aA
Jau ketvirtadienį, spalio 18 dieną, Šv. Kotrynos bažnyčioje prasidės daugelio pasiilgtas dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Šešioliktąjį kartą vyksianti muzikos ir poezijos šventė prasidės itin įspūdingu koncertu „Solo. Ir drauge“, kuriame ant scenos susitiks visų mylimi atlikėjai: Kostas Smoriginas, Andrius Kulikauskas ir Ilona Balsytė.
Kostas Smoriginas ir Andrius Kulikauskas
© DELFI montažas

Dainuojamosios poezijos žvaigždžių pasirodymo pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Visus vakaro herojus sieja bendras vardiklis – teatras, kuriame buvo ar tebėra susipynę šių menininkų kūrybiniai keliai, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Kiekviena daina man yra mažas teatras, mažas spektaklis”, – teigia K. Smoriginas. Jį ir A. Kulikauską, vyriškąją trijulės pusę, kalbiname apie atidarymo koncertą bei muzikos ir teatro dermę jų kūryboje.

Festivalio „Tai – aš“ atidarymo koncerte pasirodysite trise – kūrėjai, kurių kūrybiniai keliai turi daug bendro, bet jus kartu ant scenos matyti teko gana seniai. Kuo šis susitikimas jums svarbus ir įdomus?

K. Smoriginas: Susitikimas su Andriumi ir Ilona visuomet įdomūs ir svarbūs. Su Ilona pastaruosius metus teatre turėjome nemažai bendros veiklos, dirbome spektaklyje „Meilės laiškai”. Mano ir Andriaus kūrybiniai keliai yra persipynę, puikiai pažįstame vienas kito kūrybą, dainas, esame „susigroję“, „susipratę“. Tai turbūt natūralu, nes gyvename tame pačiame pasaulyje, tame pačiame žanre. Tokių susitikimų neišvengsi, bet ir nereikia vengti – jie atneša daug įdomių patirčių.

A. Kulikauskas: Tikra tiesa, jog seniai grojome jungtiniame koncerte – dėl to tik su didesniu džiugesiu jo laukiu. Turėtų būti turtingas susitikimas, juolab, kad abu su Kostu, su kuriuo kartu koncertuoti pradėjome nuo „Aktorių trio” laikų, kovojame ar dar tebekovojame su piktomis ligomis, tad likimai persipynę ir čia.

Visus jus, „Solo. Ir drauge“ sieja tiek muzika, tiek teatras. Kiek jums svarbi šių dviejų menų rūšių sintezė? Kokią įtaką viena kitai jos daro jūsų kūryboje?

K. Smoriginas: Tai man be galo svarbu. Kiekviena daina man yra mažas teatras, mažas spektaklis. Visuomet labai svarbus tekstas, bet, jeigu muzikoje nėra istorijos, nutikimo, tokia daina man pačiam nebus įdomi. Toks yra mano kūrybinis kelias, ir kiekvienas jį atrandame savą. Šiuo metu man nebesvarbu, kur dirbu: scenoje, kine, televizijoje. Visur esu aš pats, ir nešu tą pačią mintį, idėją. Jei kažko nepavyksta išreikšti spektaklyje, tam tikrą šifrą pasakysiu dainoje, ir atvirškiai. Manau, šis tęstinumas teikia džiaugsmą ir žiūrovams, klausytojams.

A. Kulikauskas: Kelias teatre buvo ilgas: aštuoneri metai „Keistuolių teatre”, darbai Klaipėdos, Šiaulių, Mažajame, Jaunimo ir kituose teatruose tikrai palieka įspaudą. Niekada negalvoju apie įtakas kūrybai, man tiesiog viskas išeina natūraliai, savaime. Perskaitai eilėraštį, įeini į tam tikrą nuotaiką, praeini vidinę cenzūrą ir kažką sukuri. Taip yra ir su spektaklių muzika – nebūna nieko, o tada idėja, kaip tas tas žvirblis pro orlaidę, ima ir įskrenda.

Ką galite pažadėti klausytojams, ateisiantiems į festivalio „Tai – aš“ atidarymo koncertą?

K. Smoriginas: Kas ateis, žino, ko gali tikėtis, nes greičiausiai mus visus gerai pažįsta. Koncerte klavišiniais man talkins Audrius Balsys ir mano dar nesugijusią ranką pavaduosiantis gitaristas Martynas Kuliavas. Sakyčiau, jog tai bus paliečiantis, graudus koncertas, tad kviečiu ateiti kartu „pasigraudenti”.

A. Kulikauskas: Aš pasakysiu trumpai – klausytojams pažadu šimtaprocentinį nuoširdumą.
Taigi, kartu su bardais kviečiame jus dalyvauti festivalio atidarymo koncerte bei likusiuose jo renginiuose. Šiemet bus atgaivintas vienas iš žaviausių festivalio „Tai – aš“ akcentų – „Naktinėjimai“.

Vilniaus mokytojų namų Baltosios salės scena spalio 19 dieną tamsiuoju paros metu bus užleidžiama jaunajai bardų kartai, kuri pasižymi ne tik entuziazmu, bet ir talentu bei kūrybiškumu. Tą pačią dieną vyksiantis koncertas „Iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“ bus lyg žaižaruojantis vitražas, sudarytas iš dainų, atskriesiančių iš skirtingų Europos kampelių ir skambėsiančių įvairiausiomis kalbomis. Jame pasirodys ne tik žymūs bardai iš Airijos, Belgijos, Prancūzijos, bet ir Gediminas Storpirštis, grupė „Baltos varnos“, Povilas Girdenis, Liuba Nazarenko.

Tradiciškai nebus užmiršti ir patys mažiausieji – spalio 20 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas „Bardai vaikams. Dainuoja visi!“, kuriame pasirodys vaikų pamėgtas Giedrius Arbačiauskas ir visiem žinomos dainos „Tuk tuk, širdele“ autorė Laura Remeikienė. Visą įspūdingą koncertų ciklą tos pačios dienos vakarą uždarys koncertas „Tai – mes“, kuriame klausytojai bus kviečiami pasidžiaugti mylimų bardų ir atlikėjų dainomis, atliekamomis su savo šeimos nariais. Vytautas V. Landsbergis, Vidas Petkevičius, Giedrius Arbačiauskas pasirodys su savo artimaisiais, kūryba dalinsis grupės „Kūjeliai” narių Vaicenavičių šeimyna.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Paryžiuje atidaryta unikali šiuolaikinių Lietuvos menininkų paroda

Pažymint Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių šimtmetį, Paryžiuje šeštadienį...

Indijoje pristatyta į hindi kalbą išversta Lietuvos istorija (1)

Indijoje pristatyta į hindi kalbą pirmą kartą išversta Lietuvos istorija, skelbia LRT televizija.

Kasinėjimai žvelgiant į ateitį: kuo virs Lukiškių kalėjimas? (8)

Lukiškių kalėjimas visada buvo daugiafunkcė erdvė. 1904 m. pastatytas kompleksas buvo vienas...

Kokį prieškario Vilnių matė šveicaras, vadovavęs autobusų garažui? (30)

Kokį Vilnių Antrojo pasaulinio karo priešaušryje matė jaunas mechanikas, atvykęs iš...

Algirdas Kaušpėdas: Kalėdų džiaugsmo nelaisvėje Ištrauka iš knygos „Gyveno kartą bičas ir kaimynas“ (2)

Muzikantas, architektas Algirdas Kaušpėdas neseniai pasirodžiusioje knygoje „Gyveno kartą...

Top naujienos

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (117)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (1)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (742)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Anykščiai išbandė Lietuvoje neregėtą naujovę: kalėdinę eglutę pastatė tiesiog ant vandens (10)

Šeštadienį vakare Anykščiuose sužibo kalėdinė eglutė. Tiesa, ji pastatyta netradicinėje...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (11)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...

Projekte „Šok su žvaigžde“ parketas lydosi nuo karščio ir įtampos

Artėjant „Šok su žvaigžde“ finalui šokių parketas lydosi nuo karščio ir įtampos. Šį...

Mano trečiam vyrui – 102 m.: štai kaip atrodo mūsų santuoka

Kai man buvo 65 m., ištekėjau už 25 metais vyresnio vyro, beveik 90 m. amžiaus. Mums abiem ši...

„Google“ padarė tai, kas turėjo būti neįmanoma: kas yra „kvantinė viršenybė“

„ Google “ šį rudenį iškilmingai paskelbė, kad pavyko pasiekti „kvantinę viršenybę“...

Mirusiųjų balzamuotojas papasakojo apie savo darbo kasdienybę: mirusieji nevargina, bet darbo vis daugėja

Duoną užsidirbti balzamuojant palaikus gali pasirodyti keista, kraupu ar tiesiog niūru. „Tačiau...