Gegužės 1 d. vakarą daugiau nei 500 žiūrovų susirinko į slaptą programos pristatymo seansą. Sezono atidarymui buvo parinktas režisieriaus iš Kambodžos Davy‘io Chou filmas „Sugrįžimas į Seulą“, vienas pernykščių Kanų hitų. Filmas pasakoja apie vaikystėje į Prancūziją įvaikintą korėjietę, kuri suaugusi sugrįžta į Seulą ieškoti savo šaknų. Prieš filmą savo plokštelių kolekcija dalinosi DJ Raf.

Antrą vasarą Lukiškių kalėjime 2.0 vyksiantys kino pirmadieniai šiemet daugiausia akcentuos Kanų kino festivalio filmus. Vasaros eigoje bus parodyti atrinkti filmai iš ankstesnių festivalių, o sezoną uždarys rugsėjį parodyti keturi pernykščių Kanų prizininkai – „Auksinę palmės šakelę“ pelnęs režisieriaus Rubeno Östlundo „Liūdesio trikampis“, už scenarijų apdovanotas režisieriaus Tariko Saleho „Kairo sąmokslas“, Kanų Didžiojo prizo laimėtojas ir „Oskaro“ nominantas belgų režisieriaus Lukaso Dhonto „Arti“ bei geriausios aktorės prizą Amirai Ebrahimi atnešęs režisieriaus Ali Abassio „Šventasis voras“.

Šalia patyrusių kino meistrų filmų bus rodomi ir debiutai iš viso pasaulio. Geriausiu debiutiniu filmu 2021 m. Kanų kino festivalyje pripažinta kroatų režisierės Antonetos Alamat Kusijanović „Murena“ pasakoja apie it rojuje Adrijos jūros saloje gyvenančios jaunos merginos maištą prieš tėvą. Lenkų meno kritiko Łukaszo Rondudos biografinis filmas „Visos mūsų baimės“ Gdynės kino festivalyje buvo išrinktas geriausiu filmu ir pasakoja apie menininko Danielio Rycharskio (ne)pritapimą kaimo bendruomenėje.

„Lietuvoje rodome filmus iš pagrindinių kino pasaulio festivalių, tai su humoru atspindi ir mūsų pavadinimas (lokys – Berlinalės pagrindinis prizas, liūtas – Venecijos, šakelė – Kanų), o spalio pirmąją savaitę organizuojame festivalį, kuriame pristatome atidžiai sukuruotą aktualiausių metų filmų programą. Mūsų partnerystė su Lukiškių kalėjimu 2.0 puikiai atitinka mūsų propaguojamas vertybes – orientuojamės į šiuolaikinį kiną, originalius kūrinius, novatoriškus tiek kino kalba, tiek turiniu“, – sako kino programos „Lokys, liūtas ir šakelė“ įkūrėja Giedrė Krikščiūnaitė.

Visgi Lukiškėse žiūrovai išvys ir modernios klasikos vardus pelniusių filmų. Vidurvasarį, liepos 24 d., bus parodyta prancūzų režisieriaus Mathieu Kassovitzo 1995 m. juosta „Neapykanta“. Tai kultinis filmas apie Paryžiaus rajonų jaunimą ir jų susidūrimą su policija. Kitas kultinio statusą pelnęs filmas – 1992 m. sukurtas režisieriaus Paulo Verhoeveno „Esminis instinktas“ su Sharon Stone ir Michaelu Douglasu. „Nors filmams dvidešimt ir daugiau metų, jie vis dar aktualūs“, – sako G. Krikščiūnaitė.

„Esame įpratę sakyti, kad vasara Lietuvoje trumpa, tačiau nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. yra 22 pirmadieniai. Ne tiek ir mažai. Jaukiausias kalėjimo kiemas leis mėgautis vasara su rinktiniais filmais. Kino pirmadieniai įsilieja į plačią mūsų kultūrinę programą šalia muzikos, meno ir kitų renginių. Mūsų bendruomenei kalėjime ši kino programa taip pat labai vertinga. Šią vasarą turėsim dar didesnį ir geresnį LED ekraną – neabejoju, kad Lukiškės ne vienam taps mylimiausiu vasaros kino teatru. Vartokit kiną, kiek telpa“, – sako vienas Lukiškių kalėjimo konversijos autorių Martynas Butkevičius.

Kino programos „Lokys, liūtas ir šakelė“ filmų tvarkaraštis Lukiškių kalėjime 2.0:

Gegužė

1 d. „Sugrįžimas į Seulą“, režisierius Davy Chou
8 d. „Murena“, rež. Antoneta Alamat Kusijanovi

15 d. „Laimės gėlelė“, rež. Jessica Hausner
22 d. „Esminis instinktas“, rež. Paul Verhoeven
29 d. „Karštos vasaros naktys“, rež. Elijah Bynum

Birželis

6 d. (antradienis) „Peteris fon Kantas“, rež. François Ozon
12 d. „Žaltvykslė“, rež. João Pedro Rodrigues
19 d. „Riminis“, rež. Ulrich Seidl
26 d. „Sen Lorenas. Stilius – tai aš“, rež. Bertrand Bonello

Liepa

3 d. „Įsimylėję gyvenimą“, rež. Raphaël Balboni, Ann Sirot
10 d. „15 būdų užmušti kaimyną“, rež. Santiago Mitre
17 d. „Gyvenimas be Jango“, rež. Kogonada
24 d. „Neapykanta“, rež. Mathieu Kassovitz
31 d. „Dvyliktosios naktis“, rež. Dominik Moll

Rugpjūtis

7 d. „Pamfiras“, rež. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
14 d. „Tokia ta vasara“, rež. Denis Côté
21 d. „Visos mūsų baimės“, rež. Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda
28 d. „Dvilypis meilužis“, rež. François Ozon

Rugsėjis (Kanų laimėtojų mėnuo)

4 d. „Šventasis voras“, rež. Ali Abassi
11 d. „Arti“, rež. Lukas Dhont
18 d. „Kairo sąmokslas“, rež. Tarik Saleh
25 d. „Liūdesio trikampis“, rež. Ruben Östlund

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės