Ji viena, be daugiabalsio, daugiastygio, daugiavamzdžio orkestro gali sujaudinti žmogaus sielą ir atverti pačius intymiausius jausmų niuansus, kerėti paslaptingais melodijų ažūrais, sekti senovės dainių baladžių istorijas ar prabilti kampuotais šiuolaikinės muzikos pasažais…

Pasak pranešimo spaudai, rugpjūčio 21-23 dienomis Taikomosios dailės muziejuje Kristupo vasaros festivalis pristato tris arfų muzikos vakarus, kuriuose nuostabios grakščios muzikantės atskleis šio prabangaus instrumento žavesį. Šis nedidelis ciklas, vadovaujamas žymios vokiečių arfininkės Florence Sitruk, yra šių metų festivalio naujovė, kuriai tikriausiai lemta tapti dar viena gražia tradicija.

Ciklą pradės jaunosios lietuvių arfininkės, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatės, jau aktyviai koncertuojančios ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jų talentas bei pasišventimas byloja apie tai, jog arfos muzikavimo tradicija Lietuvoje turi gražias perspektyvas. Agnė Keblytė, Joana Danutytė, Aistė Baliūnytė ir Felicita Marockinaitė paruošė klausytojams virtuoziškas retai atliekamų kūrinių programas, tad pažintis su naujomis žvaigždutėmis žada būti intriguojanti ir įdomi.

Ketvirtadienį scenoje išvysime garbingą viešnią iš Rusijos Marią Kruševskają. Talentinga, žavi mergina tapo daugelio prestižinių konkursų laureate, koncertuoja visame pasaulyje, buvo pakviesta surengti rečitalį Londono Karališkoje akademijoje. Muzikuojanti nuo septynerių metų atlikėja šiuo metu tik pradeda savarankišką solinę arfininkės karjerą, tačiau ryškus talentas akimirksniu traukia muzikantų, kompozitorių, spaudos ir – svarbiausia – klausytojų dėmesį. Maria jau yra įrašiusi vieną kompaktinę plokštelę, tad, gali būti, po koncerto dalelė jos nuostabaus skambinimo liks jūsų fonotekose.

Ciklą užbaigs meno vadovė Florence Sitruk, pasikviesdama į draugiją M. K. Čiurlionio styginių kvartetą. Turbūt, sunku atrasti Lietuvoje kitą tokį kamerinį ansamblį, kurio muzikavimas būtų toks jautrus ir nepriekaištingas, kaip Čiurlionio kvarteto. Jauna Ženevos universiteto profesorė Florence Sitruk greta solinių programų ypatingai didelį dėmesį skiria muzikavimui su kvartetu, išmano, nuodugniai studijuoja šį žanrą, tad ši muzikinė draugystė – neatsitiktinė ir atneš klausytojams daug naujų malonių patirčių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės