„82-ajam sezonui Filharmonija yra numačiusi per 50 įvairaus žanro renginių, tad įvairaus skonio ir poreikių publikai bus iš ko rinktis. Naują koncertų sezoną lydės moto „Skambančios istorijos“ ir tikimės, kad kiekviename koncerte jų sulauksime vis kitokių, viena už kitą įdomesnių“, – unikalius muzikinius įspūdžius žada Filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

82-ąjį sezoną praturtins reikšmingos lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių premjeros. Muzikines istorijas Filharmonijos scenoje pasakos ir garsūs Lietuvos muzikai, ir svečiai iš užsienio.

Antai sezono atidarymo koncerte rugsėjo 16-ąją su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) grieš violončelės virtuozas iš Vengrijos Istvánas Várdai. Jo solinį repertuarą sudaro muzika nuo Bacho iki Saariaho, o pagyrimų jam negaili net įtakingiausi „The New York Times“ muzikos kritikai, be to, šis muzikas nuo 2020 m. yra Budapešte reziduojančio F. Liszto kamerinio orkestro meno vadovas, kuruoja Vengrijoje vykstantį festivalį „Kapostfest“.

Scenoje su LNSO violončelininkas atliks savo tėvynainio kompozitoriaus Andráso Mihály Koncertą violončelei ir orkestrui. Taip pat atidarymo koncerte maestro Modesto Pitrėno vadovaujamas LNSO pagrieš spalvingą lietuvių muzikos drobę – Eduardo Balsio poemą „Jūros atspindžiai“, ją lydės aistringa valsų siuita iš garsiosios Richardo Strausso operos „Rožių kavalierius“ bei hipnotizuojantis ir į laiko amžinybę panardinantis Maurice’o Ravelio „Bolero“.

Jūros atspindžių, valsų ir bolero ritmų lydimas sezono atidarymas toliau nardins į muzikinių emocijų prisodrintą intensyvų koncertinį sezoną.

Didelė šio sezono permaina – kone visi Filharmonijos rengiami koncertai vyks po jos stogu, Didžiojoje ir Mažojoje salėse, mat atsisakyta tradicinių koncertų ciklų Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bei Trakų pilyje. Ketinančiųjų bilietus pirkti gyvai irgi laukia naujovė – Filharmonijos bilietų kasos persikraustė į kadaise tam jau naudotas patalpas fasado dešinėje pusėje (Aušros Vartų g. 5 / Pasažo skg. 1).

„Vertindami savo publikos lojalumą bei norą ištikimai lankytis Filharmonijos koncertuose, 82-ajam sezonui nusprendėme pritaikyti abonementines nuolaidas, leidžiančias klausytojams iš anksto laisvai pasirinkti kelis koncertus ir perkant daugiau bilietų įsigyti juos palankesnėmis kainomis“, – sako R. Prusevičienė.

Visa LNF 82-ojo sezono programa ir ryškiausi jos koncertai dar bus pristatyti plačiau, o kol kas sekti informaciją galima interneto svetainėje filharmonija.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės