aA
Nevyriausybinių scenos meno organizacijų asociacijos vadovė Gintarė Masteikaitė sakė, kad antrasis karantinas nepadaugino laisvo laiko – atrodytų, esą nieko nevyksta, bet iš tikrųjų darbų padaugėjo dvigubai. Nepaisydama intensyvaus laikotarpio ir didžiulio pandeminio nuovargio, G. Masteikaitė stengiasi pasivyti filmų naujienas, peržiūrėti naujausių spektaklių įrašus, skaityti.
Gintarė Masteikaitė / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Gintarė Masteikaitė / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
© Kultūros barų

Rinkdamasi ką skaityti ar žiūrėti G. Masteikaitė dažniausiai pasikliauna savo draugų ir kolegų rekomendacijomis. Viena akimi prisipažino sekanti Skalvijos kino centrą, festivalio „Kino pavasaris“ naujienas, daug gero turinio atrandanti platformoje „žmonescinema“.

Kartais nerianti į nežinią ir pati atrandanti autorių ar filmą.

„Žinoma, šioje atradimų kelionėje kartais tenka ir nusivilti. Esu ištikima kultūros žurnalo „Nemunas“ skaitytoja. Gerais laikais knygas atrasdavau „Knygų mugėje“. O šiuo metu knygos mane atranda dažniau nei aš jas“, – naujojo laiko realybę pripažino ji.

Gintarė Masteikaitė
Gintarė Masteikaitė
© Dmitrij Matvejev


Nuo biografinių iki įtraukiančių nuotykių romanų

Dažniausiai vienu metu G. Masteikaitė imasi keleto knygų, skaito netgi tada, kai visai neturi laiko – nors po kelis puslapius vakare prieš miegą ar gerdama rytinę kavą.

„Šiomis dienomis esu įnikusi, ir jau beveik baigiu Amino Maaloufo „Pasiklydę“. A. Maaloufas yra mano šių metų pradžios atradimas, jau nekantrauju susipažinti su kitomis jo knygomis. „Pasiklydę“ – jaudinantis romanas apie emigrantus, žmones, besiplėšančius tarp dviejų šalių. Veiksmas vyksta Sirijoje dar prieš Alepo subombardavimą, skaitau ir užuodžiu arabišką kavą su kardamonu“, – turinio įtaigumą įvertino pašnekovė.

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Gintarė Masteikaitė
© Screenshot


Knygos tematiką ar žanrą G. Masteikaitė tikino pasirenkanti priklausomai nuo laikotarpio, asmeninės būsenos. „Nesu vieno ar kito žanro fanatė, man patinka įvairovė, dažniausiai įtraukia pats rašymo stilius. Skaitau nuo biografinių iki įtraukiančių nuotykių romanų. Kartais neriu į poeziją, kartais į populiarią mokslinę literatūrą. Skaityti tik vieno žanro ar vienodo stiliaus knygas būtų skriauda sau pačiai“, – savo požiūrį atskleidė ji.

Tarp knygų, kurias „Naujojo Baltijos šokio“ vadovė pavadino tiesiog fantastiškomis – Reza Aslan „Maištininkas. Jėzaus Nazariečio gyvenimas ir laikai“ bei Normano Doidge „Save keičiančios smegenys“. „Dvi labai skirtingos knygos, bet kartu mane įtraukusios šimtų procentų. Abi perskaitytos keliaujant iš vienos pasaulio vietos į kitą“, – pasakojo pašnekovė.

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Gintarė Masteikaitė
© Screenshot


„Skaityti tik vieno žanro ar vienodo stiliaus knygas būtų skriauda sau pačiai“
Gintarė Masteikaitė

Pasitelkiant apribojimus

G. Masteikaitė prisipažino nesanti virtualių spektaklių gerbėja. „Kad ir kaip liūdnai tai beskambėtų. Labai vertinu jų live versijas su dalyvaujančiais žiūrovais, stebėjimas per ekraną kelia šokį tokį liūdesį. Nepaisaint mano pesimistinio nusiteikimo, paskutinė virtuali šiuolaikinio šokio premjera, kurią pristatė Vilma Pitrinaitė, mane labai nudžiugino. Jos darbas „Tai ne tavo sapnas“ yra puikus pavyzdys, kad net pandemijos apribojimai gali būti panaudoti kokybiško turinio kūrimui ir naujų raiškos formų vystymui“, – pažymėjo ji.

Užtat muzika užima svarbią G. Masteikaitės gyvenimo dalį. Ištikima „Opus“ radijo stoties klausytoja sakė čionai atradusi ne vieną mėgstamą atlikėją ar dainą. Taip pat daug muzikos parsivežanti iš kelionių.

Gintarė Masteikaitė
Gintarė Masteikaitė
© Giedrė Žaltauskaitė


„Vieni perka suvenyrus, o aš parsivežu naujos muzikos. Jos klausydama galiu vėl iš naujo išgyventi keliones. Neturiu mėgstamiausių, nes mano klausoma muzika nuolat keičiasi, ir man tai patinka. Vienas įsimintiniausių koncertų ir festivalių, kuriuose buvau – „Sziget“ festivalis Budapešte ir jo metu vykęs „The National“ koncertas su daugiau nei 70 tūkst. klausytojų, paskutinę vasarą prieš pandemiją. Oh, emocijos liejosi laisvai, dabar net sunku patikėti, kad buvo galimos tokios žmonių minios“, – visai nesenus laikus su nuostaba prisiminė G. Masteikaitė.

Seka kino naujienų pulsą

Peršokame prie filmų ir serialų temos – šičia gi dažniausiai užkabina nenuspėjamas siužetas ir kokybė. G. Masteikaitė rekomendavo televizinį serialą „Normalūs žmonės“, pramogai ir savišvietai – „RuPaul Drag Race“, o iš filmų „Alice“ ir „Tamsūs vandenys“.

G. Masteikaitė seka Lietuvoje vykstančius kino festivalius, tokius kaip „Kino Pavasaris“, „Žiemos ekranai“, Scanorama“, trumpametražių filmų festivalį: „Pasižiūriu nors po vieną ar du jų pristatomus filmus. Vieno mėgstamo režisieriaus tikrai neturiu. Nesu labai didelė kino žinovė, bet stengiuosi nors mažuoju piršteliu palaikyti pulsą ir nepraleisti svarbiausių naujienų.“

Pirmojo karantino metu G. Masteikaitė prisipažino laisvalaikio atradimams visiškai neturėjusi laiko, visgi pirmą kartą per keletą metų pavyko pažiūrėti „Kino pavasario“ filmus ir sudėti porą mozaikų.

Antrasis karantinas laisvo laiko taip pat nepadaugino: „Atrodytų, kad nieko nevyksta, bet iš tikrųjų darbų padaugėjo dvigubai. Nepaisant intensyvaus laikotarpio ir didžiulio pandeminio nuovargio, stengiuosi pasivyti filmų naujienas, peržiūrėti naujausių spektaklių įrašus ar skaityti. Antrojo karantino šviesulys neabejotinai buvo šokio filmų programa, kurią pristatėme per festivalį „Naujasis Baltijos šokis“. Peržiūrėjau juos visus po kelis kartus.“

Gintarė Masteikaitė
Gintarė Masteikaitė
© Asmeninio archyvo nuotr.


Vilnių apėjo iš visų pusių

Vienos paskutinių parodų, kuriose G. Masteikaitė lankėsi dar vasarą – MO muziejaus organizuota „Kodėl taip sunku mylėti“ ir Nacionalinės dailės galerijos (NDG) „Laukinės sielos“.

„Abi išskirtinės, nesulyginamos tarpusavyje ir kartu paliekančios įspaudą atmintyje. Lankymasis parodose atpalaiduoja, dirgina visai kitas smegenų ląsteles nei spektaklių žiūrėjimas. Labai sveika kartais lankytis skirtinguose meno renginiuose, plėsti ne tik savo meno suvokimą, bet kartu ir skatinti kūrybiškumą“, – įsitikinusi ji.

Per šį karantiną tenka daugiau laiko praleisti namuose – įvesti griežtesni suvaržymai draudžia keliauti ir tarp savivaldybių, bendrauti su kitomis šeimomis, vadinamaisiais namų ūkiais. Tad G. Masteikaitė, kaip ir didžioji dauguma, daugiau laiko stengiasi praleisti gamtoje, o Vilnius, pašnekovės žodžiais tariant, jau „apeitas iš visų pusių“.

Paklausta, ką skubės pamatyti ar kur pabuvoti pasibaigus pandeminiams suvaržymams, ji tikino, vos pasitaikius galimybei pirmiausia eisianti apžiūrėti Radvilų rūmų dailės muziejaus. „Nespėjau jo aplankyti iki karantino, o tada jau lauksiu pirmo gyvai atliekamo spektaklio, nesvarbu, kad ir kokio žanro jis būtų. Pasiilgau buvimo tarp žmonių“, – sakė ji.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.9474

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Kotryna Vaitekūnaitė-Jonušienė? (4)

Žmogaus ir papuošalo santykis su kūnu tapo bene svarbiausia Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės...

Laisvės alėjoje iškils naujas akcentas: pasiūlyta 11 meninių idėjų pirmajam lietuviškam filmui įamžinti (4)

Augančią „Kauno akcentų“ ekspoziciją po atviru dangumi netrukus papildys dar vienas kūrinys,...

„Eglė žalčių karalienė“ debiutuoja tarptautinėje lygoje

Lietuvoje pripažintas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis debiutuoja pasaulinėje...

Teatrų vadovai namų darbus turės atlikti greitai: teks verstis per galvą perdėliojant planus

Profesionaliojo scenos meno įstaigoms gera žinia – nuo balandžio 19 dienos leista organizuoti...

Rašytojų sąjungos leidykla siūlo keliauti saugiai – knygos, vedančios įvairiausiomis pasaulio kryptimis

Įpusėjus pavasariui, visiems maga traukti į kelionę. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla...

Top naujienos

Šioje šalyje apie pandemiją jau primena tik kaukės: tai vienintelis kelias išspręsti tą baisią situaciją (65)

Vakcinacijos apimtimis pasaulyje lyderiaujantis Izraelis grįžta į normalų gyvenimą. Lietuvos...

Arabų klanams Berlyne darosi nejauku – į jų valdas braunasi „svečiai“ iš Rusijos (349)

Vokietijos sostinėje iškilo gaujų karų grėsmė, nes jau įsitvirtinusias nusikaltėlių...

Per praėjusią parą nustatyti 726 nauji koronaviruso atvejai, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės (15)

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 726 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Po atlaisvinimų veiklą atnaujinusios sanatorijos ir SPA siūlo naujas paslaugas: telefonai netilo viso karantino metu (32)

Po Velykų Lietuvoje atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, darbą atnaujina per karantiną...

Siaubo rytas Aukštaitijos vienkiemyje: ne visi gailėjo 84 metų senutės, kurią išžagino 20-metis (389)

Tai buvo tikrų tikriausias siaubo rytas viename Aukštaitijos vienkiemyje: į 84 metų senolės namus...

Gydytojai: Navalnas gali mirti bet kurią akimirką

Įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno gydytojai perspėja, kad jo sveikata sparčiai...

Giedrė Renevė | D+

Sveikai, skaniai ir greitai: 3 užtepėlių receptai, kurie tiks ir tradiciniam, ir egzotiškam skoniui

Užtepėlių gerbėjai, išaušo jūsų diena! Šiandien galite pasigami tris ypač gardžias,...

Kruviniausią pokario konfliktą patyrusi Europos šalis ištikta paralyžiaus: dar niekada nebuvo taip gėda (81)

Sarajeve COVID-19 pražudė daugiau žmonių nei Bosnijos karas dešimtą dešimtmetį, kurio...

Sekmadienį orai – tiesiog fantastiški, bet ilgai pasidžiaugti šiluma ir vėl nepavyks (10)

Sekmadienio dieną žemo slėgio laukas bus atsitraukęs, todėl galėsime pasidžiaugti gražiais ir...

Giannis liko tuščiomis – „Grizzlies“ su Valančiūnu taikliais metimais pratęsė pergalingą išvykų turą (8)

Memfio „Grizzlies“ (29-26) ir toliau nesiliauja stebinę. Jono Valančiūno atstovaujama...