Kadangi kiekvieno instrumento tiek skambesys, tiek valdymas – unikalus ir individualus, „Opus Klassik“ metų instrumentalisto kategorijoje teikiami keli prizai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet geriausi instrumentalistai – trys: drauge su akordeonininku M. Levickiu apdovanota legendinė vokiečių smuikininkė Anne-Sophie Mutter, savo kolekcijoje turinti ir keturias „Grammy“ statulėles bei daugybę prestižinių apdovanojimų pelnęs originalaus braižo islandų pianistas Vikinguras Ólafssonas. Tai, kad greta smuiko ir fortepijono, kurie klasikinės muzikos pasaulyje šlovinami per amžius, atsirado ir akordeonas – ypatingas pripažinimas.

„Tai tikrai didžiulė, tarptautinio masto šventė muzikantų bendruomenėje ir, be abejo, itin reikšmingas apdovanojimas man, – metų instrumentalisto kategorijoje pelnyti apdovanojimą greta tokių meistrų yra svarbu. Būti viso to dalimi – didelė garbė ir patvirtinimas, kad einu teisingu keliu. Kartu tai – ne tokio ir trumpo bei ne itin lengvo mano kelio tarptautinėje muzikos dimensijoje įvertinimas, – sakė M. Levickis. – Tačiau žinau, kad šiandien tai yra apdovanojimas, o rytojus reikalaus kasdienio šio statuso įrodymo. Tai kelia šiokį tokį atsakomybės nerimą, nors turiu pripažinti, kad visi pastarieji intensyvūs ir sėkmingi metai pakylėja tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme, ir natūraliai atsirandantys nauji iššūkiai jau atrodo vis lengviau įveikiami.“

Priimdamas išskirtinį apdovanojimą, Martynas nuoširdžiai dėkojo visiems, prisidėjusiems prie jo naujausio albumo „Autograph“, ypač – muzikos prodiuseriams Viliui ir Aleksandrai Kerams už fantastišką įrašo garsą bei „Mikroorkéstra“ nariams, kurių dėka liaudies dainų aranžuotės suskambo ypatingai.

M. Levickiui „Opus Klassik“ apdovanojimuose taip pat buvo suteikta garbė drauge su Berlyno „Konzerthausorchester“, diriguojamu Joanos Mallwitz, atlikti muzikinį koliažą iš lietuvių liaudies kūrinių „Beauštanti aušrelė“ ir „Rūta žalioj“. Dar sykį akordeonininkas pasirodė ceremonijos finale ir išvien su kitais atlikėjais sugrojo George‘o Gershwino kūrinių „Žydroji rapsodija“ ir „I got Rhythm“ koliažus.

Šiemet „Opus Klassik“ apdovanojimai – ypatingi visai Lietuvai, nes reikšmingus prizus pelnė net du šalies talentai: geriausia metų soliste už neprilygstamą muzikinę kokybę bei emocinę išraišką, atsiskleidžiančią albume „Dissonance“, paskelbta Asmik Grigorian.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją