Didžiausią sceną Lietuvoje turinčio teatro spektaklių į kitas scenas perkelti neįmanoma, tad LNOBT sugalvojo įgyvendinti keliaujančios operos idėją. Kelyje pamatę šį vilkiką niekas neįtartų, kad jo viduje telpa viskas, ko reikia komiškai operai: tiek tarnaitės Serpinos rūpestingai prižiūrimi viengungio pono Umberto namai, tiek baltais perukais pasipuošusių muzikantų ložė.

Ryškiaspalves „Tarnaitės ponios“ dekoracijas scenai ant ratų sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, ne mažiau ryškiais solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Abi kūrėjos tvirtina, jog meninį sprendimą, primenantį trijų pereinamų kambarių lėlių namelį, padiktavo komiška operos nuotaika ir ilgos, bet itin siauros priekabos parametrai.

„Keliaujančios operos idėją pasiūlė LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini. Tiesa, jis įsivaizdavo operos pastatymą jūriniame konteineryje. Bet mes su teatro generaliniu direktoriumi Jonu Sakalausku, vystydami šią idėją, nutarėme, kad patogiau keliauti būtų su ratus turinčia, specialiai spektakliui paruošta priekaba“, – pasakoja „Tarnaitės ponios“ režisierius Gediminas Šeduikis. Projektas savo kelionę pradėjo pandemijos įkarštyje ir laimėjo ne tik kultūros pasiilgusios publikos simpatijas, bet ir profesionalų įvertinimą. Keliaujanti opera buvo nominuota specialioje „Auksinių scenos kryžių“ kategorijoje „Pandemijai atsparus teatras“.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas – apie pilnateise namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai gundančią ir maustančią savo poną, neįmantrus, užtat sukeliantis juoko bangas. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

„Šis projektas – pirmas toks man žinomas, kai vilkiko priekaboje įrengtoje scenoje po regionus keliauja opera. Mūsų spektaklis skirtas visų pirma tiems, kas sunkiai susiruošia apsiauti išeiginius batus ir keliauti į teatrą. Mano herojė Serpina pasistengs įtikinti, kad moterys pačios yra savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes“, – pasakoja LNOBT operos solistė M. Pleškytė.

Viename iš trijų vilkiko priekaboje telpančių kambarių gros LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas, skambės klavesino garsai.

Organizatoriai kviečia į nuotaikingą spektaklį po atviru dangumi, kurį į Valkininkus vilkiko priekaboje atveža Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės