„Spektaklis „Vestuvės“ – itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiame naujausias visuomenines ir politines aktualijas, todėl jis nuolat kinta. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl“, – į „Vestuves“ po atviru dangumi kviečia režisierius Oskaras Koršunovas.

Aktoriams spektaklis po atviru dangumi kelia dvejopus jausmus. Viena vertus, senamiestyje, bažnyčių apsuptyje esančiame kieme „Vestuvės“ taps dar tikresnėmis vestuvėmis, kita vertus – tai nemenkas iššūkis, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Vestuvės“ – labai gyvenimiškas spektaklis, daug atpažįstamų dalykų, netgi rodydami kultūros centro aplinkoje mes stengiamės jį išlaikyti kuo tikroviškesnį. Galbūt lauke jis taps dar laisvesnis ir nepriklausomas, jau nebe spektaklis, o tikros vestuvės“, – mintimis apie artėjantį spektaklį dalinasi aktorė Greta Petrovskytė.

Spektaklis „Vestuvės“

„Bus labai įdomu vaidinti lauke. OKT studijoje girdimas ir juntamas kiekvienas judesys. Didesnėje salėje šis efektas dingsta ir tenka vaidinti garsiau, plačiau. Lauke, ko gero, reikės veikti dar kitaip. Manau, lauke bus sunkiau pajusti žiūrovą, todėl reikės didelį dėmesį skirti pačiai vestuvių šventei, jos autentikai, o tada jau viskas suveiks automatiškai. Anksčiau kaimuose, esant geram orui, vestuvės ir būdavo švenčiamos lauke, tad tikrai turėtų būti įdomu“, – penktadienio vakaro laukia aktorius Artiomas Rybakovas.

„Vestuvių“ spektaklis – visada šventė, o tai, kad šį kartą vaidinsime lauke, suteikia nežinomybę „kas bus?“ ir jaudulį. Tai ir yra esminiai šio spektaklio ingredientai“, – pasakoja pagrindinio jaunosios vaidmens atlikėja Žygimantė Elena Jakštaitė.

„Iki šiol spektaklyje griaudavome ketvirtą sieną, tai dabar dar ir visą stogą nunešė“, – juokauja aktorius Lukas Malinauskas.

„Man „Vestuvės“ savo prigimtimi visada primindavo šekspyriškąjį gatvės teatrą, kaip aš jį įsivaizduoju. Jis visą laiką kinta: ir nuo metų laiko, ir nuo miesto, kuriame rodome, ir nuo vietinių aktualijų. Universiteto kiemelis – labai graži, aristokratiška vieta, tad turėtų gerai suskambėti. Žinoma, būtų įdomu suvaidinti ir Kalvarijų turguje“, – teigia aktorius Kęstutis Cicėnas.

Spektaklis „Vestuvės“

„Visada maniau, kad kiemas galėtų būti dar viena erdvė vaidinti šį spektakli, nes visgi tai vestuvės, o vestuvės, ypač tokios, vyksta kiemuose. Manau, kad spektaklis įgaus dar daugiau erdvės“, –pasakoja aktorė Kamilė Petruškevičiūtė.

„Manau, kad tai bus iššūkis“, – artėjant spektakliui nedaugžodžiavo pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Karolis Vilkas.

Bertoldo Brechto „Vestuvės“ (režisierius Oskaras Koršunovas) – jau šį penktadienį, birželio 26 d., Vilniaus universiteto didžiajame kieme (Universiteto g. 5, Vilnius). Pradžia 20:30 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės