Grupės įkūrėjos – seserys dvynės Milda ir Teresė augo meniškoje aplinkoje (merginų tėtis yra muzikantas, o mama – tautodailininkė), tad jau nuo vaikystės žinojo savo gyvenimą norinčios sieti su muzika. Dar būdamos moksleivės pradėjo koncertuoti, o 2013 m. pelnė Sauliaus Mykolaičio vardo premiją.

„Baltos varnos“

Sėkmė lydėjo ir daugelyje televizijos projektų, tačiau kaip reikšmingiausią dainininkės išskiria dalyvavimą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Joje seserys tituluotos didžiausiu šio konkurso atradimu. Dueto atliekama daina „Namų dvasia“ sulaukė išskirtinio žiūrovų palaikymo bei pelnė užsienio klausytojų simpatijas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Magija virtęs grožis“, „užburiantis patyrimas“, „etniška, mistiška, egzotiška“, „įdomi, netikėta muzika“, „tarsi už šio pasaulio ribų“, „šedevras“, „įtraukianti, išskirtinė kelionė“ – tai tik dalis epitetų, kuriais kitakalbiai gerbėjai reiškė savo susižavėjimą.

Jų neglumino lietuvių kalba, atvirkščiai – „Baltų varnų“ lūpose ji tapo raktu į klausytojų širdis.

Atlikėjos teigia, jog tokie įvertinimai motyvuoja, tačiau nėra pagrindinis tikslas. Joms svarbiausia, kad muzika leistų svajoti, patirti nostalgiją, rasti save žodžiuose.

Liepos 30 d., ketvirtadienį, 20 val. Vilniaus universiteto (VU) didžiojo kiemo scenoje „Baltos varnos“ pasirodys su kvartetu, kurį sudaro vieni pajėgiausių šalies stygininkų, turintys ilgametę solinio bei kamerinio muzikavimo patirtį: smuikininkai Vytas Mikeliūnas, Jurgita Gaubytė, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė.

Aranžuotes styginiams paruošė ir prie jų prisijungs multiinstrumentalistas Tadas Dešukas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos