Joana Amendoeira (liepos 18 d.) nuskraidins į Portugaliją – būtent nuskraidins, kadangi svaiginanti fado muzika turi galią pakylėti iki dangaus, paliesti sielą ir praturtinti ją naujomis gaidomis, kurios liks skambėti joje amžiams. Dvidešimt penkerių metų mergina užaugo fado garsų apsupty ir debiutavo scenoje dar būdama trylikos metų. Nuo tol jos balsui nelikdavo abejingų ir netrukus jausmingos dainos pasklido prestižinėse koncertų salėse, visuomet sugrįždamos į gimtuosius fado festivalius, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Joana Amendoeira nesiekia visiškai autentiškai tęsti šią tradiciją – jos interpretacijos kūrybingos, papildančios žanrą naujais bruožais, tačiau vis dėlto atpažinsite (arba susipažinsite) fado dainas, kurių skambesiui didžiulę reikšmę turi tradicinių gitarų ir boso skambesys.

Liepos 25 d. nusimato kelionė į Lotynų Ameriką, o ten nuvykti padės… lietuvaičiai ir Lietuvoje gyvenantis italas Federico Mansanarez. Salsa jau seniai nebėra vienos tautos nacionalinis šokis ar išskirtinės kultūros prerogatyva. Aistringas ritmas seniai karaliauja šokių aikštelėse, tačiau pirmasis Baltijos šalyse salsos orkestras pateiks šį tą daugiau nei smagią fiestą šokėjams.

Ispaniją, žinoma, geriausia pristato flamenkas (liepos 28 d.). Pepe Justicia su grupe po to, kai ne kartą patyrė lietuvių publikos svetingumą, kurį santūrios mūsų tautos atstovai išreikšdavo neįtikėtinai karštai, jau nekantraudamas laukia sugrįžimų į Lietuvą. Temperamentingas gitaros virtuozas pristato vėlgi naują projektą, tad Kristupo festivalyje liepsningos flamenko puotos tampa neatsiejama tradicija.

Perkusininkų sambūris “Amafrica” (rugpjūčio 8 d.) yra didžiausios egzotiškumo koncentracijos festivalio momentas. “Amafrica” – tai ne tik gausybė afrikiečių perkusinių instrumentų (kurių daugelis net nebeatrodo tokios tolimos kilmės, naudojami perkusininkų kasdienėje muzikavimo praktikoje), bet ir vaizdus priminimas, kad Afrikos žemėje gimė “kalbantys būgnai”, rafinuočiausia poliritmija ir akcentų žaismas, kurį tik galima įsivaizduoti.

Didįjį Kristupo vasaros festivalio tolimų kelionių maršrutą vainikuoja Joscho Stephan kvarteto koncertas (rugpjūčio 11 d.) – dar vienas lauktas sugrįžimas. Čigoniškojo svingo virtuozai, sekantys Django Reinhardto ir Stephano Grapelli tradicijomis, lygiai prieš metus tiesiog apsvaigino žavingais virtuoziškais pasažais, o garsių klasikinių melodijų perdirbimas čigoniškojo svingo stiliumi tapo vienu nuostabiausių kada nors girdėtų Kristupo vasaros festivalyje humoro pavyzdžių.

Žinoma, skambės nauja programa ir Jūsų lauks naujos, nepakartojamos patirtys, keliaujant po pasaulį Kristupo vasaros festivalyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės