelly ir Arvydo Paltinų namus Vilniuje, Nelly, nors ir sunkiai sirgdama, viską mums pati aprodė. Perduodamoje kolekcijoje yra koncertinių suknelių, batukų, papuošalų, kuriais ji puošėsi per savo koncertus. Esame laimingi, kad visa tai liks Lietuvoje, nes ji labai mylėjo Lietuvą ir visus žmones. Ji – mūsų, Lietuvos muzikos istorija.“

Petras ir Liveta Kazlauskai

Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijos rinkinių skyriaus vedėja Giedrė Milerytė-Japertienė šia proga priminė, kad tokie daiktai prisideda prie aktualios istorijos įamžinimo. „Tikriausiai būtų nelengva Lietuvoje rasti žmogų, nežinantį legendinės dainininkės Nelly Paltinienės. Ji scenoje praleido daugiau nei šešis dešimtmečius, o 2009-aisiais netgi buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti solistė“, – sakė muziejaus atstovė.

Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951 m. Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.

Nelly Paltinienės koncertinių rūbų ir aksesuarų kolekcija

Nuo 1982 m. N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, čia tęsė koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais kartu su vyru gyveno ir Vokietijoje, ir Lietuvoje.

Be kitų apdovanojimų, N. Paltinienė yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Už tai, kad koncertus pradėdavo malda Švč. Mergelei Marijai, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs popiežius Benediktas XVI.

Per ilgą savo muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų, visa Lietuva žino jos hitus „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kitus.

Lietuvos nacionalinis muziejus – didžiausia istorijos ir kultūros paveldo saugykla – saugo daugiau nei pusantro milijono eksponatų ir vienija vienuolika padalinių.

Nelly Paltinienės koncertinių rūbų ir aksesuarų kolekcija
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt