Geriausiu jaunuoju menininku paskelbtas režisierius Naubertas Jasinskas. „Pirmiausia labai noriu padėkoti kūrybinei komandai ir teatrui, kurie patikėjo mano minties apvaizda, noriu pasidžiaugti, kad susikalbėjome ir likome suprasti. Ilgai galvojau, ką būtų galima pasakyti tokios dienos proga, ir priėjau išvados, kad labai linkiu mūsų bendruomenei daugiau vaikščioti vieniems į kitų darbus – spektaklius, instaliacijas, miuziklus – nes labai svarbu suprasti visą kontekstą“, – kalbėjo jis.

„Kai Gintaras Varnas paskambino man, kai pasišnekėjome, jis pasakė, kad reikės muzikos kaip Eurovizijoje, kur 17 vieta ir panašiai – gavosi geresnė“, – šmaikštavo apdovanojimą už metų muziką atsiimdamas Dominykas Digimas.

Specialų apdovanojimą autoriui, kurio kūryba pritraukė daugiausiai žiūrovų, skyrė asociacija LATGA – jis atiteko rašytojui, dramaturgui Rimantai Kmitai.

„Ačiū LATGA už bazinių poreikių patenkinimą, ačiū Šiaulių dramos teatrui už kūrybos įveiklinimą ir įdarbinimą. Keista stovėti scenoje, kai mėnesį šalia vyksta karas, bet man vis ta mintis kyla, kad kuo daugiau vaikščiosime į spektaklius, skaitysime knygų, išlaikysime savo rutiną, tuo būsime stipresni. Linkiu, kad neišsimuštume iš rutinų, dirbtume kaip dirbę ir būtume kuo stipresni“, – kalbėjo R. Kmita.

Už metų spektaklį vaikams ir jaunimui „Me Two / Savoj krūvoj“ apdovanotas urbanistinio šokio teatras „Low Air“. Jo atstovė Airida Gudaitė Žakevičienė prisipažino dažnai galvojanti apie galios pozicijas ir vaidmenis mūsų visuomenėje ir kvestioniuojanti tam tikras ribas – amžiaus, statuso ir lyties. Susirinkusiai publikai ir žiūrovams ji linkėjo drąsesnės realybės su jaunąja karta.

Už metų šviesas apdovanota Katarzyna Łuszczyk dėkojo visai komandai ir Klaipėdos dramos teatrui už svetingumą. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiandien – ne tik tarptautinė teatro diena, bet ir trisdešimt pirma karo diena, tad negalime to pamiršti ir likti nuošalyje, bet visgi taip pat būtina ir toliau kurti.

Metų šokėja Vilma Pitrinaitė apdovanota auksiniu scenos kryžiumi už spektaklį „Tai ne tavo sapnas“. „Labai dėkoju tiems, kurie su manimi keliavo, kūrė, juokėsi, verkė, kurie manęs klausė ir kurie man prieštaravo. Aš tikiu, kad šitas spektaklis ir apskritai menas yra ritualas prieš bejėgiškumą ir jis vienija visus, kurie priima jį į savo širdį“, – atsiimdama apdovanojimą sakė ji.

Metų solistė Lina Dambrauskaitė prisipažino, kad nors visą laiką labai juokdavosi iš tų aktorių, kurie gavę Oskarus vos ne apsiverkia, dabar sakė juos labai suprantanti. „Mano abu personažai labai kovojo. Linkiu visiems mums kovoti už meilę, už tai ir už tuos, kurie mums yra svarbiausi“, – sakė ji.

Metų solistu paskelbtas Edgaras Montvidas. „Tikrai nesitikėjau šito apdovanojimo, bet kad taip nutiko, noriu padėkoti LNOBT ir visai kūrybinei trupei, sukūrusiai šią istorinę „Traviatą“. Ir dar pasakysiu, kad mes visi savyje turime labai didžiulį ginklą, kuris vadinasi menas ir kūryba. Noriu pakviesti, kad mes protestuotume, kad mes visi kovotume su tuo savo ginklu prieš brutalumą, prieš tamsą, bukumą, bailumą, netoleranciją, agresiją. Sveikinu visus su teatro diena ir linkiu, kad ta kūrybinė liepsna liepsnotų labai karštai ir svarbiausia, kad virš mūsų būtų taikus dangus“, – kalbėjo jis.

Už nepagrindinį vaidmenį spektaklyje „Miegantys“ apdovanota Toma Vaškevičiūtė. „Laisvė ir kūrybinis džiaugsmas man yra du žodžiai, kurie labiausiai asocijuojasi su Ditos Marijos vaidmeniu, kurį susapnavo dramaturgas Marius Ivaškevičius. Ačiū Mariau už tavo talentą ir linkiu tau gražių sapnų, nes jie, deja, pildosi. Už kūrybinę laisvę, džiaugsmą, už besąlygišką pasitikėjimą manimi aš dėkoju režisieriui Oskarui Koršunovui. Ir ne tik už šį spektaklį. „Išvarymas“, „Katedra“, „Tartiufas“ man leido augti ir kurti, ir išaugti labai stipriu žmogumi, moterimi, aktore. Kaip jis sako, svarbiausia auginti širdies raumenį, jis šiuo metu yra labai svarbus“, – kalbėjo ji, dėkodama savo kūrybinei komandai ir artimiesiems.

Boriso Dauguviečio auskaro apdovanojimą tradiciškai įteikė jo proanūkis Darius Meškauskas. Jis šiemet skirtas spektaklio „Endurance“ kūrybinei grupei – Arvydui Buinauskui, Konstantinui Kosovec ir Maksimilianui Opriškai.

Ilona Kvietkutė apdovanota kaip geriausia aktorė už Sonios vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“, Martynas Nedzinskas paskelbtas geriausiu aktoriumi už Astrovo vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“, geriausiu režisieriumi paskelbtas Tomi Janežič už spektaklį „Dėdė Vania“ Vilniaus mažajame teatre.

Už gyvenimo nuopelnus padėkos premija skirta režisieriui Jonui Jurašui.

Auksinių scenos kryžių nominacijos (laimėtojai paryškinti)

JAUNOJI MENININKĖ / JAUNASIS MENININKAS

Operos solistas Kšištof BONDARENKO už Dr. P. vaidmenį neurologinėje operoje „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (Kosmos Theatre);

Režisierius Naubertas JASINSKAS už spektaklį „bowel“ (Kauno miesto kamerinis teatras);

Kompozitorius Mantvydas PRANULIS už patyriminės šiuolaikinės operos „S’Anatomia“ sukūrimą (Kosmos Theatre ir Kauno miesto kamerinis teatras);

Aktorius Matas SIGLIUKAS už Džono vaidmenį spektaklyje „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“).

MUZIKA

Zita BRUŽAITĖ už operą „Guliverio kelionės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Dominykas DIGIMAS už muziką spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“);

Žibuoklė MARTINAITYTĖ už muziką muzikos ir judesio instaliacijai „Salos“ (Šeiko šokio teatras);

Agnė MATULEVIČIŪTĖ už muziką spektakliui „me two / Savoj Krūvoj“ (Urbanistinio šokio teatras „Low Air“);

Maximilianas OPRISHKA už muziką spektakliui „Endurance“ (Menų spaustuvė).

ŠVIESOS

Arvydas BUINAUSKAS už šviesas spektakliui „Endurance“ (Menų spaustuvė);

Katarzyna ŁUSZCZYK už šviesas spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“ (Klaipėdos dramos teatras);

Aleksandr PROWALIŃSKI už šviesas spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

KOSTIUMAI

Anna AXER-FIJALKOWSKA už kostiumus spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Dainius BENDIKAS už kostiumus spektakliui „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Agata DUDA-GRACZ už kostiumus spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“ (Klaipėdos dramos teatras);

Marina SREMAC už kostiumus spektakliui „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Juozas STATKEVIČIUS už kostiumus spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“).

SCENOGRAFIJA

Agata DUDA-GRACZ už scenografiją spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“ (Klaipėdos dramos teatras);

Branko HOJNIK už scenografiją spektakliui „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Lili IZSÁK už scenografiją spektakliui „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

Fabien LÉDÉ už scenografiją spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Vytautas NARBUTAS už scenografiją spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“)

SPEKTAKLIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

„EMILIŲ EMILIS“ (spektaklis 8–12 metų vaikams, Nacionalinis Kauno dramos teatras);

„ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ“ (šokio spektaklis vyresniems nei 12 metų vaikams, urbanistinio šokio teatras „Low Air“);

„MIŠKAS“ (interaktyvus šokio spektaklis 6–18 mėnesių kūdikiams, šokio teatras „Dansema“);

OBJEKTŲ IR LĖLIŲ TEATRO SPEKTAKLIS

„BURBULIUKO MEILĖ“ (Stalo teatras);

„DIEVŲ MIŠKAS“ (Kauno valstybinis lėlių teatras);

„KAVOS MALŪNĖLIS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“);

„LIZDAS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“).

ŠOKIS

Greta GRINEVIČIŪTĖ ir Agnietė LISIČKINAITĖ už šokio ekskursiją „Einu pirkti pieno“ („Be kompanijos“);

Vytis JANKAUSKAS už spektaklį „Nematomas šokis“ (Vyčio Jankausko šokio teatras);

Karine PONTIES už spektaklį „Prarasti / Namai toli nuo namų“ (Kauno šokio teatras „Aura“);

Mantas STABAČINSKAS už choreografiją ir judesį spektakliams „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“), „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Šventė“ (Oskaro Koršunovo teatras).

ŠOKĖJA / ŠOKĖJAS

Agnietė LISIČKINAITĖ už šokio vyksmą „Hands up“ („Be kompanijos“);

Natsuho MATSUMOTO už vaidmenį spektaklyje „Prarasti / Namai toli nuo namų“ (Kauno šokio teatras „Aura“);

Vilma PITRINAITĖ už spektaklį „Tai ne tavo sapnas“ („Šokančio ruonio kompanija“);

Julija STANKEVIČIŪTĖ už Pirmosios moters vaidmenį balete „Šventasis pavasaris“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Giedrė SUBOTINAITĖ už vaidmenis spektakliuose „Maži stebuklai pagal vaikus“, „Metų laikai“, „Miškas“ (šokio teatras „Dansema“).

SOLISTĖ

Gabrielė BUKINĖ už Violetos Valeri vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Lina DAMBRAUSKAITĖ už Sofi vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Mari vaidmenį operoje „Pulko duktė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras);

Jelena KORDIĆ už Oktaviano vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

SOLISTAS

Egidijus BAVIKINAS už Alfredo Žermono vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Edgaras MONTVIDAS už Alfredo Žermono vaidmenį operoje „Traviata“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Albert PESENDORFER už barono Ochso vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Mindaugas ZIMKUS už Dr. S. vaidmenį neurologinėje operoje „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (Kosmos Theatre).

NEPAGRINDINIS VAIDMUO

Arvydas DAPŠYS už Serebriakovo vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Eglė MIKULIONYTĖ už Osės ir Sagų liejiko vaidmenis spektaklyje „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

Toma VAŠKEVIČIŪTĖ už Ditos ir Ditos-Marijos vaidmenis spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

MOTERS VAIDMUO

Ilona KVIETKUTĖ už Sonios vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Indrė PATKAUSKAITĖ už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Nelė SAVIČENKO už Lolos vaidmenį spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Aistė ZABOTKAITĖ už Majos vaidmenį spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

VYRO VAIDMUO

Andrius BIALOBŽESKIS už Vyto vaidmenį spektaklyje „Detoksikacija“ (Oskaro Koršunovo teatras);

Darius MEŠKAUSKAS už Luko vaidmenį spektaklyje „Varovai“ (Klaipėdos dramos teatras);

Martynas NEDZINSKAS už Astrovo vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Dainius SVOBONAS už Pero Giunto vaidmenį spektaklyje „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

Sigitas ŠIDLAUSKAS už Donaldo vaidmenį spektaklyje „Vasaros vapsvos gelia mus net rudenį“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

REŽISŪRA

Agata DUDA-GRACZ už spektaklį „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“ (Klaipėdos dramos teatras);

Tomi JANEŽIČ už spektaklį „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras);

Grzegorz JARZYNA už spektaklį „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Elmārs SEŅKOVS už spektaklį „Varovai“ (Klaipėdos dramos teatras);

Gintaras VARNAS už spektaklį „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, teatras „Utopia“).

Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper (komisijos pirmininkė), Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jevgenija Šermeniova, Janina Stankevičienė, Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės