Šio vaikams skirto spektaklio libretas sukurtas pagal garsaus vokiečių rašytojo, įstabių pasakų autoriaus Vilhelmo Haufo (1802-1827) vieną spalvingiausių istorijų. Ji pasakoja apie berniuką Jokūbą, kurį už pasipūtimą ir nepagrįstą išdidumą burtininkė nubaudė - prikabino didžiulę nosį ir pavertė bjauriu nykštuku.

Spektaklio režisierius Gintautas Žilys, kurdamas spektaklį, nesiekė vaikiško paprastumo, nes vaikai irgi žmonės, tik maži. Spektaklyje "Nykštukas Nosis" jaučiamas šiuolaikinio žmogaus santykis su šia istorija.

Kompozitorius T. Kutavičius su Kauno muzikiniu teatru bendradarbiauja pirmą kartą, o V. Palčinskaitės poetinis žodis ne kartą skambėjo šioje scenoje. 1986 m. pastatytas miuziklas vaikams "Aš tau siunčiu labų dienų" (kompozitorius Giedrius Kuprevičius) sėkmingai gyvavo aštuonis sezonus. Tikimasi, kad panaši sėkmė lauks ir naujojo pastatymo.

Opera vaikams "Nykštukas Nosis" - ne pirmasis T. Kutavičiaus ir poetės V. Palčinskaitės bendras projektas. Šią vasarą pajūryje chorinės ir vokalinės muzikos festivalio "Vox Academia" programoje sėkmingą sceninį gyvenimą pradėjo pagal japonų pasaką sukurta opera poema "Gyvatės akys".

Operos "Nykštukas Nosis" išraiškingą, visais rausvos spalvos atspalviais spalvintą scenovaizdį - dekoracijas ir ištaigingus kostiumus sukūrė dailininkė Virginija Idzelytė, jos pasakiškas Rytų pasaulis stilizuotas, neatpasakotas pažodžiui. Šokius spektaklyje pastatė choreografas Andrius Kurienius. Netradiciniame, labiau miuziklą primenančiame kūrinyje "Nykštukas Nosis", vaidmenis sukūrė ir jaunieji, ir vyresnės kartos teatro solistai:

Lapkričio mėnesį Kauno muzikinio teatro rampos šviesas turėtų išvysti viena populiariausių, tiek melomanų, tiek paprastų muzikos mylėtojų labiausiai žinoma opera - Žoržo Bizė "Karmen".

Gruodžio pradžioje numatoma dviejų vienaveiksmių baletų premjera. Viena iš dalių pasakos apie lenkų fortepijono genijaus Frederiko Šopeno ir drastiškomis pažiūromis išgarsėjusios prancūzų rašytojos Žorž Sand meilės istoriją. Kita dalis - intriguojantis šokio pasakojimas apie garsiuose literatūriniuose šaltiniuose sukurtus moterų paveikslus, ji vadinsis "Violetos, Džuljetos...".

Nauja premjera numatoma ir lengvojo sceninio žanro gerbėjams, ruošiamasi statyti šioje scenoje dar nebuvusią Franco Leharo operetę "Fraskita". Taip pat deramasi dėl leidimo statyti šiuolaikinį amerikiečių kompozitoriaus Stefano Flaherčio miuziklą vaikams.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA