Pagrindinė festivalį vienijanti koncepcija sietina su paribio zonos geografinėmis ir metafizinėmis interpretacijomis, įkūnijamomis jau pačiame festivalio charakteryje, kur, nepaisydami tradicinių meno šakų ribų, sąveikauja skirtingi žanrai, raiškos, galiausiai idėjos.

Pasak pranešimo spaudai, tokia menų sintezė tapati naujų ribinių taškų paieškai, išsiskleidžiančiai į pristatomą šiuolaikinio teatro, modernaus šokio, muzikos ir dailės kūrėjų programą.

Modernaus šokio flangui festivalyje šiemet atstovaus jungtinės Lietuvos, Kaliningrado, Izraelio choreografų bei šokėjų pajėgos. Šiuolaikinio šokio informacijos centras pristatys debiuto kategorijoje Auksiniu scenos kryžiumi pernai apdovanotos Loretos Juodkaitės šokio projektą “Salamandros sapnas. Paveikslas”. Dueto „La mariée“ („Nuotaka“) premjera pradžiugins klaipėdietė choreografė A. Šeiko, dirbanti kartu su perspektyviais jaunaisiais šokėjais Dovile Binkauskaite bei Petru Lisausku.

Taip pat A. Šeiko parodys jau iškristalizuotą, šiemet festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pristatytą projektą „Laimės valandos“. Liat Magnezy iš Izraelio intriguos interaktyviu (žiūrovus į veiksmą įtraukiančiu) šokio eskizu, Katia Daineko – šokio ir video sinteze, o kaliningradiečių performanso grupė „Manu's Silence“ – performansu dviems. „Ore kabančią“ programą pristatys suomė Ilona Jantti, pernai visus nustebinusi netikėtu šokio ir cirko deriniu, o šiemet dar labiau intriguosianti netikėta projekto realizacijos vieta.

Teatro ir muzikos scena šiemet atiduodama Klaipėdos kūrėjams – Benui Šarkai, kuris festivalyje pristatys savo naujausio darbo „Kas lieka, kai nieko nelieka“ premjerą (prodiuseriai – „Menų spaustuvė“) bei kultinei grupei „Kontrabanda“ su lyderiu Gintaru Grajausku. Klaipėdietė solistė Indrė Dirgėlaitė festivalyje debiutuos su grupe „Virsmas“ iš Suomijos bei išskirtiniu folk džiazo muzikiniu projektu.

Šią programą dar praturtins Teatro laboratorijos „Atviras ratas“ pristatomas premjerinis Justo Tertelio mono spektaklis „PRA vienos dalies vieno aktoriaus prasidėjimas“ (rež. A. Giniotis), Gabrielės Labanauskaitės & co audiovizualinės poezijos projektas „Tarp...“ (poezija, muzika, video), jaunųjų choreografų šokio vitrina, atlikėjo “Fewnolder“ muzikinis bei Dovydo Augaičio ir kaliningradiečių video meno projektai, o taip pat instaliacijų bei skulptūrų ekspozicija terminale, kurią pristato žinomas Kauno meno atstovas Tadas Vosylius ir dar labiau pažįstami klaipėdiečiai Andrius Petkus ir Jurgis Malinauskas.

Trumpiau - Kruizinių laivų terminale įsikursiančiose dviejose scenose ir platformoje visą rugsėjo 8 dieną siaus teatro, šokio, muzikos ir dailės fiesta.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją