„Knygų savaitėje“ naujas ir skaitytojų jau pamėgtas knygas pristatys žinomi lietuvių autoriai: Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Tomas Dirgėla, Dovydas Pancerovas, Selemonas Paltanavičius, Ramūnas Bogdanas, Gintaras Grajauskas, Mažvydas Jastramskis, Aurimas Švedas ir daugybė kitų.

Su Lietuvos skaitytojais sveikinsis ir pasakojimais dalinsis ir pasauliniu mastu pripažinti autoriai: vyks išskirtinis rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės ir Nobelio literatūros premijos laureatės lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk pokalbis. Žiūrovai taip pat galės išvysti itin didelio populiarumo sulaukusių knygų „Tarnaitės pasakojimas“ bei „Liudijimai“ autorę Margaret Atwood.

Įvairių sričių ekspertai diskutuos apie kitų pasaulinio garso autorių kūrinius – Cz. Miłosz, H. Clinton, B. Obamos, Y. N. Harario, H. Yanagiharos, J. Brodskio, E. Snowdeno ar N. Krug lietuviškai pasirodžiusias knygas. Diskusijų temų laukas taip pat itin platus – nuo to, kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą literatūroje, iki klausimo, kaip humanitarui rasti savo auditoriją arba kaip sudominti skaitytojus grafiniais romanais bei komiksais.

„Knygų savaitėje“ daug dėmesio bus skiriama ir vaikų literatūrai, organizuojami vaikams skirti užsiėmimai, virtualūs susitikimai su mylimais autoriais. Knygų mylėtojus į virtualias literatūros ekskursijas kvies „Neakivaizdinis Vilnius“.

Išsami renginių programa skelbiama interneto svetainėje www.knygusavaite.lt – nuolat pildoma.

Vasario be knygų neįsivaizdavo

„Neįsivaizduojame vasario be renginio, skirto knygoms ir skaitymui pagerbti. Manau, taip jaučiasi visa skaitanti Lietuvos bendruomenė. Todėl labai džiaugiuosi, kad beveik visos leidyklos atsiliepė į mūsų kvietimą ir geros literatūros mylėtojus kartu pakviesime į dešimtis virtualių renginių“, – sako „Baltų lankų“ leidyklos vadovė Kotryna Žukaitė.

Pasak jos, šis renginys itin svarbus dar ir todėl, kad vertingą turinį ir daugybę ryškių emocijų pasiūlyti galinčios knygos tampa svarbia ir saugia užuovėja nuo pandemijos, įtampos ir karantino pavargusiems, įspūdžių išsiilgusiems žmonėms.

Prie „Baltų lankų“ leidyklos paskelbtos iniciatyvos „Knygų savaitė“ prisijungė „Alma littera“, „Tyto alba“, „Kitos knygos“, „Aukso žuvys“, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, „Terra Publica“, „Debesų ganyklos“, „Baltų lankų vadovėliai“, leidykla „Lapas“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir kitos leidėjų organizacijos.

„Knygų savaitė“ vyks vasario 22–28 d. Skaitytojus ji kvies šūkiu: „Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos