Papasakokite apie artėjantį koncertą „Kristupo vasaros festivalyje“.

Publiką kviesiu į emocijų, patirčių, įspūdžių kelionę. Patirtį muzikoje be žodžių. Kūrimą tokios atmosferos, kurios vienas svarbiausių sudėtinių dėmenų – ne atlikėjai scenoje, ne speciali ar papildoma raiškos technika (šviesos, garso efektai), bet klausytojai, sukuriantys esminę koncerto dalį – nepakartojamumą.

Kuo šis projektas įdomus, ypatingas Jums?

Koncertas suteikia galimybę savo pasaulėvoka, nemeluojant ir neapsimetinėjant, pasidalinti su kitais. Kūryba neturinti rėmų, kurioje galiu būti šimtaprocentiniu savimi.

O ką išskirtinio išgirs publika?

Ištikimus gerbėjus pradžiuginsiu keliais naujais kūriniais, o gerai žinomiems suteiksiu šviežią ir netikėtą išpildymą. Klausytojams, kuriems koncertas bus premjerinis, stengsimės palikti patį geriausią įspūdį.

Kaip pasirinkote kūrinius, kurie bus atliekami?

Koncerto metu skambės visi naujajame albume esantys kūriniai. Atliksime beveik vientisą kompoziciją.

Kuo šis albumas skiriasi nuo ankstesnių?

Tai – pirmasis mano autorinės kūrybos albumas, savyje talpinantis įvairiausius muzikos žanrus, patirtis ir emocijas. Albumo turinys pasakoja apie drąsą būti savimi, neišsemiamas žmogaus galimybes, užburiančią individualumo galią ir iš jos išaugantį nuoširdaus bendrumo stebuklą bei grožį. Žvelgiant į albumą iš praktinės pusės, nepaprastai džiaugiuosi pagaliau sugebėjęs techniškai ir garsiškai perteikti savo muzikos skambesį ir skonį. Man, kaip ir daugeliui kūrėjų, labai svarbu atrasti raktą į autentišką kūrybą, nebrukant jos į standartinius rėmus ir sugebant tuo autentiškumu tinkamai pasidalinti su klausytojais.

VU didžiajame kieme muzikuosite su kviestiniais svečiais. Ar galite atskleisti, kas tie svečiai?

Koncerto viziją įgyvendinti padės ir kartu į sceną lips artimi draugai ir vieni geriausių muzikantų Lietuvoje: Aurimas Gavelis (gitara, elektronika), Klementina Venciūtė (smuikas), Laurynas Lapė (trimitas).

Kaip atsiranda nauji projektai, idėjos, kas juos įkvepia?

Kurti skatina begalė įvairiausių dalykų, tačiau esminė ašis, neabejotinai – žmonės. Santykis su savimi pačiu, su pasauliu, kitais žmonėmis arba to santykio nebuvimas. Kaskart užvaldžius stipriai emocijai bandau ją išreikšti muzikoje – violončele, ritmu ar harmonija.

Kai koncertuojate, kokią patirtį, įspūdį norite perteikti publikai?

Noriu sukurti ryšį – prioritetą teikiu teigiamoms emocijoms, atsipalaidavimui, keliavimui, tačiau jei atliekama muzika kuria atšiauresnį lauką, tam nesipriešinsu ir nesistengsiu įtikti. Manau, kiekvienam atlikėjui svarbiausia yra individualumas bei adekvati reakcija į kritiką.

Kas Jus įkvepia muzikuoti?

Žmonės ir jų patirtys. Skirtingai nei, tikėtina, daugeliui, išreikšti save ir savo mintis per kalbą sekasi sunkiau nei muzikuojant. Muzikavimas man – viena natūraliausių raiškos priemonių. Violončelė suteikia galimybę surasti daugiau bendraminčių. Didžiausias įvertinimas, kai veiksmais muzikoje ir scenoje įkvėpiu kitus. Ir žinoma – pozityvus grįžtamasis ryšys.

Autorinės kūrybos, populiariosios muzikos, violončelės garso bei elektronikos sintezė – „Kristupo vasaros festivalyje“. Naujojo „Future Cello“ albumo pristatymas vyks VU didžiajame kieme, liepos 29 d. 20 val.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos