Bet kur lieka miestas? Šį trečiadienį, gruodžio 17 dieną, 20 valandą, Nacionalinėje Dailės Galerijoje paskutinėje Architektūros pokalbių fondo „Koks miestas?“ ciklo paskaitoje Leonidas Donskis pateiks savo požiūrį į tai kas nutiko su utopija šiuolaikiniuose miestuose.

Miestas yra tikroji utopijų jų vedinių – eutopijų ir distopijų – erdvė. Paradoksalu, bet miestas iš simbolinio mąstymo erdvės, estetinio miesto kūno ir kultūros atminties gyvojo lauko šiandien virsta atminties karų vieta. Sykiu ir segmentacijos bei atomizacijos vieta. Mieste mes stebime ateities žmonijos integracijos ir dezintegracijos ženklus. Ar dar gyvas miestas-svajonė? Gal socialinė ir kultūrinė svajonė nusikėlė tik į mažuosius miestelius, kurie mielai tampa nebe juos anksčiau ar vėliau inkorporuojančio didmiesčio dalimi, o organizuota atmintimi ir jos salelėmis – knygų mugėmis, festivaliais ir kultūros alternatyvų paieškos vieta?

Apie tai, sykiu ir apie miestus-knygas, arba naujuosius ir mažuosius bibliopolius, bus kalbama Leonido Donskio viešoje paskaitoje „Atminties karai mieste: utopijos, eutopijos ir distopijos“.

Filosofas, idėjų istorikas, visuomenės veikėjas ir akademikas Leonidas Donskis šiuo metu yra ISM vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektorius. L. Donskio tyrimai ir publikacijos apima, bet neapsiriboja, civilizacijų analize, politinių idėjų istorija ir kultūros filosofija. Jo straipsnius ir interviu galima aptikti lietuviškoje architektūros periodikoje (žurnale „Archiforma“). L. Donskis dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Vengrijos ir, žinoma, Lietuvos universitetuose ir tyrimų centruose. Nuo 1997 m. dėsto Helsinkio universitete, o nuo 2007 m. – Bolonijos universitete ir „Corvinus“ universitete Budapešte.

Maloniai kviečiame apsilankyti paskutinėje šio ciklo paskaitoje:
2014 m. gruodžio 17 d. L. Donskis (Lietuva) „Atminties karai mieste: utopijos, eutopijos ir distopijos“

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.
Pokalbis prasidės gruodžio 17 dieną, trečiadienį, 20:00.
Renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami.
Ciklas rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Pokalbių ciklas „Koks miestas?“

Anksčiau garbintą sterilią miestų tvarką ir griežtą logiką, pakeitė miesto, kaip pozityviai konfliktiškos ir patrauklios žmonėms, vietos vizija, o praeities utopijos sulaukė tiek pat daug kritikos kiek iki tol buvo sulaukusios šlovės. Gyvenamosios aplinkos formavimas buvo atiduotas į ambivalentiškos neoliberaliosios rinkos rankas. Tai nebūtinai reiškia, kad šiuolaikinė visuomenė nėra pajėgi formuoti projekcijų į ateitį. Tai nereiškia, kad šiandienos miestai nėra ideologiniai tvariniai ir utopinės mąstysenos produktai.

Šio ciklo tikslas – aptarti koks yra šiuolaikinis miestas, kas formuoja jo įvaizdį, kokį vaidmenį šiame procese atlieka ideologija ir kieno rankose koncentruojasi galios svertai. Miesto vizijų formavimas, erdvių kokybės gerinimas, protų pritraukimas - visa tai daro daugybė tarpusavyje besivaržančių miestų. Bet ar miestas kuris neturi kultūrinės, politinės ar socialinės pozicijos gali išlikti globaliose varžybose?

Primename, kad visos keturioliktojo Architektūros pokalbių fondo ciklo „Koks miestas?“ paskaitos yra atviros ir nemokamos, skirtos ugdyti savyje architektą – humanišką, jautrų, mąstantį, įžvalgų. Pokalbiuose dalyvauja įkvepiančios asmenybės, kurios ne tik pristato ir aptaria aktualią temą, bet suintriguoja, priverčia mąstyti kitaip.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt