Lietuvių PEN centro sudaryta vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras ir adresu penlithuanian@gmail.com pristatyti premijai siūlomas 2023 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus (elektroniniu formatu), taip pat pateikti ir trumpą pretendento profesinės veiklos aprašymą su svarbiausių išverstų kūrinių sąrašu. Paraiškų laukiama iki 2024 m. sausio 12 d.

Pirmą kartą premija įteikta 2001 m., laureatais yra tapę vertėjai Alfonsas Tekorius, Audrius Musteikis, Laura Laurušaitė, Irena Aleksaitė ir kt. 2022-ųjų „Metų vertėjo krėslas“ įteiktas kalbininkui ir vertėjui Lionginui Pažūsiui už precizišką XVII a. anglų poeto, publicisto, mąstytojo ir visuomenės veikėjo Johno Miltono epinės poemos „Prarastasis rojus“ vertimą į lietuvių kalbą, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Lietuvių PEN centras, įkurtas 1989 m. vasario 23 d., yra Tarptautinio PEN klubo narys. Pagerbiant šią datą, „Metų vertėjo krėslas“ įteikiamas vasarį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją