Spaudos konferencijoje P. Domingo tikino, kad anksčiau labai daug girdėjo apie Lietuvą ir norėjo atvykti, bet nepasitaikė tokios progos. Jis sakė žinantis, kad Lietuva šeštadienį minės 101-ąjį gimtadienį.

„Norime pasveikinti ir palinkėti daug šimtmečių taikos, nepriklausomybės, sėkmės ekonomiškai ir visur kitur. Mes esame dainininkai, mylime kultūrą, menus, ypač muziką, ir tikimės, kad jie bus toliau vystomi šalyje, kuri jau žinoma už savo kultūrą. Bet ypatingai linkiu taikos“, – pakartojo jis.

Placido Domingo Lietuvoje šeštadienį koncertuos pirmą kartą. „Žalgirio“ arenoje Kaune koncerte su juo ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pasirodys ir kitos garsios operos žvaigždės – „Grammy“ apdovanojimu įvertintas sopranas Ana Maria Martinez, Lietuvos operos primadona Violeta Urmana ir žinomas Ispanijos dirigentas Jordi Bernacer.

P. Domingo atskleidė, kad koncerto programa bus sudaryta iš dviejų dalių: pirmojoje skambės klasikiniai muzikos kūriniai, o antrojoje bus galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pavyzdžiui, ispaniško stiliaus ar Brodvėjaus miuziklų dainų.

Maestro pasakojo, kad labiausiai mėgsta koncertuoti ne vienas ir publikai, jo nuomone, taip daug geriau, nes programa pasiūlo platesnę muzikos įvairovę. „Kai koncertuojame tokiose vietose kaip „Žalgirio“ arena, ten ateina ne tik operos gerbėjai, bet ir žmonės, girdėję, kaip atlieku kiek kitokio stiliaus muziką“, – sakė jis.

Nors koncertas vyks šeštadienį, P. Domingo prisipažino neturintis vilčių iki jo daugiau apžiūrėti miestą – savo laiką jis skirs repeticijoms. „Tačiau kitą dieną po koncerto mūsų skrydis nėra labai ankstyvas, galbūt tuomet pavyks“, – vylėsi operos žvaigždė.

Kalbėdamas apie savo ateities planus, P. Domingo pasakojo, kad jam visada patinka išmėginti ką nors naujo ir jis labai nori padrąsinti jaunus kompozitorius kurti operą. Maestro išdavė, kad šiuo metu jam yra ruošiama opera apie grafą Montekristą, kurią jis tikisi atlikti po pusantrų metų.

Visgi, jis pripažino, kad konkurencija tarp muzikantų šiuolaikiniame pasaulyje yra milžiniška ir, paradoksalu, nors atrodo, kad būti pastebėtam modernių medijų laikais turėtų būti lengviau, išaugus konkurencijai tai tampa dar sudėtingesniu uždaviniu.

Būtent šiuolaikinių medijų atsiradimą jis vadina didžiausiu pokyčiu per savo karjeros metus. „Tu kažką darai, ir po kelių minučių visi jau tai žino. Arba, jei, pavyzdžiui, blogai jautiesi prieš pasirodymą. Prieš 2 tūkstančius žiūrovų galbūt ir išdrįstum išeiti ir rizikuoti, atsiprašyti, jei kas bus ne taip, bet jei žinai, kad kažkur stebės du milijonai, kurių neeatsiprašysi, tikrai negali to daryti. Tokiu atveju geriau pasirodymą atšaukti“, – šypsojosi jis.

Apie Placido Domingo

Plácido Domingo visų pirma yra operos dainininkas, solo koncertuose atliekantis operos arijas ir geriausius Vienos operečių, Brodvėjaus klasikinių pastatymų ir tradicinės ispaniškos sarsuelos kūrinius. Ypač gausioje ir įvairioje programoje netrūksta pačių žinomiausių klasikinės muzikos brangakmenių, kuriuos per savo ilgametę karjerą solistas yra atlikęs ne vieną tūkstantį kartų.

Plácido Domingo, kurio talentas yra įvertintas net 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais, gimė 1941 m. sausio 21 d. Madrido priemiestyje (Ispanija). Vadovavęs geriausiems pasaulio orkestrams ir įkūnijęs net 149 skirtingus operos vaidmenis, P. Domingo augo labai muzikalioje šeimoje. Jo tėvas, Plácido Domingo vyresnysis, buvo iš Saragosos kilęs operos baritonas, o motina, Pepita Embil, buvo tradicinės ispaniškos sarsuelos žvaigždė.

Plácido Domingo yra pasaulinį pripažinimą pelnęs ir daugybe talentų apdovanotas artistas. P. Domingo, kritikų vadinamas geriausiu ir įtakingiausiu dainuojančiu aktoriumi operos istorijoje, taip pat yra talentingas dirigentas ir vienas iš geriausių operos vadovų, besirūpinantis „Los Angeles Opera“ namais.

P. Domingo per savo įspūdingą ir ilgą karjerą įrašė daugiau nei 100 albumų su operomis, arijų rinkiniais ir duetais. Artistas nusifilmavo daugiau nei 50 muzikos vaizdo klipų ir trijuose operos filmuose „Carmen“, „La Traviata“ ir „Otello“.

1990 m. P. Domingo, kartu su kolegomis José Carreras ir Luciano Pavarotti subūrė „Three Tenors“ kolektyvą, kurio koncertinės gastrolės sulaukė neregėto populiarumo visame pasaulyje. Daugiau nei 3900 kartų operos scenose koncertavusio P. Domingo pasirodymą Romoje 2010 m. per televiziją matė daugiau nei 1 milijardas žiūrovų iš 117 pasaulio šalių. 2017-2018 m. sezoną P. Domingo koncertuoja garsiuosiuose Brodvėjaus operos rūmuose „Metropolitan Opera“ Niujorke.

P. Domingo yra ne tik operos solistas, bet ir puikus dirigentas ir naujų operos talentų globėjas. Kaip orkestro vadovas, jis sukūrė per 500 operos pasirodymų ir simfoninių koncertų. Kaip operos solistas ir kaip orkestro dirigentas, P. Domingo reguliariai koncertuoja Milano „La Scala“, Vienos operos, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus „Bastille Opera“, San Francisko operoje, Čikagos „Lyric Opera“, Vašingtono „National Opera“, Los Andželo operoje, Barselonos „Liceu“, Buenos Aires „Colon“, Madrido „Real“ ir daugelio kitų svarbiausių operos rūmų scenose.

P. Domingo nuopelnai yra įvertinti aukščiausiais apdovanojimais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, D. Britanijoje ir daugelyje kitų šalių. Artistui išskirtinius apdovanojimus taip pat įteikė Oksfordo ir Niujorko universitetai, taip pagerbdami jo svarbą muzikai ir menui. 2009 m. Švedijos karalius Carl Gustaf operos žvaigždei įteikė pirmąjį „Birgit Nilsoon Price“ apdovanojimą, kurio vertė yra daugiau nei 1 mln. JAV dolerių. Muzikantas pinigus skyrė savo fondui „Operalia“, kuris ieško ir globoja būsimas operos žvaigždes. Visuomeninio britų transliuotojo „BBC“ surengtos operos kritikų ir ekspertų apklausos metu buvo paskelbta, kad Placido Domingo yra „vienas geriausių visų laikų tenorų“. Londono dienraštis „The Guardian“ teigia, kad jis yra „svarbiausias šių laikų operos artistas“, o žurnalas „Newsweek“, išspausdinęs P. Domingo nuotrauką viršelyje, paskelbė, kad jis yra „operos karalius“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės