Kodėl vieni gyvena įdomų ir aistringą seksualinį gyvenimą, o kiti priversti tenkintis masturbacija ir vienatve? Rafaelio nelaimės priežasčių autorius siūlo ieškoti... rinkos dėsniuose. Juk pagal laisvosios rinkos principus veikiančioje visuomenėje žmonės varžosi ne tik dėl vietos darbo rinkoje, bet ir dėl vietos lovoje. O meilė šioje kovoje išnyksta. „Seksualinis liberalizmas – tai bandymas išplėsti kovos lauką“, – niūriai suvokia pagrindinis veikėjas.

Dainiaus Gintalo iš prancūzų kalbos išverstas „Kovos lauko išplėtimas“ (1994) – pirmasis M. Houellebecqo romanas, apdovanotas „Prix de Flore“ už geriausią debiutą ir išpopuliarinęs rašytoją Europoje. Šiame romane autorius įvardijo pagrindinę XX–XXI a. socialinės katastrofos priežastį – individualizmą. Tai pamatinis žymiausio šiuolaikinio Prancūzijos rašytojo kūrinys, kurio idėjos vėliau išplėtotos „Elementariosiose dalelėse“ (1998), „Platformoje“ (2001), „Žemėlapyje ir teritorijoje“ (Kitos knygos, 2010), „Pasidavime“ (Kitos knygos, 2015).

Knygos viršelis

M. Houellebecqas – neginčijamai žymiausias šiuolaikinis prancūzų rašytojas. Jo knygos apdovanojamos prestižiniais prizais arba smerkiamos dėl kontroversiškų idėjų. 2015-ųjų pradžioje Prancūzijoje išleistas „Pasidavimas“ iškart sukėlė didžiulį skandalą, buvo apkaltintas islamofobijos kurstymu ir susietas su teroristine ataka prieš „Charlie Hebdo“ redakciją. Šiandien, aistroms kiek aprimus, romanas jau priskiriamas prie reikšmingiausių šių laikų knygų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės