aA
Penktadienį, vasario 13 dieną, baigėsi leidyklos „CoLibris“ ir portalo DELFI organizuotas „Kitoks literatūros konkursas“. Nuoširdžiai dėkojame visiems, siuntusiems savo kūrinius bei jų ištraukas ir bandžiusiems tapti naujaisiais Lietuvos „maironiais“. DELFI skaitytojai savo balsais (293 balsai) nugalėtoju išrinko Alberto Dusevičiaus kovinį erotinį nuotykių romaną „Perkūno karys“, kurio ištrauką galite pasiskaityti čia.
„Kitokio literatūrinio kūrinio“ konkursą laimėjo kovinio erotinio nuotykių romano autorius
© Corbis

Apdovanotas Vilniaus knygų mugėje

Pagrindinis prizas konkurso nugalėtojui buvo įteiktas šeštadienį Vilniaus knygų mugėje. Su leidykla „CoLibris“ buvo pasirašyta sutartis dėl knygos išleidimo.

„Pagrindinis prizas – žvaigždės gyvenimas”, - autoriui spausdamas ranką juokėsi leidyklos „coLibris“ atstovas Laimonas Rimkus.

„Mes tikrai nustebome, kad žmonės ne tik įsijungia kompiuterį, žaidžia, pramogauja, bet ir skaito knygas, o dar jas ir rašo”, - konkurso populiarumu džiaugėsi DELFI Komunikacijų vadovė Aistė Žilinskienė.

Viena iš konkurso komisijos narių dainininkė Jurga Šeduikytė pastebėjo: „Lietuvoje visi yra dainininkai ir rašytojai, tik reikia juos „išpešti“.

„Kiek mačiau per televiziją, reikia dėkoti mamai, draugams, kolektyvui, - savo kalbą pradėjo A. Dusevičius. - Knygutė apie paprastą Lietuvos vaikiną, Lietuvos karį. Daug tokių sutikau savo tarnyboje. Jie – paprasti, kuklūs, drąsūs vaikinai, dirba savo pavojingą, sunkų darbą ir nesireklamuoja. Pagalvojau, reikia parašyti apie tokius žmones, ypač dabar, per Lietuvos tūkstantmečio minėjimą“.

Geriausias iš 200 kūrinių

Visą sausį vykusio konkurso metu 145 dalyviai atsiuntė daugiau nei 200 savo parašytų kūrinių. Komisija, kurią sudarė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedros dekanas Antanas Smetona, daugelio skaitomiausių knygų autorius Edmundas Malūkas, dainininkai Svaras ir Jurga Šeidukytė, portalo DELFI komunikacijos vadovė Aistė Žilinskienė ir leidyklos „CoLibris“ atstovas Laimonas Rimkus, išrinko penkis kūrinius, kurie buvo pateikti DELFI skaitytojų balsavimui išrinkti vieną, labiausiai vertą išleidimo.


Konkurso nugalėtojas Albertas Dusevičius šiuo metu tarnauja Lietuvos kariuomenėje jau šešioliktus metus, yra karininkas, majoras. Dalyvavo dvejose misijose – Irake ir Afganistane. Labai mėgsta sumuštinius su lašiša. Turiu dar vieną garbingą titulą, kuriuo nepaprastai didžiuojuosi, yra Užupio respublikos ambasadorius Šreko pelkei.


„Tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje, tiek misijose, tiek kasdienybėje sutikau daug šaunių Lietuvos karių - drąsių, vyriškų, nuoširdžių ir paprastų vaikinukų, žvėriškai tikrų Lietuvos patriotų. Va, dirba jie tą savo sunkų darbą ramiai, gerai, nesireklamuodami ir nesiskųsdami. Gyvenime man taip pat nusišypsojo laimė sutikti ir tris nepaprastas moteris. Nuostabias moteris, be galo dvasingas asmenybes. Moteris, šalia kurių su vyrais vykdavo tikri stebuklai! Joms dar nepratarus nė žodžio, vyrai šalia jų pasitempdavo ir... tapdavo vyrais! Pagalvojau, kad tokie vaikinukai ir tokios moterys verti ne vien padėkų už gerą tarnybą ar gėlių puokščių ir nusprendžiau apie juos parašyti, kad visi žinotų, jog tokių Lietuvoje yra!" - A. Dusevičius atskleidė, kaip kilo sumanymas parašyti knygą.


Knygutė “Perkūno karys”, anot autoriaus, tikrai nėra „vien juodas bajavykas” kaip kažkas iš komentatorių ją pakrikštijo. „Taip veiksmo ten daug, kalena kulkosvaidžiai, žvanga kalavijai, ji netgi primena komiksą ar kino scenarijų, bet pagrindinė tema yra meilė, karas, drąsa ir vyriškumas. Mano herojus Bartas yra paprastas, nuoširdus, vietomis netgi truputį „nezgrabnas” vaikinukas, bet jis velniškai stipriai myli tėvų žemę Lietuvą, visas savo sutiktas puikias moteris, na, ir kitus žmones. Jis ne diplomatas, jis karys ir stoja į bekompromisę kovą, gindamas savo vertybes net su pačiu Juoduoju. Knygutėje supyniau savo asmeninius potyrius, vaikščiojant po senovės Babilono griuvėsius, istorinius faktus ir istorines asmenybes iš Lietuvos senovės, šumerų mitologiją ir kai kuriuos, mistinius, pagoniškuosius kulto objektus mano gimtinėje – Daugų krašte, - konkrečiai, – Mergos akmenų taką arba juostilę", - savo kūrinio turinį atskleidžia karininkas.


„Ką dabar skaitote iš lietuvių literatūros?" - DELFI paklausė A. Dusevičiaus. - „Cha, cha, – Lietuvos kariuomenės statutus, aišku! O jeigu rimtai, prisipažįstu, jau labai seniai ką nors skaičiau iš lietuvių autorių. Šiaip, mano mažytė „biblija“ yra poeto J. Strielkūno eilėraščių rinkinukas (buvau pasiėmęs į Iraką), o ypač jo eilėraščiai karine-patriotine tematika. Kitų lietuvių autorių kūrinukus pavartydavau knygynuose, bet kad ten labai jau daug lyrikos, apmąstymų, prasmybių, dviprasmybių ir beprasmybių. Man patinka herojai, kurie, kaip tam anekdote: „Ką čia galvot, krėst reikia!” O jeigu kas išdrįs išvadinti mano literatūrinį skonį primityviu ir neišlavintu, tai aš jam pilnai pritarsiu!"


Savo knygą autorius skiria visiems, kurie jaučiasi jaunais, taip pat jaunimui, kuris „nenori/nemoka/nemėgsta skaityti". „Na, o erotika, koks jau čia tabu šiais laikais ta erotika! Be to, tai kas yra erotika mums, brandiems jaunuoliams, šiuolaikiniams jaunuoliams, tai tik nekaltos gimnazistės svajos apie pirmą naktį. Ir dar, kaip tai gali būti tabu, kai tai yra visur aplink mus, juk ten, kur susitinka vyras ir moteris, iškart atsiranda ir trečias - erotika", - taip erotinius motyvus savo knygoje aiškina A. Dusevičius.

Su visais DELFI skaitytojų balsavimo rezultatais galite susipažinti čia:


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Didžiausi leidėjai Brailio raštu ragina laikytis aukščiausių kokybės standartų (1)

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) bei Lietuvos...

Nacionalinė žodžių loto diena Britanijoje paminėta šviesų pasirodymu (1)

Britanijoje švelninant karantino ribojimus ir Nacionalinę žodžių loto dieną, ant Londono...

Pedagogams talkinantis kūrybingumo mokytojų duetas: mokytojai gali turėti ir turi daug iniciatyvos (4)

Visai neseniai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pakvietė Kauno miesto ir Kauno rajono...

Kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimai kilo, tačiau yra vienas „bet“
 (1)

Kultūros sektorius Lietuvoje beveik niekada negalėjo pasigirti pakankamu finansavimu. Prieš trejus...

Pirmasis animacinis grupės „Toro bravo“ klipas pasakoja jautrią asmeninę istoriją (1)

Pankroko grupė „Toro Bravo“ pristato muzikinį klipą „Pabaiga“ iš pavasario pradžioje...

Top naujienos

Vytautė Merkytė | D+

Pragaras po vandeniu, kurio nesuvaldė Putinas: tyrimas parodė, kokios buvo paskutinės „Kursk“ jūreivių gyvenimo minutės (4)

2000 m. rugpjūčio 12 d. 11 val. 20 min. vietos laiku Barenco jūrą sudrebino du tokie galingi...

Net neprasidėjusi kelionė į Egiptą sukėlė poilsiautojų pyktį: tai – pasityčiojimas (85)

Dar net neprasidėjusi poilsinė kelionė į saulėtąjį Egiptą kaip reikiant sukėlė...

Po visą Lietuvą sukrėtusios istorijos – skandalingos prokurorų išvados (122)

Jeigu jau sakai, kad patyrei seksualinę prievartą, tai būk malonus ir ant padėklo pateik...

Už pasodintą medį panevėžiečiui skirta solidi bauda: vyras nesiruošia nei pinigų mokėti, nei medžio išrauti (354)

Prieš du dešimtmečius nelegaliai Panevėžyje pastatęs šuns pakelta koja medinę skulptūrą ir...

Čempionų lyga: „Real“ atliko juodą darbą, „Man City“ atsipirko trumpu išgąsčiu (11)

Dėl UEFA Čempionų lygos trofėjaus toliau kausis dvi Anglijos bei po vieną Prancūzijos ir...

Toma Miknevičienė | D+

Gimdymas vyro akimis: buvo vienas momentas, kuris gal ne kiekvienam būtų patikęs (1)

Dalyvauti vyrui gimdyme ar ne? Kokios pasekmės gali užgriūti? Gal pamatęs, kaip jo moteris...

Mano vyras turi meilužę: skirtis ar atleisti? (303)

Neištikimybė yra ne tik vienas sunkiausių iššūkių santykiuose, bet ir vienas dažniausių. Ką...

Sinoptikai turi gerų žinių: jau netrukus vėl lepinsimės 18 laipsnių šiluma (9)

Ketvirtadienio naktį Lietuvoje darbavosi žemo atmosferos slėgio sūkurys. Jis pašykštėjo...

Į ankstyvas išgertuves socialiniame būste policijos niekas neįleido: teko išsikviesti merę (108)

Antradienį nuo ryto vykstančių išgertuvių kaimynystėje esančiame socialiniame būste...

Liūdesys Bolonijoje: „šešiaženkliame“ mūšyje kelialapį į finalą ir Eurolygą nugvelbė rusai (23)

Kazanės UNIKS – Europos taurės turnyro finale ir kito sezono Eurolygoje. Lemiamose rungtynėse...